התקנת מזגן: התוספות שצריך לקחת בחשבון

לפני שמזמינים מתקין מזגנים, יש כמה דברים שכדאי לבדוק מראש כמו תוספות ההתקנה שיגרמו להצעת המחיר הראשונית שקיבלתם, להיראות אחרת ביום ההתקנה. אילו תוספות מומלץ להכיר במסגרת התקנת מזגן?

עוד במדריך
הארכת צנרת הארכת צינור הניקוז קידוח יהלום התקנת שקע חשמלי חדש תוספת הגנה למזגן מורכבות העבודה

קניתם מזגן חדש ותיאמתם התקנה? יש כמה תוספות שעוד לא לקחתם בחשבון והם אלו שישפיעו על מחיר ההתקנה הסופי גם אם אתם גרים בבית פרטי וגם בבנייני מגורים. 

מה כדאי לשאול את המתקין לפני ההתקנה, אילו תוספות רלוונטיות עבור בית פרטי ואילו עבור בניין מגורים? כל מה שצריך לדעת על התוספות שנלוות להתקנת המזגן בבית, במדריך הבא.

הארכת צנרת

כאשר ניגשים להתקנת מזגן סטנדרטית, על אורך הצנרת להיות בין 2-5 מטרים לכל היותר. כאשר לרוב, התקנת המזגן תהיה בטווח של 3 מטרים  במרחקים אלו, לא ניתן להרגיש שינויים בעוצמת הקירור או החימום של המזגן.

במקרים בהם יש צורך בהארכה נוספת של הצנרת, תצטרכו לשלם על כך תוספת תשלום וגם, תתחילו להרגיש בהבדלים של קור וחום. הדרך הטובה ביותר להימנע מתוספת התשלום ומשינויי הפעילות של המזגן הוא לבדוק מראש את המרחקים השונים שבין המזגן לבין המיקום בו תרצו להתקין את היחידה החיצונית שלו.

הארכת צינור הניקוז

צינור הניקוז של המזגן הוא האחראי על ניקוז המים שמצטברים בתוך היחידה הפנימית של המזגן (המאייד) החוצה. הצינור ממוקם בתוך חור בקיר בתוך מסילת PVC  יעודית. תפקידו של הצינור חשוב מאד, הוא שומר עליו יבש ומונע אפשרות של בלאי עקב הצטברות נוזלים פנימית. כאשר פעולת הניקוז היא בעצם טפטופי המים שאנחנו שומעים בסמוך למזגן. 

במקרים בהם יש צורך בהארכת הצינור, הפעולה תתבצע באמצעות חיבור של צינור חדש לצינור הקיים באמצעות כלי מתאים באורך של 5 ס"מ שנכנס בין שני הצינורות כדי לחבר ביניהם. אם בחרתם לדוגמה להתקין מזגן בקומה גבוהה יחסית, יהיה צורך בהארכה של צינור הניקוז והחישוב של העלות תהיה לפי מטר רץ.

קידוח יהלום

בין קידוח הבטון הרגיל לבין קידוח היהלום קיים הבדל עיקרי אחד והוא סוג הפתח שנוצר. במידה ותצטרכו לקדוח פתח עבור מרזב, שעליו להיות בעל קווים מעוגלים, השיטה הנכונה ביותר תהיה ניסור הבטון (השיטה הרגילה). אך, במקרים בהם יש צורך בפתח שהקווים שלו ישרים, כמו דלת, חלון או פתחי אוורור, השימוש הנכון יהיה בקידוח יהלום. 

בקידוח יהלום, משתמשים בכלי עבודה המצופה בשבבי יהלום (ומכאן שמו) וזאת כדי ליצור קו ישר ותוצאה חדה ומדויקת. מקדח הבטון, שמניע כוס עגולה ומשוננת המצופה בשבבי יהלום חזקים, מצליחה לחתוך את הבטון בצורה המדויקת והישרה ביותר.

התקנת שקע חשמלי חדש

אם בחרתם להתקין מזגן חדש ושמתם לב שאין במיקום הנבחר שקע חשמלי קרוב מספיק, תצטרכו להתקין שקע חשמלי חדש. התקנה זו, מחוייבת להיעשות על ידי חשמלאי מוסמך וכמובן, תוסיף לעלות הסופית של העבודה כולה. במידה וזיהיתם את המרחק מראש, בדקו עם מתקין המזגנים אם יש ברשותו רישיון חשמלאי בתוקף. במידה וכן, הוא יוכל לעשות עבורכם את העבודה מבלי שתצטרכו לחכות לבעל מקצוע נוסף. 

כדאי לדעת: במידה ותצטרכו התקנה של מזגן עילי עם יותר מ-1.5 כ"ס יהיה צורך בחיבורו לשקע תלת- פאזי.

תוספת הגנה למזגן

נכון, זה נשמע מוזר, אבל גם המזגן שלכם צריך להיות מוגן מפני גניבות. האזורים בהם התופעה עלולה להופיע הם בשכונות בעייתיות או במידה וביתכם נמצא סמוך למוסד חינוכי (בהם נמצא אחוז הגניבה הגבוה ביותר). כדי להישמר מהתופעה, ניתן לבחור בין שתי אפשרויות נעילה, כאשר האחת היא באמצעות סורגים והשניה באמצעות מנעול ייעודי.

את הסורגים, מתקינים עבור יחידת הקירור החיצונית ומחברים אותה ליסודות הבטון שברצפה. אופציה נוספת שיכולה לחזק את השמירה, היא התקנה של מערכת אזעקה נפרדת (שהיא לא חלק ממערכת האזעקה הביתית, במידה ויש לכם) והיא תוכל להתריע במידה ותזהה תנועה חשודה סביב המזגן. 

מורכבות העבודה

בדומה לכל עבודה או התקנה שתצטרכו לעשות בבית, גם התקנת מזגנים יכולה לגרור איתה הוצאות נוספות בגלל מורכבות העבודה בשטח. לרוב, אנו לא לוקחים בחשבון סיטואציות שיכולות להקשות על מתקין המזגנים לסיים את עבודתו בצורה מהירה יחסית וללא הפרעות. אך, ישנם מקרים בהם הגישה למיקום בו תרצו להתקין את המזגן, תהיה קשה יותר ותוביל את המתקין להשתמש בכלי עזר או אפילו במנוף (במידה ומדובר על מקום גבוה).

מורכבות נוספת, יכולה להיות קשורה גם במיקום צר, בו יתקשה המתקין לעבור או לעבוד וזה יגרום להתקנה להתעכב יותר מהרגיל. בנוסף, במידה ומדובר על התקנה של מספר מזגנים, יש לקחת בחשבון גם את התשלום עבור העובד הנוסף שיגיע לסייע בעבודת ההתקנה. 

התקנת מזגן עילי: כל מה שצריך לדעת

צריכים להתקין מזגן עילי? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים בתהליך ההתקנה. איך מתנהלים מול טכנאי המזגנים לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה התקנת מזגן עילי? כל התשובות בפנים.

התקנת מזגן מיני-מרכזי: כל מה שצריך לדעת

צריכים להתקין מזגן מיני-מרכזי? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד בכל תהליכי ההתקנה. איך מתנהלים מול טכנאי המזגנים לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה התקנת מזגן מיני-מרכזי? כל התשובות בפנים.

העברת מזגן עילי: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים להעביר מזגן עילי? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים בתהליך ההעברה. איך מתנהלים מול טכנאי המזגנים לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה להעביר מזגן עילי? כל התשובות.

נזילת מים מהמזגן: כך תפעלו

יש המון גורמים לנזילת מים מהמזגן, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מזגנים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות במקום אחד.

לכל התקלות ועבודות

arrow