תכנון נכון: איך מתכננים תשתית גז לבית?

בונים בית חדש? משפצים? שיהיה בשעה טובה. בשלב הסופי של הבנייה או השיפוץ, תצטרכו להתקין תשתית גז חדשה בבית. איך עושים זאת נכון ומה חשוב לדעת לפני העבודה? כל התשובות.

עוד במדריך
היכרות קצרה: מה השימושים השונים בתשתית הגז הביתית? תכנון נכון של נקודות הגז בבית איך מתכננים את תוואי צנרת הגז בבית? עוברים לתכלס: איך מתקינים צנרת גז בבית? כמה עולה להתקין תשתית גז בבית?

גז טבעי הפך בשנים האחרונות לאחד ממקורות האנרגיה הנפוצים ביותר בישראל. יתרונותיו הרבים, ביניהם יעילות, זמינות ועלות נמוכה, הופכים אותו לבחירה מצוינת עבור חימום מים, בישול, חימום הבית ועוד.

אך לפני שתוכלו ליהנות מכל היתרונות הללו, חשוב לתכנן ולהתקין בצורה נכונה את תשתית הגז בביתכם. צנרת גז מתוכננת ומותקנת כהלכה תבטיח לכם אספקת גז זורמת ובטוחה לאורך שנים רבות.

במדריך זה נסביר  מה השימושים השונים בתשתית הגז הביתית, איך מבצעים תכנון נכון של נקודות הגז בבית, איך מתקינים צנרת גז בבית וכמה זה עולה.

היכרות קצרה: מה השימושים השונים בתשתית הגז הביתית?

התקנת נקודת גז לבישול: נקודת גז לבישול מאפשרת חיבור של כיריים גז ותנורים משולבים. פתרון זה ידוע ביעילותו, גמישותו ובעלותו הנמוכה יחסית לכיריים חשמליות.

התקנת נקודת גז חייבת להתבצע על ידי טכנאי גז מוסמך, תוך הקפדה על כל כללי הבטיחות. שימוש נכון ותחזוקה שוטפת יבטיחו שימוש בטוח לאורך שנים.

נקודת גז יכולה לשמש לחיבור מכשירי גז נוספים, כגון גריל גז, פטריית חימום, ואף תנורים משולבים, ומאפשרת גמישות רבה במטבח.

התקנת נקודת גז למחמם מים: מחמם מים הוא מכשיר המאפשר אספקה רציפה של מים חמים לכל ברזי הבית, ללא הגבלה ובשני ברזים או יותר במקביל. בשנים האחרונות הפך מחמם מים למוצר חובה בבתים צמודי קרקע ובבניינים רבי קומות, והביא לסוף עידן "המתנה למים חמים".

התקנת נקודת גז לחימום הבית: נקודת גז מאפשרת חיבור תנור גז או קמין גז לחימום יעיל ונעים של חלל הבית. תנורי גז וקמיני גז מציעים פתרון חימום חלופי או משלים למערכות חימום מרכזיות, תוך יצירת אווירה חמימה ומזמינה.

התקנת נקודת גז לגריל גז: אם אתם מתכוונים להשתמש בגריל גז בחצר ואין לכם נקודת גז, תצטרכו להתקין אחת כזו. תמיד תוכלו להשתמש בבלון גז במקום, אך ההמלצה היא כמובן להתקין נקודת גז כדי להימנע מהתלות בבלון בגז.

תכנון נכון של נקודות הגז בבית

תכנון תשתית גז הוא חלק בלתי נפרד מהתכנון האדריכלי של הבית. למה חשוב לתכנן מראש? תשתית גז שלא תבוצע בזמן הנכון, לא תוכל להשתנות לאחר סיום הריצוף.

בנוסף, בחירת צנרת גז בקוטר לא מתאים תגרום לכך שמערכת הגז לא תוכל לספק את כל הדרישות. כמו כן, כל תיקון או תוספת בתשתית לאחר הנחת הריצוף יפגע באסתטיקה ויפגע בנראות הסופית של הבית.

איך מתכננים את תוואי צנרת הגז בבית?

תוואי צנרת הגז בביתכם הוא רכיב חיוני, אך נסתר מן העין. תכנון נכון וביצוע מקצועי של תשתית זו יבטיחו לכם אספקת גז זורמת ובטוחה לאורך שנים רבות.

מיקום: הצנרת מונחת מתחת לריצוף, תוך התחשבות במסלול יעיל ונגיש לכל נקודות הגז בבית. ככל הניתן, הצנרת תונח בקווים ישרים, תוך הימנעות מכיפופים חדים העלולים להפריע לזרימת הגז.

רציפות: צנרת הגז צריכה להיות רציפה לאורך כל תוואי ההתקנה. חיבורים, אם נדרשים, יתבצעו בהלחמה בלבד, תוך הקפדה על עבודה מקצועית ועמידה בתקנים.

הגנה: הצנרת תמוקם בתוך תעלות בטון לאורך כל אורכה, תוך הגנה מפני פגיעות מכניות ומפגעי מזג האוויר. הבטון יבטיח יציבות וחוזק לאורך זמן, ויגן על הצנרת מפני נזקים עתידיים.

הקפדה על עקרונות אלו תבטיח לכם תשתית גז תקינה, יעילה ובטוחה, שתאפשר לכם ליהנות מכל היתרונות של גז טבעי בביתכם.

עוברים לתכלס: איך מתקינים צנרת גז בבית?

בשלב הזה אנחנו עוברים לתכלס, שזה בעצם פריסת צנרת הגז בבית. בשלב הזה טכנאי גז מקצועי יעבוד לפי תכנית תוואי הצנרת שעליה דיברנו ויניח אותה מתחת לריצוף.

לאחר הנחת צנרת הגז, הטכנאי יצטרך לבטן את הצנרת על מנת לבודד אותה ולהגן עליה מפני פגיעות כאלה ואחרות.

חשוב לציין - רגע לפני שממהרים להחזיר את הריצוף, חובה לבצע בדיקת לחצים לצנרת. באמצעות בדיקת הלחצים נוושא שאין דליפת גז מהצנרת. האמינו לנו, אם תגלו דליפה כזו לאחר הריצוף, זה יהיה מסובך מאוד לאתר ולתקן אותה.

רק לאחר שתשתית הצנרת הונחה וטכנאי הגז בדק שהיא מתפקדת כמו שצריך ואין דליפות, הוא יוכל לחבר אותה למכשירי הגז השונים בבית באמצעות נקודות הגז השונות.

כמה עולה להתקין תשתית גז בבית?

ככל שהבית גדול יותר, כך תשתית הגז תהיה ארוכה יותר, ותהיה צריכה לכלול יותר צנרת ואביזרים. כתוצאה מכך, מחיר תשתית גז לבית גדול יהיה גבוה יותר מאשר לבית קטן.

עלות צנרת נחושת היא 40-60 ש"ח למטר, את זה צריך להכפיל באורך הצנרת שהטכנאי יצטרך להניח בעת התקנת התשתית.

יחד עם זאת, ככל שיש יותר נקודות גז בבית, כך תשתית הגז תהיה מורכבת יותר. כתוצאה מכך, מחיר תשתית גז לבית עם מספר רב של נקודות גז יהיה גבוה יותר מאשר לבית עם מספר קטן של נקודות גז. כאן תוכלו לראות כמה עולה התקנת נקודת גז חדשה.

קיימים מקרים בהם התקנת תשתית גז בבית פרטי היא מורכבת יותר, כתוצאה ממבנה הבית או מיקום נקודות הגז. במקרים אלו, מחיר תשתית גז יהיה גבוה יותר. אם אתם לא בטוחים בהצעת המחיר שקיבלם, אנחנו ממליצים לכם להיכנס למחירון טכנאי גז ולהתרשם מהמחירים של העבודות השונות בתחום.

התקנת נקודת גז: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת נקודת גז? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב. מתי צריך להתקין נקודה חדשה, איך מתנהלים מול טכנאי הגז וכמה עולה התקנת נקודת גז? כל התשובות בפנים.

הזזת נקודת גז: כל מה שצריך לדעת

עושים שיפוץ וצריכים הזזת נקודת גז? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם לכל אורך הדרך. מתי צריך הזזת נקודת גז, איך מתנהלים מול טכנאי הגז וכמה יעלה לכם הזזת נקודת גז? כל התשובות לפניכם.

החלפת ברז גז: כל השלבים עד לפתרון

צריכים החלפת ברז גז? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים. נסביר מתי צריך להחליף ברז גז, איך מתנהלים מול טכנאי הגז וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

הכיריים לא נדלקות: כל השלבים בדרך לפתרון

הכיריים לא נדלקות? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם עד לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי גז, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה לכם לתקן כיריים שלא נדלקות? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow