ננעלתם מחוץ למכונית? כך תפעלו

יצאתם מהרכב והדלתות שלו ננעלו. ופתאום הבנתם שהמפתח עדיין בפנים. מה תוכלו לעשות עד שיגיע מנעולן מקצועי ומה חשוב לעשות ללא המתנה? כל התשובות במדריך הבא.

עוד במדריך
יש ילד נעול במכונית? אל תחכו עצרו ובדקו אם הרכב אכן נעול מה סוג נעילת הדלתות? איך תוכלו לנסות ולשחרר את הנעילה? כך מנעולן מקצועי ישחרר את הנעילה

ננעלתם מחוץ למכונית, יש לכם ילד או חיית מחמד ברכב והחלונות סגורים? תחילה, נסו לשבור את החלון על מנת לשחרר את הנעילה. לאחר מכן, חייגו למנעולן מקצועי באזורם שיוכל להגיע ולהעניק לכם עזרה. 

אך במידה והרכב ננעל ללא סכנת חיים של אדם או חיית מחמד, הימנעו מנזק מיותר לרכב והזמינו מנעולן מקצועי שיסייע לכם. 

יש ילד נעול במכונית? אל תחכו

במידה ואכן מדובר על מקרה חירום בו ילד ננעל בתוך הרכב, כל החלונות סגורים ואין מיזוג - שברו את החלון של הרכב על מנת לנסות ולשחרר את הנעילה. הקפידו לשבור את החלון של הנוסע (לא את חלון הנהג ולא את השמשה הקדמית) וזאת כדי שעדיין תוכלו לנהוג ברכב לאחר שחרור הנעילה. בנוסף, תמנעו מהוצאה גדולה של תיקון השמשות האחרות. 

עצרו ובדקו אם הרכב אכן נעול

רגע לפני שאתם נלחצים, בדקו את כלל החלונות ברכב ורק לא את ידית הדלת של הנהג. כך, תוכלו תחילה לוודא שהרכב אכן נעול ואין מוצא אחר. ישנם מקרים, בהם מגיע מנעולן ומבצע את הבדיקה בעצמו ולפתע מגלה שאחת מהדלתות לא נעולה. 

מה סוג נעילת הדלתות?

סוג הרכב יעיד במקרים רבים על סוג נעילת הדלתות שלו. במידה ומדובר ברכבים גרמנים, סביר להניח שנעילת הדלתות היא נעילת וואקום, נעילה אותה לא תצליחו לשחרר בעצמכם, מה גם שלא כל מנעולן יידע לשחרר.

נעילת וואקום לא תאפשר פתיחה של הדלת בזמן נעילה, גם לא על ידי משיכת הידית מבפנים. אם הרכב שלכם הוא מסוג מרצדס, ולסווגן, BMW, וולבו, סקודה, או שמדובר ברכב שכור בו מותקנת נעילת וואקום ייעודית כדי למנוע גניבות, אל תסתבכו והזמינו מנעולן מקצועי מיד.

איך תוכלו לנסות ולשחרר את הנעילה?

במידה ונעילת דלתות הרכב שלכם היא לא מסוג נעילת וואקום, תוכלו לנסות ולשחרר אותה באמצעות כרית ניפוח ומוט ייעודי. עם זאת, חשוב לזכור שההמלצה היא שלא לנסות זאת בעצמכם אלא אם מדובר במצב חירום של ממש שלא סובל דיחוי. חוסר הידע המקצועי שלכם ושימוש בציוד לא מתאים עשויים לגרום לנזק מיותר.

במידה ויש ברשותכם כרית ניפוח ומוט ברזל ייעודי לפתיחת דלתות, או סרגל ארוך, תוכלו לנסות ודחוס את כרית הניפוח בין הדלתות או בין הדלת לגג הרכב עד שנוצר רווח דרכו תוכלו להחדיר את המוט או הסרגל שברשותכם וכך לשחרר את כפתור הנעילה שעל הידית.

כך מנעולן מקצועי ישחרר את הנעילה

כיוון וקיימים שני סוגי נעילה לדלתות הרכב. חשוב שתספקו למנעולן את סוג הרכב והדגם הספציפי שיש לכם ושאלו אותו במפורש האם הוא יודע לפתוח גם נעילת וואקום ואם יש לו את הכלים המתאימים. פתיחת נעילת וואקום תיעשה בשיטה שנקראת 'דגדוג'. בשיטה הזו המנעולן בעצם משחרר את הנעילה דרך המנעול עצמו, על ידי נגיעה בפינים של המנעול עד לשחרורו.

פריצת דלת פלדלת: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים פריצת דלת פלדלת? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים. באלו מקרים צריך פריצת דלת פלדלת, איך מתנהלים מול המנעולן במהלך העבודה וכמה תעלה פריצת דלת פלדלת? התשובות לפניכם.

פריצת דלת טרוקה: כל מה שצריך לדעת

ננעלתם בחוץ וצריכים פריצת דלת טרוקה? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים כשננעלים מחוץ לדלת, איך מתנהלים מול המנעולן וכמה תעלה פריצת דלת טרוקה? כל התשובות לפניכם.

פריצת דלת פנים מעץ: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם פריצת הדלת? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מנעולן, איך תתנהלו נכון מולו וכמה עולה לפרוץ את הדלת? ריכזנו עבורכם את כל השלבים והמידע.

המפתח לא פותח את הדלת: כל השלבים עד לפתרון

המפתח לא פותח את הדלת? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה עושים כשהמפתח לא פותח את הדלת, איך מתנהלים מול המנעולן וכמה תעלה העבודה? התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מתי כדאי לפרוץ את המכונית? 
במידה והרכב נעול עם המפתח בתוכו ויש לכם ילד או חיית מחמד תקועים - מדובר על סכנת חיים! במקרה כזה, הזמינו פורץ אך במקביל, שברו את החלון (של הנוסע ולא של הנהג) כדי לאפשר חילוץ מהיר שלהם מתוך הרכב. 
מתי מומלץ להמתין לפני שבירת חלון? 
במידה ולא מדובר על סכנת חיים ומדובר בסך הכל על רכב נעול עם המפתח בתוכו, אל תמהרו לשבור חלון או לנסות ולפרוץ בכוח את הדלתות אלא המתינו בסבלנות למנעולן. במידה ותתנהלו בפזיזיות שלא לצורך, תיגררו לתשלום גבוה (של תיקון החלק השבור) או שתסבו נזק לרכב.