לבד או בעזרת טכנאי: כל מה שצריך לדעת על פירוק מזגן מיני מרכזי

פירוק מזגן מיני מרכזי הוא תהליך מורכב הדורש ידע מקצועי, תכנון מדוקדק ושימוש בכלים מתאימים. את הפירוק ניתן לעשות לבד או באמצעות טכנאי מזגנים, תוך הכנה מקדימה ותכנון מסודר.

עוד במדריך
פירוק מזגן עילי VS פירוק מזגן מיני מרכזי: מה ההבדל? הכל מתחיל בהכנה נכונה כולל פירוק מהתקרה: איך מפרקים את היחידה הפנימית של המזגן? ניתוק הצנרות והקיבוע לקיר: כך תפרקו את היחידה החיצונית צינורות נחושת, יחידות המזגן והחומרים הנלווים: הפסולת שתצטרכו לפנות בסיום התהליך שימוש בכלים מתאימים וחישוב המיקום של צנרת המים: באילו מקרים כדאי להיעזר בטכנאי מזגנים? שילוב של מספר תחומים: בעלי המקצוע הנוספים שתצטרכו להוסיף לתהליך הפירוק

בעוד שפירוק של מזגן עילי נחשב לפשוט יחסית, פירוק מזגן מיני מרכזי מחייב התייחסות לפרטים נוספים כמו: מיקום ההתקנה החדש, מערכת הצינורות שמחוברת למזגן וגודלן של היחידה הפנימית והחיצונית.

בהנחה שתחליטו, תוכלו לפרק את המזגן בעצמכם אך, חשוב שתקפידו על השלבים ועל התכנון המוקפד. לעיתים, נכון יותר יהיה להיעזר בטכנאי מזגנים מקצועי. אז איך עושים את זה נכון ומה חשוב לקחת בחשבון? המדריך המלא, לפניכם.

פירוק מזגן עילי VS פירוק מזגן מיני מרכזי: מה ההבדל?

ברוב המקרים, פירוק המזגן המיני מרכזי יעבוד באותה השיטה של פירוק מזגן עילי. אולם, הוא ידרוש מעט יותר התחשבות בפרטים ויהיה יקר יותר.

הסיבות לכך, טמונות בעיקר בעבודות הנלוות לתהליך כמו: פתיחת תקרת הגבס, הוצאת היחידות של המזגן והחזרתן ואלמנטים נוספים שמאפיינים את המזגן המיני המרכזי ולא את המזגן העילי.

בנוסף, ישנם הבדלים נוספים שבאים לידי ביטוי בגודל המזגן, במיקומו, במערכת הצינורות המחוברות אליו, במורכבות הפירוק ובבטיחות הנדרשת (הכוללת בתוכה עבודות בגובה).

המזגן המיני מרכזי מורכב לרוב על גג המבנה או בקירות חיצוניים גבוהים במיוחד ומכאן, שעבודת הפירוק ועבודת ההרכבה הופכות למסורבלות יותר.

הכל מתחיל בהכנה נכונה

כאמור, על מנת לפרק מזגן מיני מרכזי, תצטרכו לעבוד בשלבים מסודרים הכוללים בתוכם את ניתוק החשמל, פינוי החפצים השונים בחדר ומתן הגנה לקירות ולרצפה (מה שימנע מכם תיקונים נוספים בהמשך).

בשלב הראשון, יש לנתק את החשמל ישירות מהלוח וזאת על מנת להבטיח בטיחות מרבית בעת העבודה. אם אתם לא בטוחים, נתקו את כלל אספקת החשמל וכך, תמנעו תאונות חשמליות מסכנות חיים.

בשלב השני, יש להכין את החדר בו מתבצע הפירוק. במסגרת ההכנה, תצטרכו לפנות את כל הרהיטים והחפצים שנמצאים בסביבת המזגן. כך, תוכלו לאפשר גישה מלאה, נוחה ובטוחה לעבודה.

לבסוף, דאגו גם לכסות את שאר הקירות ואת הרצפה ביריעות ניילון על מנת לשמור עליהם מפני הלכלוך והנזקים האפשריים.

כולל פירוק מהתקרה: איך מפרקים את היחידה הפנימית של המזגן?

פירוק מזגן מיני מרכזי יהיה מעט שונה מפירוק מזגן עילי, בעיקר בגלל מערכת הצינורות המחוברת אליו. מערכת הצינורות, מחברת את המאייד (היחידה הפנימית) למערכת הקירור. המערכת, מחוזקת באמצעות ברגזים חזקים המונעים את דליפת הגז.

מערכת נוספת שדורשת הכנה וניתוק בטיחותי, היא מערכת החשמל. חשוב לנתק את כל כבלי החשמל המחברים את היחידה הפנימית ללוח החשמל בעזרת סימון ודיוק שיבטיחו לכם חיבור מהיר בתהליך ההתקנה.

לבסוף, יש לפרק את היחידה מהתקרה. פירוק זה, כולל בתוכו את הסרת מסגרת התמיכה ואת הורדת היחידה הפנימית. חשוב לקחת בחשבון את משקל היחידה ולהיעזר במנוף או סולם כדי להבטיח הורדה בטוחה.

ניתוק הצנרות והקיבוע לקיר: כך תפרקו את היחידה החיצונית

בדומה לפירוק המאייד, גם תהליך פירוק המדחס (היחידה החיצונית של המזגן) כולל בתוכו את ניתוק מערכת הצינורות המחוברות למערכת הקירור.

בנוסף, גם כאן יש לפרק את צנרת החשמל וכל הכבלים המחוברים תוך סימון החוטים וניהול רישום מסודר של החיבורים השונים.

השלב הסופי, כולל את פירוק היחידה החיצונית מהקיר, תוך הורדת המסגרת. את תהליך הפירוק הסופי חשוב לערוך בעדינות רבה כדי שלא ליצור חורים או סדקים נוספים בקיר. בדומה ליחידה הפנימית, גם היחידה החיצונית תהיה כבדת משקל ויש להיערך לכך בהתאם.

צינורות נחושת, יחידות המזגן והחומרים הנלווים: הפסולת שתצטרכו לפנות בסיום התהליך

גורם נוסף שחשוב לדאוג לו בזמן פירוק המזגן, הוא הפסולת האלקטרונית. או במילים אחרות, כלל החלקים השונים שפירקתם ואין לכם עוד צורך בהם.

החלקים שייכנסו לרשימה יהיו: צינורות הנחושת, היחידות של המזגן (הפנימית והחיצונית) ומכלי גז הקירור שעלולים לפלוט גזים מזיקים לסביבה.

שימוש בכלים מתאימים וחישוב המיקום של צנרת המים: באילו מקרים כדאי להיעזר בטכנאי מזגנים?

כאמור, פירוק מזגן מיני מרכזי עלול להיות מורכב ומסובך יותר מפירוק מזגן עילי. ולכן, יהיו מקרים שבהם תצטרכו להזמין טכנאי מזגנים מקצועי.

כך לדוגמה, תוכלו להבטיח שכל החיבורים והחווטים יסומנו מראש ויחוברו בצורה מהירה וקלה במסגרת ההתקנה.

בנוסף, במקרים שבהם פירוק מערכת החשמל או המים ידרשו תיקונים משמעותיים, תהיו חייבים להיעזר בבעל מקצוע עם ניסיון ורישיונות מתאימים.

פירוק המערכות והמזגן עצמו דורשים הכנה ועבודה מקצועית ובטיחותית וכדאי לקחת את זה בחשבון עוד בשלב התכנון של העבודה.

שילוב של מספר תחומים: בעלי המקצוע הנוספים שתצטרכו להוסיף לתהליך הפירוק

תהליך הפירוק, יחשוף בפניכם את כל התיקונים הקטנים שמוסתרים לרוב מתחת למזגן. ואיך לא, עם הפירוק, הם יהיו בולטים וידרשו תיקון.

כך למשל, תיתכן אפשרות של תיקון תקרת הגבס (או חלק ממנה) על ידי קבלן גבס. דוגמה נוספת, היא תיקון של כלל החורים והסדקים שהיו מתחת למזגן, אותם תוכלו לתקן בעצמכם או בעזרת הנדימן.

ולבסוף, כדי להחזיר לקיר ולחדר כולו את המקרה האחיד והאסתטי, תדרשו לצבוע את הקיר. גם כאן, תוכלו לבחור בין צבעי מקצועי לבין צביעה עצמאית.

נזילת מים מהמזגן: כך תפעלו

יש המון גורמים לנזילת מים מהמזגן, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מזגנים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות במקום אחד.

המזגן מקצר: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים לתקן מזגן שמקצר? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים עד לפתרון הבעיה. מה צריך לעשות לפני שמזמינים טכנאי מזגנים, איך מתנהלים מולו וכמה תיקון מזגן שמקצר עולה? כל התשובות בפנים.

המזגן לא מקרר: כל השלבים בדרך לפתרון

אם המזגן שלכם מקרטע ולא מקרר כמו שצריך, הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון, נסביר לכם מה כדאי לעשות לפני שמזמינים טכנאי מזגנים ואיך מומלץ להתנהל מולו אם כבר מזמינים.

מזגן מרעיש: כל השלבים בדרך לפתרון

המזגן שלכם מרעיש? לא יכולים לשבת בסלון? המקצוענים מלווים אתכם כל הדרך לפתרון. למה המזגן מרעיש ומה עושים לפני שמזמינים טכנאי? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow