הובלה עצמית: האם זה משתלם?

במדריך הבא נבחן את הכדאיות הכלכלית שבהובלת דירה באופן עצמאי, נבדוק איך ניתן להתגבר על הסיכונים הבריאותיים ונבין מה הן אפשרויות ביטוח הציוד שקיימות.

עוד במדריך
האם הובלה עצמית תשתלם כלכלית? האם הובלה עצמית מסוכנת? האם הציוד שלכם מבוטח בזמן הובלה עצמית? כך תבצעו הובלה עצמית

הובלת תכולה מדירה לדירה זה לא דבר בלתי אפשרי, ובשונה מעבודות חשמל או הדברה – כל אחד יכול לבצע אותה ואין צורך בהכשרה מיוחדת.

התוצאה היא שיותר ויותר צעירים שעוברים דירה, בוחרים לעשות את זה בכוחות עצמם ובסיוע של כמה חברים טובים וחזקים. במדריך הבא ננסה לברר אם זה באמת יחסוך לכם כסף, אם כן אז באיזה סיכון החיסכון הזה כרוך, איך תוכלו לשמור על הציוד שלכם, וטיפים לביצוע ההובלה.

האם הובלה עצמית תשתלם כלכלית?

הובלה עצמית היא טרנד שהולך ותופס תאוצה, בעיקר בקרב צעירים שעוברים לגור בדירה משותפת באזור תל אביב, אבל לא רק. המחשבה מאחורי ההובלה העצמית היא פשוטה – לחסוך כסף.

יש כמה דרכים לבצע הובלה עצמית, והראשונה היא פשוט לשכור רכב הובלה או משאית. השיטה הזו מתאימה למי שמחזיק ברשותו רישיון נהיגה ג'.

בנוסף, עומדת בפניכם אפשרות לשכור רכב הובלה עם נהג בתשלום לפי שעה.

בחיפוש פשוט באינטרנט תוכלו למצוא הצעות אטרקטיביות להשכרת משאית במחירים זולים, כשרוב השירותים הללו יחייבו אתכם לפי שעה, כשבמקרים רבים גם תהיו מוגבלים מבחינת מרחק.

עם זאת, בחישוב מהיר עולה כי השכרת רכב הובלה בלי נהג אמורה להשתלם לכם, ויכולה לחסוך לכם כ – 30% מעלות ההובלה.

השאלה שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא מה ההפסד הכספי שעומד מול החיסכון האפשרי.

נסו לאמוד את עלויות שכר יום העבודה שהחברים שגייסתם לעניין מפסידים (הרי אתם בלאו הכי הייתם נשארים בבית ביום ההובלה), גלמו בחישוב גם את עלות השכרת הרכב ואת מיכל הדלק המלא שתצטרכו למלא.

סביר שאחרי חישוב מהיר תגלו שהובלה עצמית תעלה לכם (ולחברים שלכם) לפחות כמו הזמנת שירות הובלה מקצועי.

האם הובלה עצמית מסוכנת?

הרמת משא כבד לא מצריכה הסמכה מיוחדת על פי חוק, ואין איזה שהוא רישיון מסוים שמסמיך מובילים מקצועיים לעבודה.

חוסר הרגולציה גורם לאנשים לעיתים לזלזל בידע המקצועי שמביאים עמם המובילים – ויש שרואים בהם את חוזקם הפיזי בלבד.

המציאות היא שונה לגמרי. חברת הובלה מקצועית לא מחכה מחוץ לתחרויות 'מר עולם' כדי לגייס עובדים.

מי שעבר הובלה או שתיים בחייו, הספיק לראות מובילים גדולים וחזקים ומובילים צנומים שנראו לו אולי חלשים יותר.

הרמת משא כבד לא נשענת על כוח, אלא על טכניקה. יש לכם שני חברים טובים, בן דודה שמתאמן כבר שנים ואח שבדיוק השתחרר משירות קרבי, כולם צעירים וחזקים וכולם מתגייסים לעזור לכם עם ההובלה בהתנדבות. 'חוויה' הם אומרים לכם ולעצמם.

עם כל הרצון הטוב שלכם ושלהם, ועם כל הסולידריות המרשימה והראויה להערכה, טכניקת הובלה לא נכונה עשויה לפגוע במקרה הרע בציוד שלכם, ובמקרה הנורא בחברים שרק רצו לעזור.

האם הציוד שלכם מבוטח בזמן הובלה עצמית?

פוליסה היחידה שתכסה אתכם במקרה של נזק שנגרם לתכולה אותה אתם מבקשים להוביל, היא פוליסת 'ביטוח סחורות בהעברה'.

מדובר בפוליסה יקרה, כזו שעולה כעשרת אלפים שקלים לחברות הובלה שמבטחות את עצמן בה.

ככל הידוע לנו, חברות הביטוח לא מבטחות נהגים ליום אחד, כך שברגע שאתם מחליטים להוביל את הציוד שלכם בעצמכם, אין לכם שום כיסוי ביטוחי עליו.

הפוליסה הזו נותנת כיסוי ביטוחי במקרה של שריפה, התפוצצות, התנגשות או התהפכות של המשאית. מאחר ומדובר בפוליסה יקרה, גם לא כל חברות מבטחות את עצמן בפוליסה הזו.

כך תבצעו הובלה עצמית

מתכננים בכל זאת לבצע הובלה באופן עצמאי? תכננו את מיקום הציוד ברכב ההובלה כך שהסיכוי לנזק לציוד שלכם יפחת.

תכננו את אופן הרמת הציוד הכבד או הגדול במיוחד, וודאו שהציוד עובר בחדר המדרגות ועובר בדלת, כך שלא תמצאו את עצמכם תקועים עם תכולת הבית שלכם ברחוב, מחכים לנס או למנוף שיעבור במקרה באזור.

תכננו את ההובלה - נסו לבדוק מה הטכניקות המתאימות להרמת הציוד שלכם. שמרו על גב ישר גם כשאתם מרימים את הציוד וגם כשאתם מתכופפים כדי להרים אותו (התכופפו עם הברכיים ולא עם הגב).

שמרו על חמצן במוח - אל תגיעו למאה אחוז מאמץ כשאתם מרימים ציוד מסוים (חוסר החמצן במוח יגרום לכם לעקם את הגב בהמשך ההובלה).

אל תנסו להיות גיבורים – אל תרימו לבד דברים ציוד ששוקל מעל לשליש ממשקל הגוף שלכם רק כדי לגמור את העבודה מהר.

חברים שלכם כבר אתכם בעניין, כבר לקחתם יום חופש, ואם תצטרכו לשלם עוד – 250 שקל לשעה בה הרכב נמצא אצלכם אז תעשו את זה ואל תסכנו את הציוד שלכם, את עצמכם ואת החברים שלכם.

מחירון הובלות

המחירים כוללים מע”מ

הובלת דירה: כל מה שחשוב לדעת

עוברים דירה וזקוקים למוביל? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר לכם מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מוביל, איך מומלץ להתנהל מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

הובלת פסנתר: כל מה שחשוב לדעת

אם יש לכם פסנתר בבית ואתם צריכים לעבור דירה, הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לדירה החדשה שלכם ונעזור לכם להתנהל נכון מול חברת ההובלה.

הובלת משרד: כל מה שחשוב לדעת

עוברים למשרד חדש ונוצץ? הסירו דאגה מלבכם. אנחנו נלווה אתכם צעד צעד, נפרט מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים חברת הובלה, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

אחסון תכולת דירה: כל מה שצריך לדעת

עושים רילוקיישן וצריכים אחסון תכולה לדירה? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם ונסביר מה חשוב לבדוק לפני שסוגרים עם חברת אחסון, איך מומלץ להתנהל מולה וכמה העבודה תעלה לכם. התשובות לפניכם

לכל התקלות ועבודות

arrow