מעבר בראש שקט: כך תכינו את הדירה החדשה

מצביעת הדירה וריסוס נגד מזיקים ועד התקנת נקודות חשמל והזמנת חברת ניקיון: כך תכינו את הדירה החדשה למעבר ותחסכו זמן וכסף. מדריך מלא שמפרט אלו בעלי מקצוע מומלץ להזמין לפני המעבר, ואלו רק אחרי, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים את בעלי המקצוע ואיך משלבים עבודות?

עוד במדריך
1. צבעי 2. התקנת פרקט 3. מדביר 4. חשמלאי 5. חברת ניקיון 6. הנדימן 7. שירותי פריקה וסידור הבית 8. טיפים לשילוב בעלי מקצוע לפני מעבר דירה

רגע לפני שעוברים לדירה החדשה, משימה מייגעת בפני עצמה, חשוב להכין אותה מבעוד מועד ולהזמין בעלי מקצוע לפי הצורך ולפי סדר מסוים, אחרת תפגעו ביעילות העבודה – מצביעת הדירה, ריסוס נגד מזיקים, התקנת נקודות חשמל, הזמנת חברת ניקיון והתקנת פרקט.

ולא פחות חשוב מכך - תחסכו כסף, זמן ומאמץ על ביצוע העבודות בדירה החדשה (שבה אין ריהוט, ארונות, מדפים ותמונות), מה שיקל במיוחד על בעל המקצוע וגם עליכם כמובן.

במדריך הבא נפרט אלו בעלי מקצוע מומלץ להזמין לפני המעבר, ואלו מומלץ רק אחרי, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים את בעלי המקצוע וגם ניתן טיפים איך משלבים בעלי מקצוע במקרה שיש צורך בשתי עבודות או יותר.

1. צבעי

הזמינו צבעי מקצועי לפני המעבר

צביעת דירה מאוכלסת היא משימה מורכבת ויקרה יותר מצביעת דירה ריקה, מכיוון שהיא כוללת הזזת רהיטים, תמונות, חפצים כבדים וציוד חשמלי, עטיפות והעברה של ציוד. בנוסף, צביעה בדירה ריקה אורכת פחות זמן, היבט נוסף שעשוי להשפיע על המחיר, ומקלה באופן משמעותי על עבודת הצבעי.

רגע, למה לא פשוט לצבוע את הדירה החדשה בעצמנו? זו בהחלט אפשרות זולה יותר, אבל צריך לזכור שאתם לפני מעבר דירה ויש לכם מספיק דברים לדאוג מהם. כמו כן, יכול להיות שאתם מחויבים מבחינה חוזית להשאיר את הדירה הישנה צבועה, אז עדיף להימנע מצביעת שתי דירות לבדכם.

מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים צבעי מקצועי?

דרשו ביקור מקדים – כדי לתת הצעת מחיר מסודרת, צבעי מקצועי חייב לערוך ביקור בית מקדים על מנת לתת הערכה של היקף העבודה: כמות החדרים, גודל החדרים, מצב הקירות במקרה שצריך תיקונים סטנדרטיים, צביעת התקרה, צביעה של עץ.

טיפ: אל תסתפקו בהצעת מחיר אחת, קחו כמה הצעות כדי שתוכלו להשוות ביניהן ונסו לבחור את זאת שנראית הכי מקצועית, לאו דווקא הזולה מביניהן.

ודאו שהצעת המחיר כתובה – חשוב לוודא עם הצבעי שהוא נותן הצעת מחיר כתובה ומסודרת, לא בכתב יד, ושימו לב שאתם מבינים כל פרט מתוכה כדי למנוע אי הבנה. בנוסף, ודאו שהצעת המחיר כוללת את כל המרכיבים – הצבע עצמו, השפכטל, ניקוי הדירה משאריות צבע ולכלוך ועוד.

ודאו שיש אחריות על העבודה – צבעי מקצועי אמור לתת אחריות של 2-3 שנים על העבודה, חשוב לוודא מה היא כוללת (צבע מתקלף, ליקויים) ולציין זאת בחוזה. צבעי מקצועי לא ייתן אחריות על צביעת דירה שסובלת מרטיבות ונזילות, במצב כזה מומלץ קודם כל לתקן את הליקויים דרך איתור ואיטום ואז להזמין צבעי.

מחירון הצבעים של המקצוענים

2. התקנת פרקט

התקנת פרקט לפני המעבר

מעבר לדירה חדשה מהווה הזדמנות טובה להתקנת פרקט, למינציה או עץ, כאשר זמן העבודה הכולל הוא לרוב 2-3 שעות, תלוי בגודל החלל.

מבחינת אחריות, זה מתחלק לשניים: אחריות על הפרקט מהחברה, שנעה בין 10 ל-15 שנים (תלוי באיכות הפרקט), ואחריות על ההתקנה שמקבלים או מהחברה שמספקת את המתקין או ממתקין עצמאי. בכל מקרה, אחריות על ההתקנה היא לרוב בין שישה חודשים לשנה והיא מכסה ליקויים בזמן ההתקנה.

טיפ חשוב: למתקין פרקטים אין רישיון או תעודה, לכן חשוב לוודא שאתם מזמינים מתקין פרקט מקצועי שאתם סומכים עליו ויש לו ניסיון.

מחירון התקנת פרקטים של המקצוענים

3. מדביר

הזמנת מדביר מקצועי לפני המעבר

כדי לא להזמין מדביר מקצועי לשווא, מומלץ לוודא עם בעל הבית או הדייר הקודם שאכן יש בה מזיקים. לאחר הבירור, נדע אם צריך הדברה נגד ג'וקים, נמלים, יתושים או הרחקת יונים, ולפי זה המדביר יפעל.

באופן טבעי, הדברה בדירה ריקה ללא בני אדם, חיות מחמד וגם רהיטים וחפצים, פשוטה הרבה יותר ואף עשויה לחסוך לכם כסף. ישנם יתרונות נוספים בהדברה בדירה ריקה, כמו שימוש בחומרים חזקים ללא חשש להרעלה ועבודה יסודית שאולי לא הייתה מתאפשרת בדירה מאוכלסת.

טיפ חשוב: הימנעו משימוש בקרטונים ישנים במעבר הדירה, הם יכולים להיות נגועים בביצים של התיקן הגרמני – אחד המזיקים המתוחכמים והקשים להדברה. אל תחסכו – רכשו קרטונים חדשים מהמוביל.

מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מדביר מקצועי?

ודאו שיש לו רישיון הדברה – רק מדביר מקצועי בעל רישיון בתוקף מהמשרד להגנת הסביבה מורשה לעבוד עם חומרים כימיים רעילים. דרשו מהמדביר שישלח לכם בווטסאפ את התעודה עם הפרטים הבאים: שם המדביר בצירוף תמונה, מספר רישיון, מספר תעודת זהות ותוקף.

בדקו כמה זמן ההדברה לוקחת – כל הדברה היא שונה ולעיתים דרושים מספר ביקורים, לכן חשוב לקבל לוח זמנים משוער ולנסות לסיים את העבודה לפני המעבר עצמו. כך גם חומרי ההדברה יתפוגגו ולא נבוא איתם במגע.

ודאו שהוא נותן אחריות – כל מקרה הוא לגופו, אבל רוב המדבירים המקצועיים נותנים אחריות על ההדברה. חשוב לוודא זאת מראש ולקבל את האחריות בכתב.

מחירון הדברה של המקצוענים

4. חשמלאי

הזמנת חשמלאי מוסמך לפני המעבר

לפני שמזמינים חשמלאי מוסמך להתקנות של מאווררי תקרה, גופי תאורה, נקודות חשמל או החלפות מפסקים, חשוב לרכז את כל העבודות לפעם אחת ולחסוך תשלום נוסף על ביקור. לכן, הקפידו על כך שיש לכם בדירה החדשה את כל הדברים שאתם רוצים להתקין.

למה חשוב להזמין חשמלאי לפני המעבר?

יש מספר עבודות שמצריכות חשמלאי לפני המעבר, כמו התקנת נקודת חשמל שלעיתים מחייבת חציבה בקיר, מה שגורם להרבה אבק ולכלוך. לכן מומלץ לא לחכות עם העבודה אחרי המעבר.

דבר נוסף שמחייב חשמלאי לפני המעבר ומונע קצר הוא התקנת נקודת כוח (פקק נפרד בלוח החשמל) עבור מכשירים זוללי חשמל, כמו מזגן, מכונת כביסה ותנור אפייה.

טיפ: לרוב, כניסה לדירה חדשה מקבלן לא תענה לנו על הצרכים בכל מה שנוגע לנקודות חשמל, לכן עדיף להזמין חשמלאי מוסמך שיוסיף נקודות לפי הצורך.

מחירון עבודות חשמל של המקצוענים

5. חברת ניקיון

הזמינו חברת ניקיון מקצועית לפני המעבר

הרבה יותר נעים להיכנס לדירה נקייה ולפעמים עדיף להשאיר את העבודה בידי חברת ניקיון מקצועית שמחזיקה בציוד מתאים וחומרי ניקוי ייעודיים. השימוש בחברת ניקיון מומלץ במיוחד במקרים בהם נכנסים לדירה חדשה אחרי שיפוץ, דירה חדשה מקבלן או דירה מלוכלכת שמחייבת חומרי ניקוי חזקים.

מעבר לדירה חדשה הוא גם הזדמנות לפרויקטים גדולים יותר, כמו פוליש לרצפה, כיורים, חיטוי חדרי השירותים והאמבטיה וניקוי של החלונות והארונות (במקרה שיש כבר בדירה החדשה).

מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים חברת ניקיון מקצועית?

בדקו מה כולל הניקיון – ניקיון מלא כולל רצפה עם פוליש (לוודא שחברת הניקיון מבצעת את העבודה), ניקוי חלונות, כלים סניטריים (אמבטיות וברזים), פאנלים, משקופים וארונות המטבח; הוא לא כולל ריהוט, ריפודים, מוצרי חשמל, ארונות קיר. עם זאת, בגלל שהדירה ריקה ובכל מקרה לא מכילה את רוב הדברים הללו, זה אמור להתבטא במחיר.

דרשו ביקור מקדים – חשוב שנציג מחברת הניקיון יגיע לביתכם כדי שיוכל להעריך את כמות העבודה, הציוד הדרוש, חומרי הניקוי ומספר העובדים, ולתת הצעת מחיר כתובה בהתאם ובה הדברים שצריך לנקות.

אחריות – חברות ניקיון לא נוהגות לתת אחריות, אבל חשוב לדרוש בחוזה שנציג מטעמם יערוך איתכם סיור בסוף העבודה כדי לעבור על ליקויים ודברים שלא ניקו אותם כמו שצריך. במקרה שהפוליש דהה לאחר כמה ימים, אפשר לדרוש מחברת הניקיון לשוב. בנוסף, חשוב לוודא שעובדי הניקיון יהיו מבוטחים במקרה של פציעה בבית.

חומרי ניקוי ידידותיים – תדרשו שחברת הניקיון תשתמש בחומרי ניקוי ידידותיים לסביבה ותתאים אותם לכל משטח: רצפה, פרקט, כלים סניטריים, חלונות ועוד. כמו כן, ודאו שלא נעשה שימוש במים על שטחי עץ, מה שגורם להתנפחות.

מחירון חברות הניקיון של המקצוענים

6. הנדימן

הזמנת הנדימן אחרי המעבר

אז אחרי שעברתם לדירה החדשה, צבעתם את הקירות, שכרתם חברת ניקיון וריססתם נגד מזיקים – אתם זקוקים למישהו שיעשה מגוון עבודות משלימות, הלוא הוא הנדימן מקצועי. תחומי הידע של הנדימן אמנם רחבים, אך כל אחד מהם מתמחה בדברים מסוימים: חשמל (דרוש חשמלאי מוסמך), תיקוני נגרות, תיקוני צבע, הרכבות ועוד.

לפני שאתם מזמינים הנדימן לדירה החדשה, ודאו שהוא ביצע בעבר את סוג העבודה שאתם זקוקים לה. בנוסף, רכזו את כל העבודות לפעם אחת, כדי שלא תצטרכו לשלם על ביקור נוסף, ותסגרו איתו על תשלום לפי כל עבודה שהוא מבצע ולא לפי שעה, שכן יש הנדימנים שעובדים בקצב איטי יותר.

אלו עבודות הנדימן מקצועי יכול לעשות בדירה?

חשמל – יש הנדימנים שהם גם חשמלאים מוסמכים ויכולים ולהתקין גופי תאורה, מאווררי תקרה ונקודות חשמל, רק חשוב לוודא שהם מחזיקים ברישיון מטעם משרד העבודה.

תיקוני נגרות – הנדימן יכול לתקן מגירות, שולחנות ודלתות ולהתקין צירים חדשים וידיות בדלתות.

תליית אביזרים והרכבה – הנדימן יכול לתלות טלוויזיות, וילונות, תמונות, מראות, מדפים, להתקין ארונות אמבטיה ואף להרכיב רהיטים חדשים או ישנים.

תיקוני צבע – הנדימן יכול לעשות גם תיקוני צבע ותיקוני טיח ושפכטל, אך עדיף לעשות לפני המעבר ולמנוע לכלוך ואבק בדירה.

מחירון עבודות הנדימן של המקצוענים

7. שירותי פריקה וסידור הבית

הזמנת שירותי פריקה וסידור הבית אחרי המעבר

קודם כל, רוב החברות שמציעות שירותי פריקה וסידור דירות מספקות גם שירותי אריזה ובכלל, ליווי מלא של תהליך המעבר כולל הובלה.

אז למה בכלל נחוץ שירות פריקה וסידור אחרי המעבר? נכון, מדובר במותרות וכבר הוצאתם לא מעט על המעבר, אבל זה מספק פתרון יעיל לאנשים שיש להם ילדים קטנים או כאלה עם כמות ארגזים וחפצים גדולה מהרגיל.

שירותים אלה כוללים מיון ופריקה של כל הארגזים וסידורם בכל החדרים בבית, קיפול והכנסת בגדים לארון ולבסוף השארת דירה נקייה ומוכנה למגורים, והכל תוך מספר שעות.

8. טיפים לשילוב בעלי מקצוע לפני מעבר דירה

במקרה שאתם זקוקים למספר עבודות לפני המעבר לדירה חדשה, חשוב לעשות זאת לפי סדר הגיוני – כך הן גם יתבצעו באופן יעיל.

במקרה שאתם רוצים למשל לצבוע את הדירה, להתקין פרקט, להזמין מדביר שירסס בחומרים יעודיים או חשמלאי שיקדח בקיר, עבודות שגורמות ללכלוך ואבק, כדאי לבצע זאת לפני הזמנת חברת ניקיון.

ואיך משלבים התקנת פרקט והדברה? במקרה הזה כדאי לרסס אחרי התקנת הפרקט, כך ההדברה לא "תתבזבז" על הריצוף הישן ותאבד מהיעילות שלה. לאחר מכן, מומלץ להזמין חברת ניקיון שתנקה את שאריות הריסוס מההדברה והלכלוך מהתקנת הפרקט. כמה זמן צריך להשאיר את הריסוס עד שאפשר לנקות? התייעצו עם המדביר, זה תלוי בסוג ההדברה וסוג המזיקים.

טיפ חשוב: תיאום עם שני בעלי מקצוע יכול להיות מסובך מבחינת לוחות זמנים, לכן חשוב לוודא שהם יגיעו בזמן ובסדר שקבעתם ושהם גם יודעים מתי אתם נכנסים לדירה החדשה.

על מנת לוודא שלא תשכחו דברים חשובים שצריך לדאוג להם בזמן המעבר, מומלץ לקרוא גם את המדריך: מעבר דירה - כל הדברים הקטנים שתמיד שוכחים

מחירון הובלות

המחירים כוללים מע”מ

הובלת דירה: כל מה שחשוב לדעת

עוברים דירה וזקוקים למוביל? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר לכם מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מוביל, איך מומלץ להתנהל מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

הובלת פסנתר: כל מה שחשוב לדעת

אם יש לכם פסנתר בבית ואתם צריכים לעבור דירה, הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לדירה החדשה שלכם ונעזור לכם להתנהל נכון מול חברת ההובלה.

הובלת משרד: כל מה שחשוב לדעת

עוברים למשרד חדש ונוצץ? הסירו דאגה מלבכם. אנחנו נלווה אתכם צעד צעד, נפרט מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים חברת הובלה, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

אחסון תכולת דירה: כל מה שצריך לדעת

עושים רילוקיישן וצריכים אחסון תכולה לדירה? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם ונסביר מה חשוב לבדוק לפני שסוגרים עם חברת אחסון, איך מומלץ להתנהל מולה וכמה העבודה תעלה לכם. התשובות לפניכם

לכל התקלות ועבודות

arrow