נזקים בזמן ההובלה: כך תתמודדו

הובלה שנגמרת בעוגמת נפש כתוצאה מגרימת נזק לציוד זה לא תסריט דמיוני. במדריך הבא נסביר אילו זכויות עומדות לרשותכם במצב בו הציוד ניזוק, ואילו בדיקות תוכלו לעשות כדי למנוע את המצב הזה מראש.

עוד במדריך
האם הציוד מבוטח בזמן ההובלה? איך נבדוק שההובלה מבוטחת? איך מתנהלים ללא ביטוח? מה עושים אם נגרם נזק לציוד?

הובלת תכולת הדירה היא משימה רגישה אליה צריך להיות מוכנים מראש. תהליך ההעברה צריך להיות נגיש ועדין ככל שניתן. אך עם זאת, עלולות להיות תאונות בדרך או נזקים לציוד בעת הנסיעה או הפריקה. 

אילו נזקים עלולים להיות ובאילו מצבים, מה עושים אם אין ביטוח שמכסה את הנזק ומה כדאי לעשות כדי להימנע ככל שניתן מנזק בציוד היקר ביותר בהובלה? כל התשובות. 

האם הציוד מבוטח בזמן ההובלה?

לרוב, יהיה עליכם לבטח את הציוד בפוליסה מתאימה שתכסה אתכם במקרה והציוד שהועבר בהמסגרת ההובלה שהזמנתם, ניזוק. סוג הביטוח המתאים לכך הוא 'ביטוח סחורות בהעברה'. מדובר אומנם על פוליסה יקרה, אך היא נותנת כיסוי לציוד במקרים כמו שריפה, התפוצצות, התנגשות או התהפכות של המשאית בעת הנסיעה לבית החדש. עם זאת, חשוב לשים לב, כי הפוליסה מכסה את הציוד רק בזמן שהוא נמצא בתוך רכב ההובלה. כלומר, אין כיסוי לציוד ברגעי העמסה שלו מהדירה למשאית או לרכב ההובלה וגם לא החוצה ממנו לדירה החדשה. 

כדאי לדעת: מדובר על פוליסה יקרה שלא קיימת בכל חברת ביטוח. 

איך נבדוק שההובלה מבוטחת?

כאמור, פוליסת ביטוח סחורה בהעברה מכסה נזק שנגרם לציוד בזמן העברתו (כלומר, בזמן נסיעה), בתוך התחום הגיאוגרפי שנקבע בין חברת הביטוח לבין המבוטח (חברת ההובלות), ולתקופת זמן מוגדרת. על מנת לוודא שהמוביל שהזמנתם באמת מבוטח, בקשו לעיין בתעודת הביטוח שברשותו. היזהרו ממוביל שמתחמק, מוביל שמציג בפניכם ביטוח מקיף רגיל לרכב, או מוביל שמציג בפניכם ביטוח סחורות בהעברה לא בתוקף. שימו לב שהביטוח יכסה נזק שנגרם לציוד בזמן הנסיעה בלבד, אבל הוא לא יכסה נזקים אחרים כמו פגיעה בציוד בזמן נשיאתו מהדירה למשאית ומהמשאית לדירה, או נזקים שנגרמו למעלית, לקירות, למדרגות וכולי.

איך מתנהלים ללא ביטוח?

למרות כל שנאמר עד כאן, גם אם תזמינו הובלה דרך חברת הובלות שלא מכסה את עצמה בפוליסת ביטוח סחורות בהעברה, אתם לא תישארו חסרי אונים מול החברה במקרה של נזק לציוד. כמובן שהמצב האידיאלי, הוא כמובן להימנע מלכתחילה מתיאום עבודה מול חברת הובלה שאיננה מבוטחת בפוליסה המתאימה. אם יש לכם ציוד יקר ורגיש במיוחד, כמו פסנתר כנף למשל, אל תתפשרו ואל תזמינו חברת הובלה מבלי שתציג לכם ביטוח מתאים ובתוקף.

בנוסף, אם יש לכם אפשרות, קחו איתכם ברכב הפרטי את הפריטים שהם חוששים להם או שהם יקרים מאד לליבכם. אחרי הכל, תמיד העדיפו לסמוך על עצמכם בכל הציוד הרגיש לכם מאשר להשאירו בידי אחרים (עם או בלי ביטוח). 

מה עושים אם נגרם נזק לציוד?

היה וכתוצאה מההובלה נגרם נזק לציוד שלכם, למבנה הבית שלכם, או לציוד או מבנה שטח הבית המשותף, תוכלו לגשת ולתבוע את המובילים בבית דין לתביעות קטנות גם אם אין להם ביטוח. כדי להגיש את התביעה תצטרכו לשלם אגרה, אבל לא תהיו מחויבים לייעוץ משפטי. בפנייתכם לבית הדין תצטרכו למלא טופס כתב תביעה, ולצרף אליו את כל מסמכי ההתקשרות שלכם עם חברת ההובלות, כמו גם ראיות מספקות לנזקים שנגרמו. עוד פרטים על הליך הגשת התביעה תוכלו למצוא באתר המועצה הישראלית לצרכנות

מחירון הובלות

המחירים כוללים מע”מ

הובלת דירה: כל מה שחשוב לדעת

עוברים דירה וזקוקים למוביל? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר לכם מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מוביל, איך מומלץ להתנהל מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

הובלת פסנתר: כל מה שחשוב לדעת

אם יש לכם פסנתר בבית ואתם צריכים לעבור דירה, הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לדירה החדשה שלכם ונעזור לכם להתנהל נכון מול חברת ההובלה.

הובלת משרד: כל מה שחשוב לדעת

עוברים למשרד חדש ונוצץ? הסירו דאגה מלבכם. אנחנו נלווה אתכם צעד צעד, נפרט מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים חברת הובלה, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

אחסון תכולת דירה: כל מה שצריך לדעת

עושים רילוקיישן וצריכים אחסון תכולה לדירה? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם ונסביר מה חשוב לבדוק לפני שסוגרים עם חברת אחסון, איך מומלץ להתנהל מולה וכמה העבודה תעלה לכם. התשובות לפניכם

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מהו ביטוח תכולה?
ביטוח תכולה נועד להגנה על רכוש וחפצים מפני נזקים שונים במהלך מעבר דירה או הזזה ממקום למקום. הביטוח מכסה גם רכוש שנמצא באחריות הדירה (גם אם הוא לא שלכם) כמו רהיטים, מוצרי חשמל, מוצרים יקרי ערך וכד'. 
איך מומלץ להעביר חפצים יקרי ערך?
הדרך הטובה ביותר להעביר חפצים יקרי ערך הם דרך הובלה מבוטחת. אך, במידה ואין לכם ביטוח או שההובלה שהזמנתם לא מבוטחת, מומלץ לקחת איתכם ברכב הפרטי את החפצים היקרים לכם על מנת למנוע מהם נזק או העברה בין הרבה ידיים וחשש לאובדן שלהם.