שקופה, מאווררת ויעילה: כל מה שצריך לדעת על ניקוי רשתות נגד יתושים

כדי לאפשר לרשת נגד יתושים להיות יעילה, חשוב לנקות אותה אחת לחודש, בעיקר בימי הקיץ החמים או אחרי סופות חול שגורמות לשכבת אבק להצטבר עליה. אילו שיטות ניקוי קיימות, איך תעשו את זה נכון ומתי עדיף פשוט להזמין בעל מקצוע? לפניכם המדריך המלא.

עוד במדריך
אוויר נקי לנשימה: ניקיון הרשתות חשוב לבריאות שלכם ניקוי יבש: כך תנקו את הרשת מבלי להוציא אותה מהמסילה לא רק בפסח: אל תפסחו על ניקיון המסילות החלטתם להוציא את הרשתות מהמסילות? כך תחזירו אותן בקלות חוששים לגרום לנזק? הזמינו בעל מקצוע

הלחות הגבוהה בישראל, גורמת לרשת נגד יתושים להיות פתרון חובה בחלונות הבתים. כשהיא נקייה, היא מונעת כניסת יתושים אל תוך הבית ומאפשרת להשאיר את החלונות פתוחים, ליהנות מהנוף ומכניסת אור טבעי ואוויר נקי אל תוך הבית.

כשהרשת מכוסה באבק היא נסתמת, ומתמלאת בעובש ובחיידקים בשל הצטברות לחות בתוך הבית. כך, יש הרבה פחות זרימת אוויר אל תוך הבית שלנו, וגם מעט האוויר שנכנס מזוהם. כל כמה זמן חשוב לנקות את הרשת שעל החלון? האם חובה לפרק אותה לצורך ניקוי יסודי? וממה להיזהר? לפניכם המדריך.

אוויר נקי לנשימה: ניקיון הרשתות חשוב לבריאות שלכם

רשת היתושים היא הפתרון האולטימטיבי להרחקת היתושים והמזיקים השונים מחיינו. אולם, עם הזמן, מצטבר על הרשתות חול, אבק וחרקים שניסו למצוא את דרכם אליכם לחדר. ולכן, כדי להמשיך ולשמור על אוויר נקי, יהיה עליכם להקפיד לנקות את הרשתות בקביעות.

ניקוי יבש: כך תנקו את הרשת מבלי להוציא אותה מהמסילה

ניקיון הרשתות היא משימה שעלולה להסתבך, בעיקר כשתחליטו להוציא אותן מהמסילות ותתקשו להחזיר אותן. ובכן, כדי להפוך את המשימה לפשוטה יותר, תוכלו לנקות את הרשת כשהיא בתוך המסילה.

לשלב הראשון, תצטרכו להצטייד בשואב אבק או במברשת צבע רחבה (עם סיבים קצרים) ומברשת שיניים ישנה עבור ניקיון הפינות. בעזרת השואב או המברשות תוכלו לנקות את כל האבק והלכלוך שהצטבר על הרשת בקלות.

בשלב השני וכדי להבטיח ניקיון יסודי, שלבו גם ניקיון רטוב שכולל מטלית לחה עם מעט סבון. אל תתפתו להשתמש בחומרי ניקוי חזקים שעלולים לגרום נזק לרשת ולמסגרת (אקונומיקה, למשל) ולגרום לריח חזק מאוד בתוך הבית, גם זמן רב לאחר הניקוי. 

בשיטה זו, תוכלו לנקות את כל סוגי הרשתות, החל מרשת הזזה ועד רשת כנף והיא תהפוך את משימת הניקוי להרבה פחות מורכבת.

לא רק בפסח: אל תפסחו על ניקיון המסילות

כשתתחילו לנקות את הרשתות תגלו שגם המסילות אוגרות בתוכן לכלוך רב שמגיע גם אל הרשתות. ניקיון המסילות חשוב בדיוק כמו ניקיון הרשת עצמה ואם כבר השקעתם בניקיון, אז אל תעשו חצי עבודה. אחרת, הרשת תתכסה באבק הרבה יותר מהר.

תחזוקה נכונה של הרשתות השונות בבית תבטיח לכם יעילות מרבית. את הרשתות חובה לנקות משני הצדדים וממש אחרי מספר דקות כבר תראו את השינוי.

החלטתם להוציא את הרשתות מהמסילות? כך תחזירו אותן בקלות

כשמדובר על ניקיון רשתות, הגישות שונות. יש שיעדיפו ללכת על הדרך הפחות מורכבת ולנקות את הרשתות כשהן בתוך המסילות. אולם, הטיפוסים היסודיים יותר (לא בהכרח חולי ניקיון, אלא אנשים שהבריאות שלהם באמת חשובה להם), יקפידו להוציא את הרשת ולנקות אותה ביסודיות תחת מים זורמים, לפחות אחת לכמה חודשים.

אז אם מצאתם לנכון להוציא את הרשתות מהמסילות, כך תחזירו אותן למקום. בשלב הראשון, תצטרכו לחבר בזהירות את מסגרת הרשת אל המסילה העליונה וללחוץ מעט כדי שהיא תיכנס במקביל גם למסילה התחתונה.

הקפידו שלא להפעיל יותר מדי לחץ שעלול לשבור את מסגרת הרשת או את הרשת עצמה. החיבור צריך להיות בלחיצה קלה יחסית. אם אתם מרגישים שאתם צריכים להפעיל לחץ גדול יותר, הוציאו את המסגרת ונסו מחדש.

חוששים לגרום לנזק? הזמינו בעל מקצוע

ניקיון הרשתות והחזרתן למסילות הן משימות שעלולות להפוך למורכבות יותר משחשבתם. ולכן, תמיד תוכלו להיעזר בבעל מקצוע שיוכל לנקות את הרשתות ביסודיות. ציינו בפני בעל המקצוע מראש שאתם מעוניינים בניקוי שכולל פירוק והרכבה, לפני שאתם מזמינים אותו.

התקנת רשת לחיות מחמד: כל מה שצריך לדעת

צריכים עזרה עם התקנת רשת ויש לכם חיית מחמד בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין רשתות, מה חשוב לבדוק מולו וכמה זה עולה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

התקנת דלת רשת: כל מה שצריך לדעת

צריכים עזרה עם התקנת דלת רשת? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין רשתות, מה חשוב לבדוק מולו וכמה זה עולה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תיקון ידיות בתריס הזזה: כל השלבים והמידע

צריכים עזרה עם תיקון ידיות בתריס הזזה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מתקן התריסים, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה תיקון ידיות בתריס הזזה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תריס הזזה תקוע: כל השלבים בדרך לפתרון

התריס תקוע? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה עושים כשהתריס נתקע, איך מתנהלים מול מתקן התריסים וכמה עולה תיקון תריס תקוע? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow