כמה עולה הובלת דירה? אלו הדברים שישפיעו על המחיר

מחיר הובלת דירה לא מושפע רק מגודל הדירה ומספר החדרים. מה למשל? היקף הציוד, המרחק בין הדירות, תאריך המעבר, פירוק רהיטים ושירותי אריזה. אבל לא רק. כדי שלא תגלו תוספות מחיר מפתיעות ביום ההובלה, כדאי שתגיעו מוכנים

עוד במדריך
גודל הדירה משפיע רק על התמחור הבסיסי של ההובלה כיצד מתמחרים הובלות קטנות? איך מחשבים עלות שירותי אריזת דירה? כיצד להוזיל ציוד אריזה למעבר דירה? מה המחיר של פירוק והרכבה של רהיטים?

קיבלתם הצעת מחיר נמוכה להובלה וביום המעבר היא זינקה והגיע לפי 3 במחיר? זה קורה. ישנן תוספות לגיטימיות במחיר, אך אם תדעו אותם מראש, תוכלו לערוך סקר שוק קצר. ביום ההובלה, יהיה הרבה יותר קשה להתמקח.

שימו לב, שגם לכם יש אחריות כצרכנים לתת כמה שיותר מידע. כל דרישה מפתיעה (פירוק ארון, עוד 20 ארגזים שצצו וספה שמצריכה מנוף) תגרור תוספת.

אז עם איזה מידע כדאי להגיע לשיחה הטלפונית עם חברת ההובלה? לפניכם הצ'קלסיט והמחירון הנהוג בשוק זה.

תמיד כדאי להתמקח, אבל היזהרו ממצב שבו המחיר יהיה השיקול היחיד שלכם. דברים שלא כדאי לזלזל בהם: כל הביטוחים הנדרשים והסכם עבודה כתוב, שכולל גם קנס מוסכם במקרה של איחור או ביטול ברגע האחרון.

גודל הדירה משפיע רק על התמחור הבסיסי של ההובלה

אמנם רבים חושבים שהגורם העיקרי שמשפיע על עלות ההתקנה הוא גודל הדירה, אך התוספות המשמעותיות באמת במחיר הן כתוצאה מעבודות הנלוות להובלה עצמו (אריזה, פירוק והרכבה של ריהוט) או דברים שהופכים את ההובלה לקשה וארוכה יותר.

ובכל זאת, כדאי שתדעו את הטווח הבסיסי והראשוני, לפני התוספות שיגיעו.

מחיר ההובלה הבסיסי מתומחר לפי מספר חדרים:

עלות הובלת דירת חדר אחד היא 1,000-1,200 שקל.

עלות הובלת דירת 2 חדרים היא 1,300-1,500 שקל.

עלות הובלת דירת 3 חדרים היא 1,500-1,700 שקל.

עלות הובלת דירת 4 חדרים היא 2,200-2,500 שקל.

עלות הובלת דירת 5 חדרים היא 2,700-3,000 שקל.

מה למעשה כולל התמחור הבסיסי של הובלת דירה?

מחיר בסיסי אמור לכלול הובלה שבה המרחק בין הדירות לא עולה על 30 ק"מ. מחיר זה מתייחס להובלה בבניינים עם מעלית (הן בדירה אותה עוזבים והן בדירה אליה עוברים) ועם נגישות נוחה למובילים.

כלומר, משאית שיכולה לחנות בקרבת מקום (באותו הרחוב או בסמוך אליו), וללא גרם מדרגות מהרחוב. כל תוספת מרחק משמעותית, כל קומה בבניין ללא מעלית וכל תוספת מרחק גיאוגרפית ייקרו את עלות ההובלה. מחיר זה לרוב גם אינו כולל שירותי אריזה, פירוק והרכבה או שימוש במנוף.  

כיצד מתמחרים הובלות קטנות?

הובלה קטנה מצריכה פחות מובילים בדרך-כלל, משאית קטנה יותר (שפוליסת הביטוח שלה זולה יותר) והיא נמשכת הרבה פחות זמן מהובלה גדולה. לכן, המחיר שלה הוא לרוב לפי מספר הפריטים. עלות הובלה של פריט בודד היא 400-600 שקל.

לכן, אם חשבתם להוביל את כל החפצים בעצמכם, ולהשאיר רק 2-3 פריטים למובילים, אתם לא באמת חוסכים כסף, ובטח שלא זמן. במקרה זה, מוטב להוביל את כל החפצים במסגרת הובלה אחת מרוכזת.

שימו לב, שישנם פריטים שהם אמנם בודדים, אך התעריף שלהם יהיה הרבה יותר גבוה. מה למשל? פסנתר, יצירת אמנות או כל פריט אחר שהשווי שלו גבוה יחסית.

הובלת פריט מסוג זה תעלה 800-1,200 שקל. אם מדובר בהובלה של פסנתר כנף, המחיר יהיה אף גבוה יותר (בכמה מאות שקלים נוספים), בייחוד אם יהיה צורך גם בשימוש במנוף.

ייתכן שתקבלו הנחה מסוימת אם הפריט הוא חלק מתמחור של הובלה גדולה, אך קחו בחשבון שפריטים מסוג זה אינם חלק מתמחור רגיל של הובלה.

כמו כן, במקרים אלו, שווה מאוד לשלם תוספת של ביטוח יומי, למקרה שייגרם נזק לציוד במהלך ההובלה. התוספת היא שולית, ובקרות נזק מאוד תצטערו שלא עשיתם ביטוח.

באילו מקרים כדאי להזמין הובלה קטנה?

לרוב, אם יש לכם פריט אחד או שניים לכל היותר, והמרחק בין היעדים הוא קטן יחסית (בתוך העיר, או בין שתי ערים סמוכות), הובלה קטנה בהחלט יכולה להשתלם.

מי שנעזר בשירותים אלו הם מי שקיבלו או רכשו ציוד יד שנייה (ריהוט או מכשירי חשמל) וסטודנטים.

לרוב יהיה מדובר בהובלה של ספה (400-450 שקל בממוצע), מכונת כביסה (כ-350 שקל).

כשמדובר במיטה זוגית או בארון, כאן טווח המחירים גדול יותר ומושפע בשאלה אם יש צורך גם בפירוק והרכבה שלהם. וכך, המחיר יכול להיות בטווח גדול יחסית שבין 200 ל-800 שקל. לעתים, בייחוד כשמדובר במרחק גדול, כלכלי יותר לרכוש מוצר חדש. אם אתם עוברים מהצפון לדרום, למשל, עדיף לנסות למכור את הארון או את המיטה באתרי מכירה של פרטי יד שנייה. כך, תחסכו מעצמכם עלות פירוק והובלה, דבר שאחרי מספר מעברי דירות ממילא הורס את הרהיט ופוגע משמעותית ביציבות שלו.

איך מוזילים הובלה קטנה של פריט בודד?

דרך טובה להוזיל את עלות ההובלה הקטנה היא להיות גמישים בתאריך ולבקש להצטרף להובלה קיימת באותו האזור שממילא נקבעה לחברת ההובלה.

וכך, אם אינכם בלחץ, והמובילים ממילא עושים את אותה הדרך והם בקרבת מקום, תוכלו לזכות בהנחה (לעתים אפילו בסכום של 200-250 לפריט בודד).

איך מחשבים עלות שירותי אריזת דירה?

מחיר שירותי אריזת דירה נקבע לרוב לפי כמות הארגזים. לרוב נהוג לגבות בין 25 ל-50 שקל לארגז. ארגזים עם ציוד שביר יכולים להיות מתומחרים מעט גבוה יותר, שכן לוקח יותר זמן לארוז אותם בצורה מקצועית בכדי שלא יינזקו במהלך ההובלה.

אם אתם בתקציב מוגבל, ומתלבטים אם להשקיע בתוספת עבור שירותי אריזה, לכל הפחות כדאי להוסיף שירותי אריזת כלי מטבח.

כך, לא רק שתמנעו מעצמכם את הטירחה שכרוכה באריזה (כשלרוב אינכם מיומנים בה), אלא גם תהיו מכוסים. זאת, משום שחברות הובלה מעניקות אחריות לציוד שבתוך ארגזים שהם ארזו. הנזק שייגרם לסט כלים יקר, לא שווה את החיסכון בשירותי האריזה.

כיצד להוזיל ציוד אריזה למעבר דירה?

חברות הובלה רבות יכולות להציע לכם תעריפים אטרקטיביים לציוד אריזה, אם אתם סוגרים איתם הובלה.

לכן, שווה במסגרת השוואת מחירי ההובלה להעלות גם את עניין הציוד. השוו מחירים באתרים השונים המציעים למכירה ציוד אריזה, חלקם מציעים חבילות מעבר הכוללות את מגוון המוצרים הדרוש לפי מספר חדרים. גם אם בסופו של דבר תרכשו אותם מחברת ההובלה, כדאי שתדעו מהם התעריפים הנהוגים בשוק. ממילא, חברת הובלה רוכשת אותם בסיטונאות בתעריף מוזל. פעמים רבות, חברת ההובלה כלל לא תיהנה מרווח על ציוד האריזה, ותציע לכם אותו במחיר משתלם מאוד, בכדי שיהיה לכם אינטרס לסגור אצלם את ההובלה.  

ואולם, שימו לב, שלעתים יציעו לכם ללא עלות ארגזים משומשים. במקרה זה, לא בטוח שכדאי לכם, שכן הנזק שיכול להיגרם לציוד שלכם אם הארגזים ייפתחו, לא מצדיק את הפשרה הזו.

מה הציוד האריזה הנדרש?

לכל הפחות קרטונים, מסקנטייפ ואקדח מקצועי לשימוש במסקנטייפ (דבר שיתגלה כשימושי מאוד וחוסך זמן. לגבי הכמויות, הרי שכדאי לרכוש כמות מספקת, כדי לא להיתקע ברגע האחרון. כדאי גם להשקיע בניירות אריזה, בניילונים לריפוד ציוד שביר ('פצפצים') טושים עבים ומדבקות. ברגע האמת, תבינו עד כמה הם הכרחיים.

מה המחיר של פירוק והרכבה של רהיטים?

אם היא נעשית במסגרת ההובלה, הרי שהיא תתומחר בצורה אטרקטיבית יותר מאשר אם תזמינו בעל מקצוע בנפרד לפירוק ולהרכבה.

מרבית המובילים מיומנים בכך, וברגע שהם אלו שאחראים הן על פירוק הרהיט והן על הרכבתו, אתם מונעים מצב שבו הפירוק יגרום לנזק.

כך, המובילים יקפידו לפרק בצורה זהירה ולשמור את כל חלקי הארון (עד לבורג האחרון), שכן הם יודעים שתוך מספר שעות הם יצטרכו גם להרכיב אותו בעצמם.

עלות פירוק והרכבת ארון סטנדרטי היא 300-400 שקל. מחיר זה הוא עבור ארון 4 דלתות כנף (הנפתחות על ציר). עבור כל דלת נוספת תשלמו עוד 50-100 שקל.

אם מדובר בארון עם דלתות הזזה, הרי שהמחיר יהיה גבוה יותר, שכן מדובר בעבודה מורכבת יותר.

מחירון הובלות

המחירים כוללים מע”מ

הובלת דירה: כל מה שחשוב לדעת

עוברים דירה וזקוקים למוביל? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר לכם מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מוביל, איך מומלץ להתנהל מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

הובלת פסנתר: כל מה שחשוב לדעת

אם יש לכם פסנתר בבית ואתם צריכים לעבור דירה, הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לדירה החדשה שלכם ונעזור לכם להתנהל נכון מול חברת ההובלה.

הובלת משרד: כל מה שחשוב לדעת

עוברים למשרד חדש ונוצץ? הסירו דאגה מלבכם. אנחנו נלווה אתכם צעד צעד, נפרט מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים חברת הובלה, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

אחסון תכולת דירה: כל מה שצריך לדעת

עושים רילוקיישן וצריכים אחסון תכולה לדירה? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם ונסביר מה חשוב לבדוק לפני שסוגרים עם חברת אחסון, איך מומלץ להתנהל מולה וכמה העבודה תעלה לכם. התשובות לפניכם

לכל התקלות ועבודות

arrow