המדריך לניקיון לפני מעבר דירה

בין אם אתם שוכרים שעומדים לעזוב דירה, או בעלי דירה שמחפשים דיירים שיכנסו אליה, ניקיון הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר אליו תידרשו בזמן התהליך. אז מה כולל ניקיון דירה לפני מעבר ואיך תחברו חברת ניקיון מקצועית שתבצע את העבודה? הכל במדריך הבא.

עוד במדריך
למה לא להעביר סמרטוט וזהו? מה כולל ניקיון לפני מעבר דירה? איך בוחרים חברת ניקיון מקצועית? איך חברת הניקיון תבצע את העבודה? האם יש אחריות על עבודת הניקיון?

צריכים לנקות את הדירה לפני מעבר? מדובר בדרך כלל בדירות שכורות, אותן השוכרים רוצים להחזיר עם סיום החוזה, בדיוק כמו שקיבלו אותה ואולי אפילו במצב טוב יותר.

במדריך הבא תגלו מה כולל ניקיון דירות לפני מעבר, תמצאו טיפים לבחירת חברת ניקיון מקצועית והסבר בנוגע לעבודת הניקוי שהיא תבצע, והאם ניקיון באופן עצמי שווה את הזמן או שכדאי לכם לקרוא למקצוען.

למה לא להעביר סמרטוט וזהו?

יום ההובלה הגיע. אתם עומדים מחובקים ומביטים בדירה הריקה שעד לפני כמה רגעים הייתה הבית שלכם, המקום בו עברתם אין ספור רגעים שמחים ורגעים עצובים, רגעים של אהבה ורגעים של כעס.

הקירות ביניהם השתניתם, והמרצפות שעליהם צמחתם יחד נשארים במקום, ואתם ממשיכים אל הלאה אל החוויה הבאה.

אילו הקירות יכלו לדבר הם היו מודים לכם על כל מה שנתתם להם, על כל תמונה וכל שעון שהפכו אותם מכמה חתיכות בטון צבועות בלבן – למקום אליו רציתם לחזור בכל יום מחדש.

המרצפות היו מזילות דמעה ומודות לכם על שבחרתם בהן להיות אלה שתומכות בילדכם בפעם הראשונה שזחל.

אילו יכלה הדירה הריקה לדבר, היא הייתה מאחלת לכם עוד המון רגעים מאושרים, ולעצמה הייתה מאחלת להפוך שוב למקום אליו הדיירים החדשים ישתוקקו לחזור, להפוך שוב לבית.

אז אולי בעל הבית שלכם היה קצת קשוח, ואולי בדירה קצת ישנה, והיא לא בדיוק בית החלומות שלכם, אבל תעצרו רגע ותיזכרו ברגע הראשון שראיתם את הדירה שמולכם והחלטתם שהיא תהיה הבית שלכם בשנים הקרובות.

לא תרצו לתת לדיירים שיבואו אחריכם את אותה הרגשה?

מה כולל ניקיון לפני מעבר דירה?

כל מי שגר בדירה שכורה מכיר את הדיסוננס בין הרצון להפוך את החלל הזמני לבית, לבין הצורך לשמור פחות או יותר על המצב המקורי של הדירה ולא לבצע יותר מדי שינויים.

אתם מנסים להלך על החבל הדק הזה, ולחשב כל מסמר וכל וילון שאתם תולים, אבל בשלב מסוים, תרצו או לא, הבית אותו אתם שוכרים מקבל את הגוון הייחודי שמאפיין אתכם. על אחת כמה וכמה אם יש לכם ילדים קטנים בבית.

עכשיו, רגע לפני שאתם עוזבים, אתם מבינים שהדירה צריכה ניקיון יסודי.

נסורת שמתחבאת בתוך ארונות המטבח, כתמי צבע וטיח וכתמי רובה עיקשים. את כל אלה סביר שתמצאו בדירה ששימשה אתכם תקופה ארוכה.

במקרים רבים הדירה תהיה מלאה באבק, כתמים על הקירות ואפילו בעובש אליו לא שמתם לב עד לרגע זה.

ניקיון דירה לפני מעבר כולל ניקוי יסודי של הרצפה, של הקירות, ניקוי ארונות המטבח והסרת שומנים קשים,  ניקיון פנימי וחיצוני של החלונות ועוד.

המצרך הכי יקר במעבר דירה הוא זמן, ואתם לא רוצים לבזבז אותו על ניקיון מתמשך, או כי השתמשתם בחומרי ניקוי חזקים מדי שגרמו חלילה לנזק.

איך בוחרים חברת ניקיון מקצועית?

חשוב לבדוק שחברת הניקיון אליה פניתם היא חברה שמתמחה בניקוי בתים. אל תיכנעו ללחץ הזמן, ודרשו מנציג החברה להגיע לדירה ולסייר בה, כך שיוכל לספק לכם הצעת מחיר לניקוי הדירה, ושהיא תהיה מפורטת ומדויקת.

דרשו לקבל בכתב את כמות העובדים אותה חברת הניקיון תעסיק בדירתכם בזמן העבודה, את משך זמן העבודה, ואת שלבי העבודה בצורה מפורטת.

דרשו לדעת אילו כלים ישמשו את חברת הניקיון, והאם יהיה שימוש במכונת פוליש – דבר שייקר את עלות העבודה.

איך חברת הניקיון תבצע את העבודה?

ניקוי הרצפה

שימו לב שבעל המקצוע לא משפשף את הרצפה עם נייר זכוכית.

האפקט הראשוני של שפשוף הרצפה אמנם יראה מבריק, אך שכבת ההגנה של הרצפה נעלמת בזמן השפשוף והרצפה תיראה שחורה.

אם אתם חושבים לפנק את הדיירים הבאים ולמרוח וקס על הרצפה, וודאו שרצפה היא לא רצפת קרמיקה אטומה.

רק רצפה מסוג גרניט פורצלן או טרסו תהווה תשתית נוחה לחומר הוקס.

אבק ועובש

אלו תופעות שמאפיינות דירות ישנות, מה גם שהן חשופות יותר לכתמי עובש על הקירות ולכתמים שומניים מעל לארונות.

העובש נוצר ברוב המקרים כתוצאה מנזילה סמויה מאחד הצינורות, כך שאין מה לטפל בעובש לפני שמתקנים את הנזילה עצמה.

בעל המקצוע יקלף את אזור העובש בקיר באמצעות שפכטל, ישייף אותו, וירסס אותו בחומר מיוחד שנועד להשמיד את העובש.

שימוש בחומרי ניקוי

כדי לשמור על הכיור, האמבטיה, הברזים והארונות מפני פגיעה בשכבות הציפוי והצטברות של חלודה, ומפני קילופים, בעל מקצוע אמין ישתמש בחומרי הניקוי במינון נמוך.

את חומר הניקוי הוא יתאים לסוג המשטח, כששימוש בחומרים חזקים מדי, כמו חומצות במינון גבוה, עשוי לפגוע ברובה שבין האריחים שעל הרצפה או אשר באריחים שמחפים את הקירות, וכך לגרום לבעיות איטום ולרטיבות.

שימוש בצינור מים בקרבת קירות יכול לגרום לרטיבות שתתקשו להיפטר ממנה.

ניקוי חלונות

מדובר בעבודת ניקוי שהיא תורה בפני עצמה. אנו מזמינים אתכם להיכנס למדריך השלם לניקוי חלונות, כדי ללמוד יותר על טיב העבודה.

דבר אחד שחשוב לדעת הוא שבעת ניקוי החלונות, בעל מקצוע אמין ישתמש באקדחי מים בצורה מבוקרת ולא ישפוך כמויות גדולות לכל עבר. 

האם יש אחריות על עבודת הניקיון?

אחריות על עבודת הניקיון ניתנת אך ורק בטווח הסמוך לעבודה, ומתייחסת לנזקים שנגרמו בעקבות עבודת הניקיון עצמה.

אם מצאתם פינה מאובקת או לא מבריקה כמו שחשבתם שתהיה אין על כך אחריות.

לכן, דרשו מנציג חברת הניקיון לסייר בבית לאחר סיום עבודת הניקיון ואתרו אתו יחד אזורים טעוני שיפור בדירה. שימו דגש מיוחד על חיפוש נזקים שנעשו בעקבות העבודה.

חשוב לציין שלא כל חברה נותנת אחריות על העבודה, ולרוב, האחריות לא תינתן בכתב.

וודאו מראש שחברת הניקיון אכן מספקת אחריות לעבודה, ודרשו בתוקף סיור בתום העבודה לאיתור ליקויים ונזקים.

מעבר לאחריות עצמה, ועל מנת להימנע ממצב בו חלילה תישאו באחריות במידה ועובד נפגע בביתכם, וודאו מול חברת הניקיון כי העובדים שלה מבוטחים במקרה של פגיעה.

ניקיון אחרי שיפוץ: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לניקיון אחרי שיפוץ? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה כולל ניקיון אחרי שיפוץ, איך מתנהלים מול חברת הניקיון לפני העבודה ובמהלכה וכמה יעלה הניקיון? כל התשובות לפניכם.

ניקיון דירה לפני אכלוס: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם ניקיון הבית לפני האכלוס? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון לפני אכלוס? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון אחרי שריפה: כל מה שצריך לדעת על שיקום הבית

צריכים עזרה עם ניקיון הבית אחרי שריפה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון אחרי שריפה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון חדר מדרגות: כל מה שצריך לדעת

צריכים ניקיון חדר מדרגות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה חשוב לדעת על ניקיון חדר מדרגות, איך מתנהלים מול חברת הניקיון וכמה העבודה תעלה? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow