כמה עולה התקנת מזגן? אלו התוספות שישפיעו על המחיר

מחיר התקנת מזגן עילי מושפע לא רק מגודל המזגן, אלא ממספר גורמים נוספים. כדי שלא תמצאו את עצמכם מופתעים מתוספות מחיר, הנה כל מה שתדעו לפני שאתם מזמינים מתקין

עוד במדריך
גודל המזגן משפיע רק על עלות ההתקנה הבסיסית תוספת מחיר עבור הארכת צנרת מתגוררים בקומה גבוהה ללא מעלית? תוספת מחיר אם יש לכם כבר תושבת, האם המחיר אמור לרדת? האם קידוח בקיר בטון כרוך בתוספת מחיר? לא דאגתם לתשתית להסתרת הצנרת? תצטרכו לשלם על הסוואה שלה מחליפים ישן בחדש? אל התוספות האפשריות עוד כמה תוספות אפשריות

סגרתם עם טכנאי מחיר של 600 שקל להתקנת מזגן של 1 כוח סוס, וביום ההתקנה המחיר זינק לסכום של 1,500 שקל? כדי שזה לא יקרה שוב, רגע לפני שסוגרים מחיר, חשוב לתמחר מראש תוספות אפשריות לעלות ההתקנה. 

מדוע? כדי שתשוו מחירים ולפני שאתם סוגרים עם מתקין על מחיר, תדעו לקראת מה אתם הולכים ותתמקחו מראש. ביום ההתקנה, יכולת המיקוח שלכם תהיה אפסית.

גודל המזגן משפיע רק על עלות ההתקנה הבסיסית

אמנם רבים חושבים שהגורם העיקרי שמשפיע על עלות ההתקנה הוא גודל המזגן, אך התוספות המשמעותיות באמת במחיר הן כתוצאה מעבודות הנלוות להתקנה עצמה. ובכל זאת, כדאי שתדעו את הטווח הבסיסי והראשוני, לפני התוספות שיגיעו.

מחיר ההתקנה הבסיסי של מזגן של עד 1.5 כוח סוס: 600-800 שקל.

מחיר ההתקנה הבסיסי של מזגן של 2 כוח סוס ומעלה: 800-1,300 שקל.

תוספת מחיר עבור הארכת צנרת

איך אורך הצנרת ישפיע על המחיר? 

התקנה רגילה כוללת תמחור של התקנת צנרת באורך סטנדרטי. כלומר, עד 3 מטר צנרת. אם המרחק בין היחידה הפנימית ליחידה החיצונית גדול יותר, הרי שתידרש צנרת ארוכה יותר.

למשל, אם היחידה החיצונית (המעבה) מותקנת על הגג, הרי שהמרחק בינה לבין היחידה הפנימית שבתוך הבית שלכם, יהיה גדול יותר.

איך עובי הצנרת ישפיע על המחיר?

גם לעובי הצנרת יש השפעה על המחיר. ככל שהמזגן גדול יותר, תידרש צנרת עבה יותר.

תוספת המחיר עבור צנרת ארוכה ועבה יותר: בשני המקרים, התוספת מחושבת לפי מטר רץ. כלומר, תוספת צנרת למזגן של עד 2 כוח סוס תעלה 80-120 שקל לכל מטר רץ.

אם יש לכם מזגן גדול יותר (מעל 2 כוח סוס), הרי שתידרש צנרת עבה יותר, ואז כל מטר רץ יחושב לפי תעריף של 120-150 שקל לכל מטר רץ.

מעבר לכך, דעו כי ישנה גם תוספת של צנרת ניקוז. כאן, הכוונה היא לא לצנרת המחברת את היחידה החיצונית עם הפנימית, אלא לצנרת ניקוז מי המזגן.

ככל שהקומה גבוהה יותר, אורך צינור הניקוז יהיה גדול יותר. לרוב, התוספת היא גלובאלית במקרה זה, ולא מחושבת לפי מטר רץ ונעה בין 50 ל-150 שקל.

מתגוררים בקומה גבוהה ללא מעלית? תוספת מחיר

גם אם אין צורך לעשות שימוש במנוף לצורך התקנת היחידה החיצונית, הרי שיהיה צורך להוביל את המזגן ואת כלי העבודה של הטכנאי אל הדירה שלכם. ישנם טכנאים שיגבו תוספת של 150-200 שקל, כשמדובר בקומה גבוהה יחסית (רביעית, למשל) ובבניין אין מעלית.

בכמה שימוש במנוף ייקר את ההתקנה?

אם אתם מתגוררים בקומה גבוהה יחסית, לעתים לא תהיה ברירה אלא להשתמש במנוף לצורך התקנת היחידה החיצונית. לרוב, יספיק מנוף קטן (מכונה גם 'מרים משא') והתמחור שלו הוא לפי שעה. כלומר, כל שעת עבודה תעלה לכם 300-450 שקל. לרוב, לא תידרש יותר משעה עבודה עם מנוף.

אם יש לכם כבר תושבת, האם המחיר אמור לרדת?

בהחלט כן. התמחור הבסיסי של התקנת מזגן אמור לכלול גם את עלות התושבת של היחידה החיצונית ואת עלות ההתקנה שלה. כלומר, אם אתם רק מחליפים מזגן, והתושבת הישנה במצב תקין, הרי שאין צורך להחליף אותה. במקרה כזה, תוכלו לדרוש הפחתת מחיר בסכום של 50-100 שקל.

כדאי לעשות זאת עוד לפני שסוגרים עם הטכנאי. שימו לב, שבמקרה זה, אין להשאיר תושבת 'מקרטעת'. אם אתם מתגוררים באזור עם לחות גבוהה (ליד מישור החוף, למשל), ואם התושבת אינה עשוייה מברזל בגלוון חם, הרי שמוטב להחליף אותה.

תוספת המחיר זניחה, והנזק שיכול להיגרם לכם ממזגן שאינו יושב בצורה יציבה, הוא הרבה יותר גדול. רעידות, תזוזות, רעש חזק או נפילה חלילה – כל אלו הם תוצאה של תושבת או עיגון שאינם יציבים יותר.

האם קידוח בקיר בטון כרוך בתוספת מחיר?

בהחלט כן. קידוח בתוך קיר בטון מצריך מומחיות מיוחדת ושימוש בציוד יקר יותר. עלות ההתקנה הבסיסית כוללת רק קידוח בקיר רגיל, לצורך חיבור צנרת המזגן מהיחידה הפנימית (המאייד) ליחיד החיצונית (המעבה).

אם הקיר המחבר בין שתי היחידות הוא קיר בטון, הרי שתצטרכו לשלב תוספת של 150-300 שקל עבור כל קידוח בבטון.

האם איטום הקידוח בקיר כלול במחיר?

חשוב מאוד שתקפידו על איטום מקצועי של הקידוח הזה, כשמדובר בקיר חיצוני של הבית. זאת, משום שהשארת פתח תפגע משמעותית בבידוד הקיר, ובתפוקת המזגן.

וגרוע מכך: דרך הפתח יחדרו מי גשמים שיגרמו לבעיות רטיבות ועובש ואף לחדירת מזיקים ומכרסמים אל תוך הבית.

לרוב, לא יגבו מכם תוספת מחיר משמעותית עבור האיטום, אך בהחלט שווה לבדוק האם חומר האיטום הוא המתאים ביותר לתשתית הקיימת. זלזול באיטום החור ביקר, יעלה לכם ביוקר.

לא דאגתם לתשתית להסתרת הצנרת? תצטרכו לשלם על הסוואה שלה

לעתים, במסגרת שיפוץ כולל של הבית, מכינים מראש תשתית להחדרת צנרת. מטמיעים אותה מעל תקרת גבס, בתוך קירות או מתחת לריצוף.

אם לא דאגתם לכך מראש, או אם שיניתם את מיקום המזגן, יש לכם שתי אפשרות להסתיר את הצנרת.

האפשרות הראשונה, זולה יחסית אך נחשבת לפחות אסתטית. זו, נעשית באמצעות תעלות פלסטיק קשיח מסוג PVC. עלות התקנה היא 35-50 שקל למטר רץ.

השנייה, יקרה ומורכבת יותר, היא באמצעות חציבה בקיר. המחיר הוא לפי מטר רץ: 40-80 שקל למטר, במקרה של חציבה בתוך קיר בלוקים. עבור חציבה בתוך קירות בטון, המחיר גבוה יותר ונע סביב 80-120 שקל לכל מטר רץ.

לא משנה באיזו אפשרות אתם בוחרים, חשוב מאוד לדאוג גם לכיסוי של חוטי חשמל שעוברים מחוץ לבית. אחרת, במגע עם מים הם יגרמו לקצרי חשמל. קצרים חוזרים ונשנים, משמעותם נזק בלתי הפיך למנוע, מה שיגרור החלפת המזגן.

זכרו שאיכות המזגן אינה מספיקה, שכן איכות ההתקנה קובעת לא פחות את אורך חייו. חיסכון בתוספות מסוימות בהתקנה, יכולות בהחלט לעלות לכם ביוקר בחישוב כולל.

האם המחיר כולל גם סגירה של הקירות?

לא. מחיר זה הוא רק עבור החציבה והתקנת הצנרת. את הסגירה לרוב יעשה בעל מקצוע אחר, מתחום הגבס. טכנאי מיזוג שיבצע זאת, לרוב יגבה תוספת מחיר גם עבור הסגירה, כך שהמחיר יכול להגיע גם ל-200 שקל לכל מטר רץ (עבור החציבה והסגירה של הקירות).

מחליפים ישן בחדש? אל התוספות האפשריות

לא ניתן לפרק צנרת ישנה? תצטרכו לשלם על ניקוי צנרת

במקרים בהם הצנרת ממוקמת מתחת לריצוף או בתוך הקירות, הרי שתידרשו לנקות אותו לפני שממלאים אותה בגז. הסיבה לכך היא שהתקן שונה, וכיום ישנו שימוש בסוג גז אחר.

לכן, בכדי למנוע מצב של ערבוב סוגי גז, דבר שיגרום לתקלות במזגן, יש חובה לנקות אותו. ישנן שתי אפשרויות שטיפה: האחת, צנרת בלחץ חנקן (שעולה 250-350 שקל). השנייה, באמצעות שטיפה בגז מיוחד (450-550 שקל).

מחליפים ישן בחדש? תידרשו לשלם תוספת מחיר עבור פירוק מזגן ישן

גם פירוק של המזגן הקיים בביתכם הוא עבודה. אמנם היא עבודה יותר קלה מההתקנה, אך יש הבדל בין התקנה של מזגן חדש, לבין החלפה של מזגן קיים.

לגבי פינוי המזגן הישן, דעו שמגיע לכם פינוי שלו בחינם, וללא שום תוספת מחיר עבור עצם הפינוי, אלא רק עבור הפירוק עצמו. לשם כך, עליכם לדאוג שהוא יהיה מנותק מחשמל, מגז, ממים, מרהיט או מכל חיבור אחר לתשתיות הבית.

מה עושים אם המתקין אינו מסכים לפנות את המזגן הישן?

דעו שהחוק לצדכם, שכן על פי החוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלי ואלקטרוני ובסוללות, הרי שהמשווק של המזגן חייב לפנות מביתכם את המזגן הישן שברשותכם. לכן, אם המתקין הוא מטעם המשווק הוא מחויב לכך.

אם מדובר במתקין פרטי מטעמכם, כדאי שתוודאו איתו מראש כבר בשיחה הטלפונית האם המחיר כולל גם פינוי, ומהי התוספת שהוא גובה עבור פירוק. כך, לא תמצאו את עצמכם ללא יכולת מיקוח ביום ההתקנה.

הרחבה בעניין פינוי מוצרי חשמל מביתכם ללא עלות, תוכלו לקרוא כאן.

עוד כמה תוספות אפשריות

התקנת מזגן עילי: כל מה שצריך לדעת

צריכים להתקין מזגן עילי? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים בתהליך ההתקנה. איך מתנהלים מול טכנאי המזגנים לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה התקנת מזגן עילי? כל התשובות בפנים.

התקנת מזגן מיני-מרכזי: כל מה שצריך לדעת

צריכים להתקין מזגן מיני-מרכזי? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד בכל תהליכי ההתקנה. איך מתנהלים מול טכנאי המזגנים לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה התקנת מזגן מיני-מרכזי? כל התשובות בפנים.

העברת מזגן עילי: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים להעביר מזגן עילי? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים בתהליך ההעברה. איך מתנהלים מול טכנאי המזגנים לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה להעביר מזגן עילי? כל התשובות.

נזילת מים מהמזגן: כך תפעלו

יש המון גורמים לנזילת מים מהמזגן, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מזגנים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות במקום אחד.

לכל התקלות ועבודות

arrow