משתמשים בכיריים גז? כך אתם הורסים אותם במו ידיכם

תתפלאו אבל כשאתם מנקים את הכיריים שלכם, לרוב אתם גורמים ליותר נזק מתועלת. שימוש בחומרי ניקוי חזקים מדי, בסקוטש ששורט את המשטח וביותר מדי מים פשוט יהרוס את המבערים, את המשטח ואת המערכת החשמלית המפעילה את ההצתה. הנה כל מה שממש לא לכדאי לעשות וגם טיפים לתחזוקה חכמה יותר.

עוד במדריך
הטעות: גרימת סתימה בפתחי יציאת הגז הטעות: שריטת משטח הכיריים עם כרית ניקוי גסה מדי הטעות: ניקוי עם יותר מדי מים שגורמים לקורוזיה הטעות: לא מנקים את הכיריים מיד בסיום השימוש הטעות: שימוש בחומרי ניקוי חומציים

רוב התקלות בכיריים שלכם לא אמורות לקרות, ולמעשה אתם אלו שגורמים להם. מדוע? בעיקר בגלל תחזוקה גרועה שלהם. כלומר: הימנעות מניקוי בזמן או ניקוי לא נכון שלהם.

אלו הטעויות שבהחלט כדאי להימנע מהן, לא רק בשביל לשמור עליהן לאורך זמן ולהימנע מבלאי מואץ שלהן.

הטעות: גרימת סתימה בפתחי יציאת הגז

פתחי יציאת הגז, המכונים 'גיזות' הם האזור שהכי מועד לתקלות. מרבית התקלות שנגרמות לכיריים גז הן עקב שימוש במים ובחומרי ניקוי באזור הפתחים האלה.

לכן, הימנעו משימוש במים או ובייחוד משימוש בחומרי ניקוי חזקים מדי בקרבתם. אחרת, תגרמו לסתימה של פתחים אלו, ותשבשו את הפעילות התקינה של הלהבה. אותם, יש להקפיד לנקות אך ורק עם מטלית לחה. אם יש הצטברות של לכלוך, לכל היותר תוכלו לשפשף אותו בעזרת מברשת שיניים נקייה מחומרי ניקוי כלשהם, ולשאוב את שאריות הלכלוך.

הטעות: שריטת משטח הכיריים עם כרית ניקוי גסה מדי

סקוטש העשוי ממתכת או כל סקוטש גס אחר ישאיר את המבערים, את תומכי הסירים ואת משטח הכיריים מלא בשריטות. הנזק שיכול להיגרם הוא לא רק אסתטי, אלא גם לפגוע בשכבת הציפוי של החלקים השונים של הכיריים. לכן, אל תתעצלו ורכשו סקוטש עדין או מברשת רכה, ושפשפו בעדינות את שיירי המזון עם סבון כלים ומעט מים חמים.  

הטעות: משתמשים בכיריים כשהן רטובות וכך, גורמים לכתמי אבנית

בסיום הניקוי חשוב להקפיד לייבש היטב את כל חלקי הכיריים: את המעברים, את תומכי הסירים ואת כפתורי ההפעלה. מדוע? משום ששאריות אבנית שיישארו עליהן, ישאירו כתמים אם תחשפו אותם לחום.

הטעות: ניקוי עם יותר מדי מים שגורמים לקורוזיה

בשונה מספונג'ה יסודית שכוללת כמות גדולה של מים, הרי שאת הכיריים יש לנקות בזהירות. אחרת, כל המוסיף בהחלט גורע. הימנעו מכמות גדולה מדי של נוזלי ניקוי, והימנעו מניקוי שלהם בעזרת מנקי קיטור. אלו יכולים לגרום לחדירה של מים או של לחות אל החלקים הפנימיים של הכיריים. משם, הדרך לקורוזיה קצרה ומובטחת.

הטעות: ניקוי לא זהיר סביב כפתורי ההפעלה של הכיריים

הטעות הגדולה והנפוצה ביותר היא להשתמש בחומרי ניקוי חזקים סביב כפתורי ההפעלה של הכיריים. אלו, מוחקים את הסימון המוטבע עליהם, ומקשים עליכם לאתר את מיקום הלהבה שמפעיל כל כפתור.

נזק נוסף שיכול להיגרם עקב ניקוי לא זהיר של כפתורי ההפעלה הוא שימוש ביותר מדי נוזלים סביבם. אם נוזל כלהו חודר מתחת לכפתורים, הדבר גורם לנזק למערכת ההצתה, ומונע הפעלה תקינה שלהם.

הטעות: לא מנקים את הכיריים מיד בסיום השימוש

ככל שתדחו יותר את ניקוי הכיריים, כך הכתמים יהיו הרבה יותר קשים להסרה, יחייבו אתכם להשתמש בחומרים חזקים יותר, ולסכן אתכם בגרימת נזק למשטח, למבערים ולמצתים.

מה עושים: משתדלים לנקות את הכיריים בסיום כל שימוש בהם. איך? פשוט מאוד מכניסים את ניקוי הכיריים לצ'קליסט של הדחת הכלים. ממש כפי שלא תשאירו שבועיים סירים מלוכלכים על השיש, כך לא כדאי להשאיר כיריים מלוכלכות למשך זמן רב מדי. שמן שקפץ, נוזלי בישול שגלשו על הכיריים, כל אלו יידבקו ובהפעלה הבאה של הכיריים רק ייצמדו יותר אל חלקי הכיריים השונים ויקשו עליכם להסיר אותם.

הקפידו להמתין עד שהכיריים וכל חלקי המבערים מתקררים, ונקו אותם בעזרת מטליות ניקוי חד-פעמיות, או בעזרת סקוטש עדין וסבון כלים פשוט.

הטעות: שימוש בחומרי ניקוי חומציים

גם חומרים ביתיים כמו מיץ לימון או חומץ, יכולים להשאיר כתמים שלא תוכלו להיפתר מהם. לכן, גם אם אתם עושים בהם שימוש, נקו אותם מיידית, ואל תשאירו אותם זמן רב מדי על המשטח או על שאר חלקי הכיריים.

תקלה בכיריים? לטכנאי גז בפיקוח שלנו לחצו כאן

למחירון בתחום תיקון כיריים לחצו כאן

למדריכים בתחום תיקונים והתקנות של כיריים לחצו כאן

התקנת נקודת גז: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת נקודת גז? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב. מתי צריך להתקין נקודה חדשה, איך מתנהלים מול טכנאי הגז וכמה עולה התקנת נקודת גז? כל התשובות בפנים.

הזזת נקודת גז: כל מה שצריך לדעת

עושים שיפוץ וצריכים הזזת נקודת גז? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם לכל אורך הדרך. מתי צריך הזזת נקודת גז, איך מתנהלים מול טכנאי הגז וכמה יעלה לכם הזזת נקודת גז? כל התשובות לפניכם.

החלפת ברז גז: כל השלבים עד לפתרון

צריכים החלפת ברז גז? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים. נסביר מתי צריך להחליף ברז גז, איך מתנהלים מול טכנאי הגז וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

הכיריים לא נדלקות: כל השלבים בדרך לפתרון

הכיריים לא נדלקות? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם עד לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי גז, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה לכם לתקן כיריים שלא נדלקות? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow