מפתח ספייר: כל מה שחשוב לדעת לפני שמשכפלים מפתחות

שכפול מפתח היא פעולה שנפגוש בלא מעט סיטואציות בחיים. החל ממעבר דירה, הכנסת שותפים חדשים ועד החלפת הצילינדר עקב בלאי או פריצה. כך או אחרת, תמיד חשוב שיהיה לנו מפתח נוסף למקרה חירום. כל מה שחשוב לדעת, במדריך הבא.

עוד במדריך
מפתח אפס או מפתח משונן: סוגי המפתחות הנפוצים מפתח רב בריח או מפתח מולטילוק: המפתחות שמתאימים לדלת פלדה טכנולוגיה מתקדמת: מפתח בעל כרטיס בקרה לא רק בגלל פריצה: למה חשוב לשכפל מפתח לדירה? דגם מקורי וצילינדר חדש: הבדיקות שחשוב לערוך לפני שמשכפלים מפתח

עולם המפתחות הוא עולם רחב. ישנם סוגים שונים של מנעולים ומפתחות ותהליך השכפול מתשנה ממפתח למפתח. 

איך משכפלים מפתחות, כמה סוגי מפתחות יש ובאילו מקרים נהיה חייבים שיהיה אצלנו לפחות מפתח אחד נוסף? המדריך המלא לפניכם. 

מפתח אפס או מפתח משונן: סוגי המפתחות הנפוצים

מפתח אפס: מפתח זה, המכונה גם מפתח אוניברסלי הוא מפתח המיועד לדלתות שלא מורכב בהן צילינדר. כלומר, לדלתות פנים (שרובן ישנות). מפתח אפס, הוא מפתח שלא ניתן לשכפול אלא לרכישה בלבד. כלומר, אם חסר לכם מפתח או שהוא אבד לכם, תצטרכו לרכוש חדש. 

מפתח משונן: מפתח בעל שיניים שמיועד לפתיחת דלתות ומנעולי צילינדר פשוטים יחסית שמותקנים לקרוב בדלתות פנים או דלתות כניסה מעץ. מדובר על מפתח שהליך השכפול שלו קל יותר ממפתחות אחרים. 

מפתח רב בריח או מפתח מולטילוק: המפתחות שמתאימים לדלת פלדה

רוב דלתות הכניסה הן דלתות פלדה שלהן צילינדרים של חברת רב בריח או מולטילוק. עבור צילינדרים מהסוג הזה, יש גם מפתחות תואמים שהם: גלמים, בלאנקים או פרופילים. במקרה של מפתח מסוג זה, ככל שהוא יהיה קשה יותר לשכפול (ופריצה) כך יהיה איכותי יותר.

כדי לשכפל מפתח, צריך להכיר את הגלמים שלו ולכן, חשוב לוודא שיש גלמים מקוריים שנמסרים ישירות מהחברה ולא גלמים מזוייפים שהופכים את המפתח לאיכותי מבחינת המראה אך, קל מאוד לשפכול ופריצה.

כדאי לדעת: שכפול מפתח סטנדרטי מסוג רב בריח או מולטילוק יעלה בין 25- 40 ש"ח ליחידה.

טכנולוגיה מתקדמת: מפתח בעל כרטיס בקרה

מפתח בעל כרטיס בקרה, הוא המפתח המתקדם ביותר בשוק. מפתחות אלה, מותאמים לצילינדרים ייחודיים והליך השכפול שלהם לא אפשרי ללא קריאת קוד שמגן על המפתח ומאפשר את שכפולו. מפתח מהסוג הזה, יעניק לכם את ההגנה המקסימלית שניתן לקבל והוא בעצם יבטל את התלות בפתיחת הדלת עם סיבוב מפתח בצילינדר. 

איך תפתחו את הדלת כשיש כרטיס בקרה? באמצעות כרטיס מותאם שמערכת הנעילה יודעת לקרוא ולזהות (בדומה לפתיחת הדלתות במלונות ומקומות אירוח). פתיחה חכמה שכזאת, תעזור לכם לשמור על הבטיחות והפרטיות בבית יותר מכל מפתח אחר ותאפשר לכם פתיחה מותאמת לצילינדר שלכם בלבד.

כדאי לדעת: שכפול מפתח בעל כרטיס בקרה יעלה בין 55- 80 ש"ח ליחידה.

לא רק בגלל פריצה: למה חשוב לשכפל מפתח לדירה?

רובנו נחשוב על החלפת הצילינדר והמפתח בעיקר במצבי חירום כמו תקיעת הדלת או פריצתה. אולם, ישנם מקרים נוספים שבהם מומלץ שיהיה ברשותכם מפתח נוסף שיעזור לכם להיחלץ ממצבים לא נעימים כמו נעילה מחוץ לבית, אובדן המפתח, החלפת תיקים או במצב שבו מיהרתם ושכחתם לקחת איתכם מפתח.

כדי להימנע ממצבים כאלה, הקפידו תמיד לשכפל את מפתח הכניסה לבית למספר עותקים שיהיו איתכם. תוכלו לפזר אותם בתיקים שונים, ברכב ובמקומות שבהם תוכלו למצוא במהירות מפתח נוסף הביתה. מפתחות נוספים חשובים גם לילדים או לשאר בני הבית שחולקים איתכם את הדירה והם ימנעו תלות או המתנה של אחד מהם מחוץ לבית בהיעדר מפתח.

דגם מקורי וצילינדר חדש: הבדיקות שחשוב לערוך לפני שמשכפלים מפתח

בדומה לכל תהליך שבו תצטרכו לגשת לבעל מקצוע (ובמקרה הזה למנעולן) יש כמה טיפים שמומלץ ליישם כדי להבטיח תהליך מהיר, יעיל וקליל:

בדקו שהגלמים במפתח מקוריים: כשתפנו לשכפול מפתחות, וודאו שמדובר על מפתחות מקוריים. איך תוכלו לבדוק את זה? בעזרת הגלמים המוטבעים על המפתח. בגלמים מקוריים, תוכלו לראות את שם החחברה או היצרן שיעידו על כך שמדובר על מפתח מקורי. 

וודאו שאתם מקבלים צילינדר חדש: לא פחות חשוב מהמפתח המקורי הוא הצילינדר עצמו שעליו להיות חדש ולהגיע בקופסה שסגורה הרמטית (המעידה על כך שהוא לא נפתח מעולם לפני שהוא הגיע אליכם). קופסה סגורה, תבטיח לכם גם את מספר המפתחות התואם לצילינדר בצורה מדוייקת וללא חוסרים (בין 3-5 מפתחות, תלוי בדגם).

בקשו מהמנעולן לשייף את המפתח בסיום התהליך: כדי שבסיום תהליך השכפול, המפתח יתאים בצורה מדויקת לדלת ויאפשר לכם פתיחה ונעילה חלקה, יהיה על המנעולן לשייף אותו ולהקהות בו את החלקים החדים, את הבליטות ואת כל מה שעלול להוביל לתקיעת המפתח בצילינדר. בסיום התהליך, סובבו בעצמכם את המפתח ובדקו שהוא אכן תואם לצורת הצילינדר במדויק.

שלבו מספר עבודות באותו הביקור: אם לא ניגשתם בעצמכם לחנות המיועדת לשכפול מפתחות והחלטתם להזמין אליכם הביתה את המנעולן, אספו עבורו עבודות נוספות שתצטרכו או תקלות קטנות שמטרידות אתכם כדי להרוויח את עלות הביקור. אחרת, תשלמו מחיר מלא עבור ביקור של 10-15 דקות בלבד.

פריצת דלת פלדלת: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים פריצת דלת פלדלת? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים. באלו מקרים צריך פריצת דלת פלדלת, איך מתנהלים מול המנעולן במהלך העבודה וכמה תעלה פריצת דלת פלדלת? התשובות לפניכם.

פריצת דלת טרוקה: כל מה שצריך לדעת

ננעלתם בחוץ וצריכים פריצת דלת טרוקה? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים כשננעלים מחוץ לדלת, איך מתנהלים מול המנעולן וכמה תעלה פריצת דלת טרוקה? כל התשובות לפניכם.

פריצת דלת פנים מעץ: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם פריצת הדלת? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מנעולן, איך תתנהלו נכון מולו וכמה עולה לפרוץ את הדלת? ריכזנו עבורכם את כל השלבים והמידע.

המפתח לא פותח את הדלת: כל השלבים עד לפתרון

המפתח לא פותח את הדלת? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה עושים כשהמפתח לא פותח את הדלת, איך מתנהלים מול המנעולן וכמה תעלה העבודה? התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow