צריכים להתקין רשת נגד יתושים? כך תעשו את זה נכון

רשתות היתושים נמצאות בכל בית והופכות לפריט חובה בעיקר בימי הקיץ החמים והלחים שפוקדים אותנו. מצד אחד, הרשת מאפשרת להשאיר את החלונות פתוחים ולתת לאור ולאוויר להיכנס הביתה, ומצד שני, משאירה את היתושים בחוץ.

עוד במדריך
המוכרת ביותר: רשת האלומיניום הרשת המומלצת: רשת הפיברגלס התקנה לטווח ארוך: הרשת הגרמנית הרשת שתתאים לבתים עם חיות מחמד הרשת שתוכלו להתקין בממ"ד: רשת גלילה איך בוחרים את הרשת המתאימה? התקנה עצמית: כך תדלגו על הזמנת המתקין

התפקיד העיקרי של רשתות היתושים הוא לעזור לנו לשמור על עצמנו מפני עקיצות ומפגשים לא נעימים עם המזיקים השונים, אבל לא רק, הרשתות מסננות את האבק מהאוויר שנכנס לחדרים ועוזרות לנו לנשום לרווחה.

תוכלו למצוא סוגים שונים של רשתות נגד יתושים, חלקן יעילות יותר וחלקן פחות יעילות ולכל סוג של רשת היתרון והחיסרון שלה. אילו סוגי רשתות קיימים ואיך תוכלו להתקין את הרשת לגמריי לבד? על התשובות. 

המוכרת ביותר: רשת האלומיניום

היתרון שלה: רשת האלומיניום היא הרשת הנפוצה ביותר. הרשת עמידה וזולה יותר משאר סוגי הרשתות הקיימים בשוק. רשת האלומיניום היא פתרון יעיל למניעת האבק ונגד מזיקים. היא קלה להתקנה ונשלפת במהירות במקרים של תיקון או ניקוי יסודי.

החיסרון שלה: מדובר על רשת עדינה שעלולה להיקרע יחסית במהירות. לכן, במידה שתרצו להתקין אותה בחדר שבו יש תנועה רבה או ילדים, זוהי הרשת הכי פחות מומלצת לכך. 

הרשת המומלצת: רשת הפיברגלס

היתרון שלה: פופולריות הרשת מגיעה בעיקר בגלל כלל היתרונות הבולטים שלה כמו: חוזק, גמישות ואסתטיקה. הרשת שקופה ומאפשרת כניסה של אור ואוויר לחדר לצד ההגנה מפני כניסת מזיקים. הרשת מתאימה לכל סוגי החדרים והיא קלה להתקנה כמו רשת האלומיניום.

החיסרון שלה:  אם מסתכלים על רשת הפיברגלס ניתן לראות את יתרון השקיפות כחיסרון ולכן, יהיה מי שיתלבט אם להתקין אותה או לא. בנוסף, הרשת תהיה מעט יקרה יותר מרשת האלומיניום הפשוטה.

התקנה לטווח ארוך: הרשת הגרמנית

היתרון שלה: הרשת הגרמנית היא ללא ספק הרשת האיכותית ביותר מבין כל האחרות ולכן, היא גם מומלצת מאוד להתקנה בקרב בעלי המקצוע. מעבר להיותה שקופה ונוחה לשימוש, היא מספקת אור ואוויר לחדר בכמות טובה והיא חזקה ונשמרת לאורך זמן.

החיסרון שלה: כיוון ומדובר על רשת שההתקנה שלה תישמר לזמן ארוך, זה משפיע על המחיר שלה והיא הרשת היקרה ביותר, מה שעלול להפוך אותה לפחות נפוצה בבתים פרטיים.

הרשת שתתאים לבתים עם חיות מחמד

היתרון שלה: כל מי שמגדל בבית חיית מחמד יודע שהרשת היא אלמנט שלא מחזיק מעמד הרבה זמן והאפשרות למצוא בה קרע, תגיע מהר מאוד. ובדיוק בשביל הבתים האלה, קיימת רשת ייעודית לבעלי חיים. הרשת עשויה מסיבי אלומיניום עבים (ולכן היא בעצמה עבה מאוד) כך שתצטרכו ממש להתאמץ כדי לקרוע אותה. 

החיסרון שלה: גם במקרה הזה, היתרון הבולט של הרשת הופך גם לחיסרון. אומנם הרשת עבה וקשה לקרוע אותה אולם, הסיבים העבים הופכים אותה גם לצפופה יותר וכמות האור האוויר שיכולים להיכנס דרכה מאוד מאוד מוגבלים. 

הרשת שתוכלו להתקין בממ"ד: רשת גלילה

היתרון שלה: כיוון ובחדרי הממ"ד לא ניתן להתקין רשתות קבועות או רשתות הזזה, הרחקת היתושים והמזיקים הפכה לבעייתית בחדר הזה. אז מה הפתרון? התקנה של רשת גלילה, שנעה על גבי קפיץ מעלה ומטה (בדומה לתריס גלילה).

החיסרון שלה: רשת הגלילה היא רשת עדינה יחסית ויש לה נטייה להיקרע. חיסרון בולט נוסף הוא זמן התיקון הארוך שלה. בשונה מרשתות אחרות, ברשת הגלילה מותקנת מעין קופסה חיצונית שלתוכה נכנסת הרשת בעת הפתיחה ולכן, בכל תיקון יש צורך בפירוק והרכבה של החלק העליון. מנגנון הפתיחה שלה גם מייקר אותה עד פי 3 מרשתות אחרות. 

איך בוחרים את הרשת המתאימה?

לפני שאתם מזמינים מתקין רשתות, יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון והם שיעזרו לכם לבחור את הרשת המתאימה ביותר. 

תחילה, בדקו ומדדו את מבנה החלון שלכם, שימו לב אם יש בו הכנה מתאימה לרשת (מסילה מתאימה או כפולה). במידה שאין הכנה, תצטרכו לציין את זה למתקין וזה כמובן יהיה גם בתוספת תשלום.

לאחר מכן, בחרו את סוג הרשת לפי סוג החלל שבו תרצו לבצע את ההתקנה. כלומר, אם מדובר בחדר השינה למשל, בחרו ברשת שקופה שתוכל מצד אחד לחסום את כניסת היתושים ומצד שני לאפשר לאור ולאוויר לחדור לתוך החדר. 

לבסוף, דאגו לתאם את התקנת הרשתות דווקא לעונות המעבר ואל תתפתו לחכות לקיץ. בתקופות החמות תמצאו פחות מתקינים זמינים והמחירים יהיו הרבה יותר יקרים. 

התקנה עצמית: כך תדלגו על הזמנת המתקין

סוגי הרשתות השונים שהזכרנו למעלה, הם הסוגים הנפוצים שידרשו מכם הזמנה של מתקין. אולם, תוכלו לרכוש רשתות המתאימות להתקנה עצמית וכך, לחסוך את ביקור המתקין.

ברשת להתקנה עצמית תוכלו למצוא מגנט ייעודי שמיועד להדבקה על המשקוף ועליו, מודבקת הרשת עצמה. אפשרות נוספת היא תלייה של רשת אחידה (כמו וילון) מעל מסגרת החלון העליונה.

החסרונות ברשתות האלה הם שמדובר על רשתות צפופות ואטומות מאוד, מה שהופך את אורך חייהן לקצר יותר והחדרים יהפכו לחשוכים יותר. רשתות אלה, משמשות בעיקר כפתרון ביניים עד הגעתו של המתקין ושל הרשתות האיכותיות יותר. 

התקנת רשת לחיות מחמד: כל מה שצריך לדעת

צריכים עזרה עם התקנת רשת ויש לכם חיית מחמד בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין רשתות, מה חשוב לבדוק מולו וכמה זה עולה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

התקנת דלת רשת: כל מה שצריך לדעת

צריכים עזרה עם התקנת דלת רשת? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין רשתות, מה חשוב לבדוק מולו וכמה זה עולה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תיקון ידיות בתריס הזזה: כל השלבים והמידע

צריכים עזרה עם תיקון ידיות בתריס הזזה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מתקן התריסים, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה תיקון ידיות בתריס הזזה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תריס הזזה תקוע: כל השלבים בדרך לפתרון

התריס תקוע? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה עושים כשהתריס נתקע, איך מתנהלים מול מתקן התריסים וכמה עולה תיקון תריס תקוע? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow