אמנות האריזה: עוברים דירה? טיפים לאריזה חכמה שתקל על השלב המתיש הזה

מעבר מדירה אחת לאחרת יכול להיות מאמץ מכריע. בין אם זה המעבר הראשון או החמישי, נראה שהתהליך אף פעם לא נהיה פחות מלחיץ. עם זאת, עם תכנון וביצוע נכונים, תוכלו להפוך את המשימה המפחידה הזו למשימה הניתנת לניהול בקלות.

עוד במדריך
הכנות לפני מעבר הדירה החשיבות על סדר ומיון בזמן האריזה טיפים חשובים על אריזה טיפים חשובים ליום המעבר

ליקטנו עצות מבעלי מקצוע בתחום ההובלה, בעלי ניסיון רב, שיעזרו לכם לנווט בקלות את המעבר הבא ויעשו לכם סדר בבאלגן. 

אז הנה הטיפים הטובים ביותר שהצלחנו לאגד עבורכם לאריזה חכמה של הציוד שלכם.

הכנות לפני מעבר הדירה

כל המוקדם הרי זה משובח - אין דבר כזה להתחיל יותר מדי זמן לפני: את ההכנות מומלץ להתחיל מספר שבועות לפני יום המעבר המיוחל. התחלה מוקדמת תספק לכם מספיק זמן לארוז באופן רגוע, תוך הימנעות מעומס וכאוס של הרגע האחרון.

אל תתעצלו, ערכו רשימת מלאי: תיעוד התכולה שלכם, יכול להיות מאוד שימושי. זה יגרום לכם לדעת איפה כל דבר נמצא (רשימה קצרה של מה שיש בכל ארגז), ויגרום לכם לעקוב אחרי ציוד שנעלם בזמן ההובלה או הפירוק.

השתמשו בחומרי אריזה איכותיים: השקיעו בקופסאות הובלה יציבות, סרט אריזה, ניילון בועות ונייר אריזה. חומרים איכותיים מבטיחים את בטיחות הפריטים במהלך ההובלה. מצאתם קרטונים ישנים בעלי ריח של טחב? אל תשתמשו בהם. מעבר לכך שהריח והטחב ידבקו בציוד שלכם, קיים סיכוי גבוה שהארגזים יתפרקו במהלך ההובלה ויתפזרו בתוך המשאית (במקרה הטוב) או באמצע הרחוב (במקרה הפחות טוב).

אל תארזו מסמכים חשובים: בזמן המעבר, השאירו אצלכם את המסמכים החשובים כגון דרכונים, תעודות זיהוי ותכשיטים יקרי ערך כדי למנוע אובדן או נזק. לא תמיד מספיקים לפרוק את כלל הארגזים מיד לאחר המעבר ולעיתים, המשימה הזו נמתחת על פני חודשים ארוכים. לא כדאי להצטער על מהלך קצר זה שיכול לחסוך לכם הרבה זמן, אנרגיה ועוגמת נפש לאחר המעבר.

ארזו עם הפנים אל העתיד: גם אם אתם בעלי זיכרון וידיים טובות שיעזרו לכם להרכיב את מכונת הכביסה, את מסך הטלוויזיה ואת פינת העבודה שפורקו במסגרת ההובלה, לכו על בטוח ולפני שאתם ממהרים לפרק את הציוד, עצרו רגע והקדישו עוד שתי דקות לטובת "תיעוד" של הציוד.

במסגרת הצילום, קחו בחשבון את מיקומי שקעי החשמל, את מיקומי כניסות הכבלים למערכות השונות ואת צורת הצנרת שמתחברת למכונת הכביסה ולשאר מכשירי החשמל הגדולים. זה יהיה מאוד שימושי לאחר המעבר. איך תמצאו את התמונות בטלפון בקלות? צרו בנייד אלבום ייעודי של מעבר הדירה והוסיפו אליו את כל התמונות. בנוסף, שמרו את הכבלים של כל אחד ממכשירי החשמל  בסמוך אליו כדי שתוכלו לחברם בקלות בדירה החדשה. אם תנסו להכין ארגז ובו כל כבלים, תגלו שהרבה יותר קל להרכיב פאזל של 5,000 חלקים מאשר להתאים לכל מכשיר את הכבל המתאים לו. 

החשיבות על סדר ומיון בזמן האריזה

היפטרו מחפצים ישנים ונסו להרוויח מהם: מעבר דירה,  הוא הזדמנות פז להיפטר מחפצים ישנים שאינם בשימוש. מיינו את החפצים שלכם ומכרו או תרמו חפצים שאינכם צריכים יותר. מעבר לכך שתפחיתו את היקף הציוד שתידרשו לארוז, זה יכול להכניס לכם לא מעט כסף, ואף יפחית את עלות ההובלה. אל תדחו את הפעולה לאחר המעבר, סביר להניח שמרבית החפצים שינדדו אתכם, כבר יישארו אתכם, עד המעבר הבא לפחות.

התאהבו בקטגוריות: מיינו את הפריטים שלכם לקטגוריות, גם אם הם מפוזרים בכל הבית. כלי מטבח, ביגוד, ספרים ואלקטרוניקה. זה יאפשר לכם לארוז פריטים דומים יחד, יהפוך את הפריקה של הציוד לקלה יותר ואף ישמור על הציוד הרגיש שלכם במהלך ההובלה.

תייגו גם מחוץ לאינסטגרם: הוסיפו תיוג ברור לכל ארגז. ציינו בו את סוג התכולה ואת החדר שאליו הוא שייך. זה יהפוך את הפריקה למהירה יותר ופחות מלחיצה. בנוסף, זה ישמור על הגב שלכם. נצלו את העובדה שהזמנתם שירותי הובלה, ובקשו מהמובילים להניח כל ארגז בחדר הייעודי לו. בכך, תקטינו את כמות הסחיבות וההתרוצצויות בין החדרים בבית החדש.

טיפים חשובים על אריזה

שמרו על ספייס, אך במידה: למרות שזה עשוי להיות מפתה למלא כל קופסה עד אפס מקום, ארגזים עמוסים מדי יכולים להיות קשים להרמה ועלולים להיפתח תחת לחץ. מנגד, אם תשאירו את הארגזים ריקים ואווריריים מדי, זה יגרום להם לקרוס אחד על השני בזמן ההובלה בגלל המרווח שנותר בתוכם. לכן, ארזו בצורה שתאפשר העמדת הארגזים האחד על השני מבלי שהם יקרסו, ומנגד, באופן שיאפשר לכם לסגור אותם מבלי שהם יפתחו.

ארזו פריטים כבדים בארגזים קטנים יחסית: ספרים, כלי מטבח ומכשירי חשמל כבדים הם בדיוק מסוג החפצים שמומלץ לארוז דווקא בארגזים קטנים. זה יאפשר להוביל אותם בקלות רבה יותר, מבלי לשבור את הגב ומבלי שהקרטונים יתפרקו מעודף משקל.

הגנו על פריטים שבירים וסמנו אותם בבירור: עטפו פריטים שבירים בנפרד בניילון בועות והדביקו סביבם סרט דביק. השתמשו בחומרי ריפוד בתוך הארגזים, בכדי למנוע מהם להינזק לאורך ההעברה. עדכנו את חברת ההובלות על כל פריט יקר ערך. ייתכן שיש להם נהלים ספציפיים או ציוד מיוחד שיוכל להבטיח את מעברם הבטוח לדירה החדשה.

היזהרו מיעילות יתר: ארזו מגירות ומדפים כפי שהם, וכסו אותם בניילון: מעבר לחיסכון הזמן שתרווחיו מהפעולה, הקרטונים יתומחרו על פי ההיקף שלהם, כך שתוכלו לחסוך את כמות הארגזים ולהקל על מלאכת פריקת הציוד בדירה החדשה.

אטמו היטב מוצרי טואלטיקה ומוצרים נוזליים: בזמן האריזה, וודאו שכל המכסים של מוצרי הטיפוח ומכלי הנוזלים האחרים אטומים היטב. אל תתעצלו, שימו אותם בשקיות ניילון והדביקו את המכסה שלהם בנייר דביק, בכדי למנוע מהם להישפך בזמן ההובלה.

השתמשו בבגדים ובמצעים כריפוד לציוד: קחו את הפריטים הרכים שיש ברשוכתם כמו מגבות, מצעים ובגדים והשתמשו בהם כריפוד נוסף לפריטים שבירים. ממילא תצטרך להוביל אותם, אז למה שלא תיהנו  מהיתרונות שלהם גם בשלב האריזה וההובלה?

ארזו בזהירות יצירות אמנות ומראות: עטפו אותם בחומר שיגן עליהם וארזו אותן בקופסאות מיוחדות. סמנו את הקופסאות האלה כשבירות, הדורשות הובלה עדינה וזהירה. 

זהירות, ציוד דליק: רובנו מתרכזים במיון הציוד שלנו לפריטים שבירים או לא שבירים. ואולם, הסכנה האמיתית היא בפריטים דליקים. מה למשל? בנזין, חומרי הדברה, שמן מנוע, אקונומיקה, מדללי צבע וסוגים שונים של חומצות.

לכן, הימנעו מההובלה שלהם, והשאירו אותם מחוץ לארגזי הציוד בשלב האריזה. שקלו להעביר אותם עצמאית אם אתם צריכים אותם. אפשרות נוספת, היא להתייעץ עם חברת ההובלה ולבדוק אם הם יסכימו להוביל את החומרים שהם מסומנים בצורה בולטת. חומרים אלו, יהיו האחרונים שיעלו למשאית והראשונים שיגיעו לדירה החדשה. קחו בחשבון מצבים של סכנות התלקחות (בימי הקיץ) ואל תתעקשו לקחת הכל.

טיפים חשובים ליום המעבר

מצאו סידור לחיות מחמד ולצמחים: אם יש לכם חיות מחמד או צמחים, ייתכן שתצטרכו למצוא עבורם סידור מיוחד. נסו לבדוק עבור חיות המחמד שלכם פנסיון ידידותי לחיות מחמד או חפשו עבורכם אדם שיוכל לשמור עליהם במהלך המעבר כדי להפחית מהם את הלחץ. לגבי הצמחים, כדאי לקחת בחשבון שחלק מחברות ההובלה לא יובילו אותם, כך שייתכן שתצטרכו לארגן את ההובלה שלהם בנפרד.

שמרו על כלים חיוניים: אם יש לכם חותך קופסאות, מברג, פטיש וסרט מדידה הם יכולים להיות יקרי ערך ביום המעבר. שאגו לשמור את הכלים האלה נגישים ככל שניתן עבור המשימות של הרגע האחרון. אין דבר מעצבן יותר מלחפש אותם בין הארגזים, להתחנן לשכנים שישאילו לכם ציוד או לרוץ לקנות ציוד שממילא כבר יש לכם בבית (וסביר להניח שיהיה יותר מפריט אחד שתצטרכו).

הקלו על עצמכם וארזו ציוד שישמש אתכם בשבוע הראשון שאחרי המעבר: ארזו קופסה עם חפצים חיוניים שישמשו אתכם ביום הראשון בדירה החדשה. לא בטוחים מה לקחת?  ארזו מזוודה לשבוע הראשון כאילו שאתם יוצאים לחופשה.

הנה כמה דברים שבטוח תצטרכו: כלי רחצה, מגבות, מוצרי טיפוח, בגדים להחלפה, מצעים (שמיכה וכרית ללילה הראשון), נעליים, חטיפים וקופסאות שימורים לימים הראשונים, מטענים למכשירים הניידים, קומקום, קפה וסוכר, ומסמכים חשובים.

מחירון הובלות

המחירים כוללים מע”מ

הובלת דירה: כל מה שחשוב לדעת

עוברים דירה וזקוקים למוביל? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר לכם מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מוביל, איך מומלץ להתנהל מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

הובלת פסנתר: כל מה שחשוב לדעת

אם יש לכם פסנתר בבית ואתם צריכים לעבור דירה, הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לדירה החדשה שלכם ונעזור לכם להתנהל נכון מול חברת ההובלה.

הובלת משרד: כל מה שחשוב לדעת

עוברים למשרד חדש ונוצץ? הסירו דאגה מלבכם. אנחנו נלווה אתכם צעד צעד, נפרט מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים חברת הובלה, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

אחסון תכולת דירה: כל מה שצריך לדעת

עושים רילוקיישן וצריכים אחסון תכולה לדירה? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם ונסביר מה חשוב לבדוק לפני שסוגרים עם חברת אחסון, איך מומלץ להתנהל מולה וכמה העבודה תעלה לכם. התשובות לפניכם

לכל התקלות ועבודות

arrow