גז המזגנים R32: כל מה שצריך לדעת

לאחרונה, התחלנו לשמוע יותר ויותר על מעבר לגז מזגנים ידידותי יותר לסביבה שמיועד גם למזגנים הביתיים וגם למזגנים התעשייתיים - גז R32. המעבר לגז החדש יתרחש במדינות נוספות כאשר המטרה העיקרית היא שמירה על איכות הסביבה.

עוד במדריך
אילו סוגי גז קיימים? מהו גז המזגנים החדש? איך מתנהלים נכון עם גז המזגנים החדש? מתי נצטרך למלא גז במזגן? מה משפיע על מחיר מילוי הגז במזגן?

המעבר לגז המזגנים החדש, R32 קורה ב-190 מדינות נוספות. הגז החדש, לא ישפיע על אפקט החממה או יפגע בשכבת האוזן ולכן, הוא יסייע מאד לשמירה על הסביבה. 

מה חשוב לדעת על גז המזגנים החדש, מהם היתרונות שלו ומהם החסרונות ואיך נכון להתנהל עם הגז החדש? כל התשובות. 

אילו סוגי גז קיימים?

ישנם סוגים שונים של גז מזגנים כאשר ההבדל העיקרי ביניהם הוא שנת הייצור שלהם. במזגנים ישנים יותר, שיוצרו לפני שנת 2005 ניתן למצוא גז ישן (R22) שמזהם את הסביבה. לכן, החל משנת 2005 החלו להשתמש בגז חדש, ידידותי ונקי יותר. 

הגז הישן, פועל בלחץ גבוה ולכן, שימש בעיקר לקירור תעשייתי ומסחרי אך ניתן היה למצוא אותו גם במזגנים ביתיים ישנים. הגז החדש יותר שנכנס לשוק מאז שנת 2005 היה גז מסוג R410 שהוא חסכוני ונקי יותר. בגז הזה, ניתן לראות חיסרון בולט והוא הפגיעה בסביבה ובאוזון.

מהו גז המזגנים החדש?

גז המזגנים החדש ביותר, הוא גז ה-R32 שמצליח לא לפגוע בשכבת האוזון ובסביבה ולכן, הוא הדור הבא של גז המזגנים וזה שיעזור לנו לשמור על איכות הסביבה בצורה הטובה ביותר. הגז טרם נכנס לשימוש במזגנים השונים בישראל אך, צפוי להיכנס בקרוב מאד. 

גז המזגנים החדש, דורש הסמכה והכשרה מתאימים ולכן, על המתקינים והטכנאים השונים לעבור הדרכה מסודרת. גז הקירור R32 עוזר בייצור מזגנים ידידותיים לסביבה, הוא מצליח לצמצם משמעותית פליטות מסוג HFC ופעילותו לא מייצרת אפקט חממה שפוגע באוזון. המזגנים החדשים שיפעלו עם הגז החדש, הם מזגנים ירוקים שפועלים לטובת הסביבה כולה.

איך מתנהלים נכון עם גז המזגנים החדש?

כאמור, על מנת לעבוד עם גז המזגנים החדש, יש צורך בהסמכה והכשרה מתאימה. הסיבה לכך, היא שהגז דליק מאד ועלול ליצור אירועי דליקות ושריפות מסוכנים. כדי להבטיח שימוש בטוח בגז R32 חשוב לנקוט באמצעי הזהירות הבאים: 

1. להתרחק ממקורות חום: בעת השימוש בגז החדש, חשוב להתרחק כמה מטרים ממקורות חום שיכולים להוות דליקה וכמובן, אין לעשן סמוך למיקום המזגן. 

2. להשתמש בצינור מתאים: כאשר ניגשים למילוי גז המזגנים החדש, חשוב שאורך הצינור לא יעבור את ה-4 מטרים. ככל שהצינור יהיה ארוך יותר, כך תגדל הסבירות לדליפת הגז מהמזגן וכיוון ומדובר על גז דליק מאד, חשוב להימנע מדליפות ככל שניתן. 

כדאי לדעת: על אף שגז הקירור R32 הוא דליק מאד, אין חשש מסכנת דליפה או דליקה בתוך הבית.

מתי נצטרך למלא גז במזגן?

הגז במזגן איננו מתבזבז כיוון הוא עובד בתוך מערכת מיזוג סגורה. כך, שאין סיכוי שהמזגן ייגמר או ייחסר באופן טבעי. מזגנים חדשים, יכולים לפעול שנים ארוכות ללא צורך במילוי חוזר של גז מזגנים. המצב בו נצטרך למלא גז במזגן יהיו לרוב בשל דליפת גז. 

לפני שניגשים למילוי הגז שדלף מהמזגן, חשוב לתקן תחילה לאתר את מיקום הדליפה ולתקן אותה. אחרת, כל פעולה של מילוי גז, תהיה לשווא ותוביל לקריאה חוזרת של טכנאי המזגנים. אפשרות נוספת, היא בקשה להחלפת הגז הקיים לגז החדש. במקרה כזה, חשוב לבדוק את תקינות המזגן תחילה ולרוקן לחלוטין את הגז הקיים.

מה משפיע על מחיר מילוי הגז במזגן?

מיקומו של המזגן: מיקום המזגן בבית, ישפיע על מחיר העבודה. ככל שמנוע המזגן תלוי גבוה יותר על גבי הקיר הקיצוני, כך הוא יהיה פחות נגיש ולכן, על טכנאי המזגנים להשתמש בציוד מותאם גובה כדי לבצע בצורה יעילה את עבודתו.

כמות הגז הנדרשת: מילוי כמות גז גדולה, תשפיע ישירות על המחיר. במידה והצלחנו לאתר את דליפת הגז מהר ונדרש למלא כמות קטנה יחסית של גז במזגן, מחיר העבודה יהיה זול יותר. אך, במידה ומדובר על כמות גדולה של גז או דליפה ממושכת, מחיר העבודה יתייקר משמעותית. 

סוג הגז שממלאים: מילוי גז חדש במזגן, תהיה קשורה גם לסוג המזגן ולגז המתאים לו ולכן, במידה ומדובר על מזגנים ישנים (ששנת הייצור שלהם היא עד 2007) מחיר הגז הישן יקר יותר וישפיע על העבודה. אך, במידה ומדובר על מילוי של גז R22 המחיר יפחת במעט.

תוספות נלוות לעבודה: לרוב, כאשר נדרש למלא גז במזגן הסיבה לכך תהיה בשל דליפה ולכן, מעבר למילוי הגז צריך לקחת בחשבון גם את איתור מקור הדליפה ותיקונה. במידה והבעיה לא תפתר מהשורש, פעולת מילוי תחזור בשנית ותוביל לתשלום נוסף.

נזילת מים מהמזגן: כך תפעלו

יש המון גורמים לנזילת מים מהמזגן, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מזגנים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות במקום אחד.

המזגן מקצר: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים לתקן מזגן שמקצר? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים עד לפתרון הבעיה. מה צריך לעשות לפני שמזמינים טכנאי מזגנים, איך מתנהלים מולו וכמה תיקון מזגן שמקצר עולה? כל התשובות בפנים.

המזגן לא מקרר: כל השלבים בדרך לפתרון

אם המזגן שלכם מקרטע ולא מקרר כמו שצריך, הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון, נסביר לכם מה כדאי לעשות לפני שמזמינים טכנאי מזגנים ואיך מומלץ להתנהל מולו אם כבר מזמינים.

מזגן מרעיש: כל השלבים בדרך לפתרון

המזגן שלכם מרעיש? לא יכולים לשבת בסלון? המקצוענים מלווים אתכם כל הדרך לפתרון. למה המזגן מרעיש ומה עושים לפני שמזמינים טכנאי? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow