הובלה: האתגר של כל מעבר דירה

בשנים האחרונות קשה למצור דירה טובה למגורים אך עם זאת, גם למצוא חברת הובלה הפכה למשימה לא פשוטה. הובלת הציוד מדירה לדירה צריכה להיות מסודרת ומאורגנת ככל שניתן כדי להבטיח מעבר דירה הרבה פחות מאתגר.

עוד במדריך
עד שמגיעים להובלה דירה או הובלה? מהו שוק ההובלות? איך בוחרים מובילים ותמחור מתאים? הדילמות שבהזמנת הובלה ממה ההובלה מורכבת?

תהליך מעבר דירה הוא תהליך שאורך מספר חודשים שמתחיל מחיפוש הדירה וממשיך לאריזת החפצים עד יום המעבר בו כל הציוד מועבר מדירה לדירה. 

עד שמגיעים להובלה

הובלת הארגזים וכל הציוד האישי אומנם לוקחת שעות בודדות, אבל חשוב לנהל אותה בצורה נכונה ולהימנע ככל שניתן מתקלות, איחורים ופגישה בחפצים אישיים בדירה החדשה. 

דירה או הובלה?

לרוב, נחשוב שחיפוש הדירה החדשה יתפוס את הכותרת של "המשימה הקשה ביותר". במבט פנימי יותר, נבין שהליך חיפוש חברת ההובלה שתוביל עבורנו את כל החפצים האישיים, תהיה גם היא משימה לא פשוטה, בכלל. 

מהו שוק ההובלות?

שוק ההובלות הוא שוק רחב המציע מגוון שירותים עבור אוכלוסיות מגוונות. החל מסטודנטים ועד מבוגרים. קיימות הובלות קטנות שלא מכילות הרבה ציוד וחפצים למול הובלות גדולות המצריכות רכבים, משאיות ומנופים. 

כיוון ואין בתחום הזה רגולציה, וכמעט כל אחד יכול להיות מוביל או לפתוח חברת הובלה עם יש בידיו את הציוד המתאים, רכב מסחרי, טנדר או אפילו משאית קטנה וזה משפיע ישירות על המחירים. הפערים בלתי נתפסים ועומדים לעיתים עד 150 אחוז! כאשר השירות הוא אותו שירות בדיוק. חלק מזה קשור למוניטין ולביקושים, חלק לאיכות השירות וחלק להוצאות נוספות שמשתנות מחברה לחברה כמו ביטוח הובלות, תשלום ביטוח לאומי על עובדים וכו`.

איך בוחרים מובילים ותמחור מתאים?

כדי לנסות ולהימנע מפערי המחירים הגדולים בין חברות ההובלה השונות חשוב לערוך סקר שוק רחב ולשאול את כל השאלות החשובות. תחילה, חשוב לקחת מספר הצעות מחיר ולבקש אותן כתובות. בעזרת ההצעות השונות, ניתן יהיה לראות את הפערים וממה נובעים בפועל.

בנוסף, אם תתקלו בהצעות מחיר מוגזמות שיהיו בהן פערים של עשרות אחוזים, כדאי לבדוק את הציוד אותו יש להעביר. האם מדובר על מספר ארגזים גדול? האם יש רהיטים גדולים שדורשים טיפול עדין או הוצאה ע"י מנוף? אלו בהחלט יכולים להיות פערים הגיוניים.  אך, במידה ולא אלה הסיבות, אל תמהרו לסגור את הצעת המחיר הראשונה כיוון וייתכן ותתקלו בהצעת מחיר זולה יותר שתיתן את אותו השירות בדיוק. 

הדילמות שבהזמנת הובלה

יום מעבר הדירה מתקרב ועונת המעברים בשיאה. אך, אם תתכננו נכון את המעבר, תיקחו מספר הצעות מחיר, תדאגו לעבור היטב על כל החפצים האישיים ולכתוב אותם, תוכלו להפוך את מעבר הדירה להרבה יותר קל ונעים. 

אם תהיו מעט עקשנים, תוכלו להתמקח ולנסות להוריד את המחיר שקיבלתם מחברת ההובלות. וזאת כמובן, על בסיס הצעות המחיר השונות שאספתם. חשוב לשים לב לכל הפרטים בהצעות המחיר ולא להתפתות דווקא להצעת המחיר הזולה ביותר. ייתכן והיא לא תתאים באמת לצרכים שלכם ואז אולי תשלמו ביוקר. 

ממה ההובלה מורכבת?

הובלה מוצלחת ומסודרת, חייבת להיות מורכבת ממספר שלבים שיקלו על התהליך:
- שיחת טלפון עם חברת ההובלה.
- קבלת הצעת מחיר כתובה ומפורטת. 
- תיאום פגישה עם נציג ההובלות לבדיקת השטח והערכת היקף העבודה.
- אישור של הצעת המחיר על ידכם (זה הזמן לבדוק כי סעיף המע"מ קיים).
- תיאום מועד למעבר הדירה. 
- ארגון ואריזת החפצים האישיים וכלל הציוד בבית. 
- ביצוע ההובלה (נסיעה, הובלה ופריקה של הציוד בבית החדש).
- תשלום. 

מחירון הובלות

המחירים כוללים מע”מ

הובלת דירה: כל מה שחשוב לדעת

עוברים דירה וזקוקים למוביל? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר לכם מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מוביל, איך מומלץ להתנהל מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

הובלת פסנתר: כל מה שחשוב לדעת

אם יש לכם פסנתר בבית ואתם צריכים לעבור דירה, הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לדירה החדשה שלכם ונעזור לכם להתנהל נכון מול חברת ההובלה.

הובלת משרד: כל מה שחשוב לדעת

עוברים למשרד חדש ונוצץ? הסירו דאגה מלבכם. אנחנו נלווה אתכם צעד צעד, נפרט מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים חברת הובלה, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

אחסון תכולת דירה: כל מה שצריך לדעת

עושים רילוקיישן וצריכים אחסון תכולה לדירה? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם ונסביר מה חשוב לבדוק לפני שסוגרים עם חברת אחסון, איך מומלץ להתנהל מולה וכמה העבודה תעלה לכם. התשובות לפניכם

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

איך נכון לארגן את מעבר הדירה? 
לאחר מציאת הדירה החדשה, התחילו בסידור החפצים בבית וארגנו אותם ברשימה מסודרת. בזמן הזה, תוכלו גם למיין את החפצים ולהשאיר את כל מה שלא תצטרכו בבית החדש. וודאו שאתם עוברים בין כל החדרים בבית (כולל המחסן וחדרים פחות חשובים ביום יום) וכתבו את כל הציוד הקיים לכם. כך, ביום המעבר, לא תשכחו חפצים ולא תתקלו בסיטואציה של עדכון מחיר בדירה בגלל תוספת של חפצים. 
מתי מומלץ לסגור הובלה? 
מומלץ להתחיל בחיפוש אחר חברת הובלה כחודש וחצי לפני המעבר. בזמן הזה, חשוב לקחת מספר הצעות מחיר ממספר חברות הובלה (דאגו שהצעות המחיר יהיו כתובות וברורות). הזמן הוא פקטור חשוב כיוון ובעונות הקיץ יש עומס רב על חברות ההובלה ולכן, שריינו לכם תאריך מראש.