נזילת מים מהמזגן: מה הסיבות וכיצד פותרים?

טפטופי מים בקיץ אינם דבר שבשגרה, אבל הם מחזה נפוץ כאשר הם מגיעים מהמזגן. מדוע המזגן מטפטף, מה ההבדל בין סוגי הנזילות השונים, ומה אפשר לעשות כדי לתקן את הבעיה? הנה התשובות המלאות במדריך שלהלן.

עוד במדריך
סיבה ראשונה - פילטרים סתומים סיבה שנייה - חוסר בגז קירור סיבה שלישית - תעלת ניקוז פנימית סתומה סיבה רביעית - סתימה בצינור הניקוז החיצוני סיבה חמישית - סתימה בסוללת המאייד

תופעת נזילת מים מהמזגן מוכרת היטב למשתמשים רבים. לעיתים קרובות, זמן קצר לאחר הפעלת המזגן, ניתן להבחין בטפטופי מים הזולגים מתחת ליחידה החיצונית של המזגן. 

ברוב המקרים, כאשר קורית נזילה מסוג זה, מקורה בבעיה כלשהי ביחידה הפנימית שבתוך הבית. במדריך שלהלן נפרט מהן הסיבות השכיחות לתקלה, ומה ניתן לבדוק באופן עצמאי לפני הזמנת טכנאי מזגנים.

סיבה ראשונה - פילטרים סתומים

תפקידם של הפילטרים במזגן הוא לסנן את האוויר הנכנס למערכת לפני קירורו. סתימה בפילטרים עקב הצטברות לכלוך ואבק תקשה מאוד על תפקוד המאייד, ולא תאפשר זרימת מים חופשית החוצה מהמערכת - מה שיגרום בסופו של דבר לנזילה פנימה.

איך מתקנים את הנזילה? ניקוי הפילטרים ניתן לבצע בקלות עצמאית, או להזמין טכנאי מזגנים שיטפל בכך. מומלץ לנקות את הפילטרים באופן סדיר אחת לחודשיים כדי למנוע נזילות ותקלות מראש.

סיבה שנייה - חוסר בגז קירור

המזגן הוא מערכת סגורה שבאופן תקין לא אמור לאבד גז. חוסר גז מעיד על דליפה ברמה כלשהי. אחת התוצאות של דליפת גז היא הצטברות קרח על המאייד שבהפשרתו עלול לטפטף ולנזול פנימה. 

**איך מתקנים את הנזילה?** טכנאי מזגנים מקצועי יכול למלא גז חדש, אך חשוב גם לאתר ולתקן את מקור הדליפה כדי שהבעיה לא תחזור. אם מדובר בדליפה מהמדחס או הסוללות, לעיתים עדיף החלפת מזגן מאשר תיקון יקר.

סיבה שלישית - תעלת ניקוז פנימית סתומה

תפקידה של תעלת הניקוז במזגן היא לנקז את מי העיבוי אל מחוץ למכשיר. סתימה בתעלה, בין אם עקב לכלוך או סדקים, תגרום להצטברות מים ונזילה פנימה. 

איך מתקנים את הנזילה? טכנאי מזגנים ינקה את הלכלוך מתעלת הניקוז, יבדוק סדקים אפשריים ויוודא שהתעלה בשיפוע תקין לניקוז החוצה.

סיבה רביעית - סתימה בצינור הניקוז החיצוני

צינור הניקוז מוביל את המים מחוץ למזגן. סתימה בצינור עקב לכלוך, קיפולים או חסימה חיצונית תגרום למים לזרום לאחור ולנזול פנימה.

איך מתקנים את הנזילה? ראשית יש לבדוק שהצינור אינו מקופל או חסום. אם יש סתימה, טכנאי יפתח אותה בעדינות באמצעות ואקום. חשוב גם לוודא שהצינור יושב היטב בתעלת הניקוז שלו.

סיבה חמישית - סתימה בסוללת המאייד

סתימה בסוללה שביחידה הפנימית תמנע ניקוז תקין של מים ותגרום לנזילה פנימה עקב יצירת ואקום.

איך מתקנים את הנזילה? יש צורך בניקוי יסודי של היחידה הפנימית על ידי טכנאי מוסמך שיפתח את הסתימה בסוללה.

נזילת מים מהמזגן ניתנת לתיקון באמצעות איתור הגורם וטיפול מקצועי מתאים. עם תחזוקה סדירה ונכונה ניתן לצמצם מראש את הסיכוי לתקלות נזילה וליהנות ממזגן יעיל ואמין.

נזילת מים מהמזגן: כך תפעלו

יש המון גורמים לנזילת מים מהמזגן, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מזגנים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות במקום אחד.

המזגן מקצר: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים לתקן מזגן שמקצר? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים עד לפתרון הבעיה. מה צריך לעשות לפני שמזמינים טכנאי מזגנים, איך מתנהלים מולו וכמה תיקון מזגן שמקצר עולה? כל התשובות בפנים.

המזגן לא מקרר: כל השלבים בדרך לפתרון

אם המזגן שלכם מקרטע ולא מקרר כמו שצריך, הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון, נסביר לכם מה כדאי לעשות לפני שמזמינים טכנאי מזגנים ואיך מומלץ להתנהל מולו אם כבר מזמינים.

מזגן מרעיש: כל השלבים בדרך לפתרון

המזגן שלכם מרעיש? לא יכולים לשבת בסלון? המקצוענים מלווים אתכם כל הדרך לפתרון. למה המזגן מרעיש ומה עושים לפני שמזמינים טכנאי? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

איך בוחרים טכנאי מזגנים?
לפני שאתם בוחרים טכנאי מזגנים אנחנו ממליצים לכם לקרוא את כל חוות הדעת והביקורות עליו. במידה והוא נראה לכם אמין, שוחחו איתו בטלפון וספרו לו על התקלה שיש לכם. נסו לברר כמה הוא גובה על תיקון התקלה והשוו את המחיר הזה עם המחירון המומלץ. במידה ויש פערים, דרשו לדעת ממה הם נובעים.
מה גורם לנזילת מים מהמזגן?
יש מגוון רחב של גורמים לנזילת מים מהמזגן, אך לפני הכל חשוב לבדוק שהפילטרים של המזגן לא סתומים. במידה וניקינו את הפילטרים ועדיין יש נזילה, יתכן שחסר גז במזגן, שתעלת הניקוז של המזגן סתומה, שיש סתימה בצינור הניקוז שלו או בסוללה שנמצאת במאייד.