בית נקי: 5 דברים שצריכים לבדוק לפני שמזמינים חברת ניקיון

מתכוונים להזמין חברת ניקיון? קבלו 5 טיפים שיסייעו לכם לבחור חברת ניקיון מקצועית, כזו שלא תעבוד עליכם במחיר ותבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. וגם, האם חברת ניקיון עושה גם הדברה? כל התשובות בפנים.

עוד במדריך
1. ביקור מקדים להצעת מחיר 2. מה כלול במחיר, ומה לא? 3. ביטוח - כדי שתוכלו לתבוע 4. הדברה? רק עם רישיון 5. אחריות כתובה

רבים מכם ודאי מתכננים להזמין חברת ניקיון ולצחצח את הבית לקראת החגים הבאים עלינו לטובה.

לכן, אנו לוקחים על עצמנו את האחריות להכין אתכם כמו שצריך לתהליך, גם על מנת שלא יעבדו עליכם במחיר וגם כדי שתבטיחו עבודה מקצועית ככל שניתן.

במדריך הבא נסביר אלה דברים יש לבדוק לפני שמזמינים חברת ניקיון, נדגיש כמה חשוב לדרוש ביקור מקדים לטובת הצעת מחיר וגם, האם חברת הניקיון עושה גם הדברה?

1. ביקור מקדים להצעת מחיר

הטיפ הזה נכתב בדם, והוא רלוונטי לתחומים רבים נוספים, ולא רק להזמנת חברת ניקיון. בעבודות גדולות כמו ניקיון, זיהינו מוטיב חוזר של בעלי מקצוע שמעלים את המחיר כשהם נמצאים כבר בדירה.

במצב כזה, הכוח נמצא בידיים של בעל המקצוע, מכיוון שהוא כבר נמצא אצלכם בבית וכבר התחיל את העבודה. אתם ודאי לא תרצו להסתכן ולהישאר בידיים ריקות, כשהחלונות שלכם מפורקים וחומר הניקוי כבר נמצא על הרצפה.

לכן, ההמלצה החד משמעית שלנו היא לדרוש מנציג החברה, או מהגורם המספק לכם את הצעת המחיר, לבוא אליכם הביתה לביקור מקדים שיסייע לו להעריך את העלות המדוייקת של העבודה. עליו לסייר בבית, לבדוק מקרוב את מורכבות העבודה, לציין בפניכם אילו אלמנטים עלולים לגרום למחיר לעלות ועוד.

בתום הביקור, על נציג חברת הניקיון חלה האחריות להחתים אתכם על חוזה העבודה, שכולל את שלבי העבודה והמחיר הסופי. רק כך, תבטיחו לעצמכם שהמחיר לא יעלה בשטח. בחרתם להתנהל אחרת? צפו פגיעה.

חשוב לציין - האינטרס לביקור מקדים ומתן הצעת מחיר מבוססת צריך להיות בראש ובראשונה שלכם, הלקוחות. כבר חווינו מקרים בהם דווקא הלקוחות לא שיתפו פעולה ואף נמנעו ביוזמתם מביקור מקדים לטובת מתן הצעת מחיר. עליכם כלקוחות חלה האחריות לדרוש מבעל המקצוע את המגיע לכם.

מה צריך להופיע במסמך עליו אתם חותמים? כל סעיפי העבודה, יום ההגעה וגובה הקנס שעל חברת הניקיון לשלם לכם, אם היא לא מבריזה ברגע האחרון.

2. מה כלול במחיר, ומה לא?

נתחיל מהשורה התחתונה - אל תסגרו מחיר מראש ואל תגידו "יהיה בסדר". כמו שכבר ציינו, בעבודות גדולות יש למחירים נטייה להתרומם בשטח.

לכן, כנסו למחירון המומלץ לצרכן באתר המקצוענים ותתעדכנו במחירים הרלוונטיים לעבודה הרלוונטית עבורכם:

מחירון חברות ניקיון

גם אם אתם לא מצליחים לאתר במחירון את העבודה הספציפית שלכם, לפחות תוכלו לקבל מושג או שניים על המחירים ולקרוא את כל המידע הרלוונטי והטיפים על העבודות השונות.

אל תמעיטו בחשיבות של הפרטים הקטנים ושאלו את נציג חברת הניקיון, האם העבודה כוללת ניקוי פאנלים? ארונות? חלונות? מכשירי חשמל?

דאגו שכל הסעיפים יהיו כתובים, גם אלה שכן כלולים בעבודה ולא פחות חשוב, אלה שלא כלולים. דרשו לדעת באילו חומרים עובדי הניקיון ישתמשו, כמה עובדים מגיעים וכמה זמן תיקח העבודה.

החלטתם להזמין חברת ניקיון? אלה העבודות שעליהן, ברוב המקרים, תצטרכו לשלם בנפרד: ניקוי שטיחים וריפודים, פוליש, ליטוש וניקוי מכשירי חשמל.

שימו לב גם לשטחים השוליים שבבית - האם הניקיון כולל את המרפסת? חדר השירות? המחסן? ושוב, שהכל יהיה כתוב, שלא יהיו הפתעות.

3. ביטוח - כדי שתוכלו לתבוע

מעבר להצעת המחיר המסודרת וחוזה מפורט שיכלול את כל סעיפי העבודה, עליכם לוודא מראש שלחברת הניקיון יש ביטוח, גם על התכולה שלכם וגם צד ג'. מה זה אומר בפועל? שאם חברת הניקיון תגרום לנזק כל שהוא בדירה שלכם, לדוגמא לפרקט, לכם יהיה ממי לתבוע פיצוי.

אנו במקצוענים, לדוגמא, מוודאים מראש שלחברות הניקיון שלנו יש ביטוח תכולה וביטוח צד ג'. כך, אנחנו מבטיחים עבורכם שכל נזק אשר יגרם לכם כתוצאה מעבודה רשלנית, יהיה מכוסה.

לכן, מומלץ לבחור חברת ניקיון ממאגר ידע שמפקח על בעלי המקצוע. יתרה מכך, מומלץ לעבור על חוות הדעת האמיתיות שהשאירו הלקוחות על חברות הניקיון ולבדוק מה הציון שלהן באתר. רק כך תוכלו להזמין חברת ניקיון אמינה ולהיות בראש שקט.

אל תקלו ראש בבחירת חברת הניקיון, השקיעו את הזמן בבדיקות המקדימות, זה ישתלם לכם. כך תראו לחברת הניקיון שלא כדאי להתעסק אתכם, שלמדתם את כל החומר הרלוונטי, שאתם באים עם ידע, וידע זה יתרון גדול בדרך לצליחת המשימה.

4. הדברה? רק עם רישיון

כחלק מחבילת ניקיון שלמה, חברות ניקיון רבות נוהגות להציע הדברה כנגד תיקנים ונמלים. מדובר בפעולה הגיונית מאד, אולם הדברה צריכה להתבצע רק באמצעות מדביר מוסמך ברישיון.

ברוב המקרים, מדובר בשיטה שנועדה לפתות אתכם ולגרום לכם לחשוב שהעסקה משתלמת לכם כחבילה אחת. בפועל, אתם עלולים למצוא את עצמכם מקבלים עבודת הדברה מחברה שאין לה את ההכשרה והרישיון המתאימים.

לכן, במידה וחברת הניקיון מציעה לכם שירות כזה, דרשו לראות רישיון מדביר בתוקף. מדביר מוסמך יהיה כזה אשר עבר קורס וקיבל רישיון מדביר מוסמך מהמשרד להגנת הסביבה וככזה הוא יהיה חלק ממאגר המדבירים.

דרשו מהחברה להציג את תעודת הרישון שלה. על גבי הרישיון עצמו, מצויין גם אילו עבודות רשאית החברה רשאית לבצע.

במאגר המדבירים של המשרד להגנת הסביבה תוכלו למצוא את כל המדבירים המוסמכים והמורשים. לפני שאתה מזמינים את חברת הניקיון, כנסו למאגר ובדקו שהיא אכן נמצאת שם.

אל תתפתו להצעות של חבילות זולות שכוללות גם הדברה, מדובר בבריאות שלכם ושל בני המשפחה שלכם, אל תקחו סיכון.

5. אחריות כתובה

נפתח בשורה התחתונה - על ניקיון דירה לא מקובל לתת אחריות, אלא רק על נזק לתכולה או באם הפוליש שעשו לכם לא הצליח.

אולם, בתור אתר המפקח על בעלי המקצוע שלו ומתוך שאיפה למקצועיות, אנו כן מצפים מבעלי המקצוע שלנו לרצות את הלקוחות שלהם. לכן, במידה ואתם לא מרוצים מהשירות שקיבלתם, אנחנו בהחלט מצפים שחברת הניקיון תהיה קשובה לצרכים שלכם ותגיע לתקן את מה שנדרש לתקן.

אם ההברקה של הפוליש שעשו לכם דעכה לאחר מספר ימים, או שיש כתמים על הרצפה כתוצאה משימוש בחומרי ניקוי לא מתאימים, אנחנו מצפים מחברת הניקיון לשאת באחריות.

בתום העבודה ולאחר התשלום לחברת הניקיון, דאגו לדרוש חשבונית ולשמור אותה. היא תהווה עבורכם אסמכתא לכך שאכן בוצעה אצלכם עבודה. ודאו שעל החשבונית שקיבלתם מופיע מספר הטלפון של נציג החברה, איתו אתם יכולים לעמוד בקשר בעל בעיה שתצוץ.

כעת, כל שנותר לכם הוא ליישם את הטיפים שקראתם פה. זכרו, ידע זה כוח, ואם תגיעו עם הידע הנדרש, הסיכוי שתחוו עוגמת נפש קטן מאד.

ניקיון אחרי שיפוץ: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לניקיון אחרי שיפוץ? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה כולל ניקיון אחרי שיפוץ, איך מתנהלים מול חברת הניקיון לפני העבודה ובמהלכה וכמה יעלה הניקיון? כל התשובות לפניכם.

ניקיון דירה לפני אכלוס: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם ניקיון הבית לפני האכלוס? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון לפני אכלוס? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון אחרי שריפה: כל מה שצריך לדעת על שיקום הבית

צריכים עזרה עם ניקיון הבית אחרי שריפה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון אחרי שריפה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון חדר מדרגות: כל מה שצריך לדעת

צריכים ניקיון חדר מדרגות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה חשוב לדעת על ניקיון חדר מדרגות, איך מתנהלים מול חברת הניקיון וכמה העבודה תעלה? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow