כמה עולה מנוף להובלת דירה? כך תחשבו את המחיר

תתפלאו, אבל שירותי מנוף לצורך מעבר דירה לא תמיד מייקרים את עלות ההובלה הכוללת. לעתים, הם מקצרים משמעותית את משך ההובלה, והופכים למשתלמים יותר. כיצד מתבצע חישוב המחיר? באילו מקרים ישתלם להוביל עם מנוף גם כשיש ברירה אחרת? מה ההבדל בין מנוף הרמה למנוף זרוע? לפניכם המדריך המלא

עוד במדריך
מתי יש צורך בהובלה עם מנוף? מהם סוגי המנופים ואיך מתאימים מנוף לסוג ההובלה? כמה עולה הובלה עם מנוף?

אתם באמצע יום ההובלה ומגלים שאת הספה ניתן להכניס לדירה רק באמצעות מנוף? חבל. כדי שלא תגיעו למצב הזה, כשיכולת המיקוח שלכם נמוכה במיוחד - כדאי לדעת מראש מהם המקרים שיצריכו שירותי מנוף. 

כיצד מחושב המחיר, מדוע כדאי לבקש תמחור של תוספת שירותי מנוף מראש ומה גורם למחיר לזנק בצורה חדה? המדריך שיעשה לכם סדר וימנע הפתעות מחיר ביום ההובלה. 

מתי יש צורך בהובלה עם מנוף?

כשלא ניתן להוביל את הרהיט או חלק מחומרי הגמר בדרך אחרת, למעט דרך אחד מחלונות הבית או המרפסת.

הסיבות לכך הן לרוב מעלית קטנה מדי, חדר מדרגות צר מדי, קומה גבוהה והיעדר מעלית בבניין, כמות גדולה מאוד של ציוד כבד, דלתות צרות מדי בכניסה לבית או באחד החדרים.

הובלה עם מנוף הולכת ונהיית נפוצה יותר ויותר בבנייה רוויה (מגדלים רבי-קומות) וכן בבניינים ישנים יותר, לגבי פריטים בודדים גדולים (אריחי ענק, ספה שלא ניתן לפרק או אלמנט סניטרי גדול במיוחד – אמבט, למשל).

כמו כן, אם הפריט רגיש מדי לתזוזות במהלך ההובלה, או בעל ערך סנטימנטלי מיוחד, לעתים מעדיפים להוביל בעזרת מנוף, ולא לטלטל אותו במדרגות. מה למשל? יצירת אמנות, פריט נגרות בהתאמה אישית ואפילו פסנתר כנף.

שימו לב, שלעתים גם אם אין חובה לבצע את ההובלה באמצעות מנוף, זה יכול להיות אפילו זול יותר מהובלה רגילה ללא מנוף. הסיבה, אמנם יש עלות שעתית לתוספת הובלה עם מנוף, אך אם היא חוסכת זמן הובלה, ומקצרת אותה במספר שעות, הרי שבחישוב כולל היא לא באמת מייקרת.

חברות הובלה מעניקות הצעת מחיר להובלת תכולה לא רק לפי כמות הציוד, אלא גם לפי מורכבות הגישה למבנים (הדירה אותה עוזבים והדירה אליה נכנסים). לכן, אם מדובר בקומה רביעית ללא מעלית, תהיה תוספת מחיר. תוסיפו לכך ציוד שלא ניתן לפרק, ומספיק שממילא תידרשו להביא מנוף לצורך פריט אחד או שניים, שווה לנצל אותו להובלת שאר הציוד.

ההחלטה צריכה להתקבל לאחר שקיבלתם שתי הצעות מחיר: האחת להובלה ללא מנוף, והשנייה להובלה כולל מנוף. אם בחישוב כולל המנוף חוסך חצי מזמן ההובלה ומספר הפועלים שיידרשו, סביר להניח שזהו פתרון טוב יותר עבורכם, עבור המובילים ועבור הציוד הרגיש שלכם.

אל תשכחו שכל נזק שייגרם לרכוש המשותף (מעלית, מדרגות, מעקה, קירות) יהיה באחריותכם או באחריות חברת ההובלה. לכן, גם מבחינה זו הסיכון נמוך יותר. כמובן שכאן יש ענייני ביטוחים אחרים שתהיו חייבים לבדוק, אך זהו בהחלט שיקול שיש לקחת בחשבון בבניינים חדשים עם לובי ברמת גימור גבוהה במיוחד.

מהם סוגי המנופים ואיך מתאימים מנוף לסוג ההובלה?

מנוף הרמה – הסוג הנפוץ ביותר להובלות: מנוף הרמה (מכונה גם מנוף סולם) הוא המנוף הנפוץ בשוק ההובלות. היתרון הגדול שלו הוא שהוא רחב מאוד, מאובטח ויכול להגיע בקלות רבה לקומות גבוהות.

את הציוד מעמיסים על פלטת ברזל רחבה, אשר מתחברת אל הסולם. נהוג להוביל בשיטה זו רהיטים גדולים שלא ניתן לפרק (ספות רחבות למשל). המנוף מתחבר אל אחד מפתחי הבית (חלון או מרפסת), ודרכו מעבירים את הציוד.

מנוף זרוע: הובלה בשיטה זו משמשת בעיקר בעולם הבנייה, ומיועדת להובלה של חומרי גמר (אריחי ענק, כלים סניטריים וחומרי בניין). השימוש בו נעשה גם בשוק ההובלות, אך רק במקרים שבהם אין גישה נוחה מהרחוב אל הדירה עם מנוף הרמה.

כלומר, אם הרחוב צר מדי, אם החדר שאליו רוצים להעביר את הציוד הספציפי לא מאפשר להכניס אותו דרך הדלת, אלא רק דרך חלון בחזית שבה אין גישה למנוף – רק אז, יהיה שימוש במנוף זרוע.

כמה עולה הובלה עם מנוף?

אם אתם תוהים איך מתומחרת הובלה עם מנוף, הרי שיש מספר גורמים שישפיעו על התעריף.

מספר השעות הדרוש והקומה הנדרשת: החישוב הבסיסי והמכריע ביותר בהקשר של הובלה עם מנוף הוא שעתי. כלומר, ככל שתזדקקו למנוף למשך יותר שעות, כך המחיר יזנק.

אל תשכחו לקחת בחשבון את העלות של מנוף גם בדירת המוצא וגם בדירת היעד. לכן, אם אומרים לכם שלדירת ארבעה חדרים יספיקו שעה וחצי של שירותי מנוף, הרי שמדובר רק בכיוון אחד. אם תצטרכו את השירות גם בדירת היעד (שגם שם אין גישה נוחה להובלה ללא מנוף), הרי שעליכם לחשב זאת כשלוש שעות עבודה, ולא רק כשעה וחצי.

במקרה זה, החישוב הוא לא לפי כמות הציוד (כמו בחישוב הובלה רגילה), אלא לפי מספר השעות שבהם תזדקקו לשירותי מנופאי.

כיצד הקומה משפיעה על תמחור שעת מנוף?

שימו לב, שיש פער עצום בתמחור של שעת מנוף, כך שיהיו מקרים שבהם יגבו מכם 300-400 שקל לשעה, עבור הובלה עד לקומה שישית בדרך-כלל. יהיו מקרים שבהם התמחור יהיה 400-800 שקל לשעה (עבור שעת השכרת מנוף מקומה 6 עד קומה 10).

ואולם, יהיו מקרים שבהם התעריף יזנק בצורה משמעותית. אם מדובר בקומה גבוהה במיוחד (מקומה 10 המחיר הוא 1,000 שקל לשעת מנוף), ועולה בהתאם ככל שמטפסים בקומות. כך, קומה 15 יכולה להגיע גם ל-1,500 שקל.

התעריף יזנק בייחוד כשמדובר בהובלה הנדרשת לקומה 7 ומעלה. הסיבה לכך, היא שעד קומה 6, ניתן לעשות שימוש במנוף הרמה קטן. מעבר לכך, יש צורך במנוף גדול יותר, שהעלות שלו גבוהה יותר. אגב, הקומה מחושבת מגובה הקרקע. לכן, אם מדובר בבניין על עמודים, ייתכן שהחישוב יהיה שונה. לכן, כדאי שנציג מטעם חברת ההובלה יהיה נוכח בשטח, לפני הגשת הצעת המחיר, או לכל הפחות יקבל תמונה של חזית הבניין בשני הנכסים (הנכס אותו עוזבים, והנכס אליו עוברים).

איך מתמחרים שירותי מנוף? למחירון הרמות משא וטיפים נוספים לחצו כאן >> 

הזמנה מראש או ברגע האחרון: כמו בכל דבר בחיים, מה שיכול לייקר התעריף הוא תזמון. אם רק באמצע יום ההובלה גיליתם שאתם זקוקים למנוף, יכולת המיקוח שלכם יורדת, שכן אתם מזמינים את השירות בהתראה קצרה.

פערי המחירים יכולים לנבוע גם מתאריכים מסוימים בחודש (תחילת, אמצע וסוף חודש), שכן אלו תאריכים של התחלה או סיום חוזי שכירות. כמו כן, עונות השיא בענף ההובלות (יולי-אוגוסט), ימצאו אתכם עם היצע נמוך יותר. לכן, ככל שתשכילו לסגור שירותי מנוף מוקדם יותר, כך תוכלו להתמקח ולקבל כמות גדולה יותר של הצעות מחיר.

למחירון כללי בתחום הובלות דירה ושירותי אריזה, לחצו כאן >>

עוברים דירה? טיפים נוספים שיהפכו את מעבר הדירה שלכם לקל ונוח יותר? 

לקריאת המדריך המלא למעבר דירה, לחצו כאן >>

מחירון הובלות

המחירים כוללים מע”מ

הובלת דירה: כל מה שחשוב לדעת

עוברים דירה וזקוקים למוביל? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר לכם מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מוביל, איך מומלץ להתנהל מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

הובלת פסנתר: כל מה שחשוב לדעת

אם יש לכם פסנתר בבית ואתם צריכים לעבור דירה, הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לדירה החדשה שלכם ונעזור לכם להתנהל נכון מול חברת ההובלה.

הובלת משרד: כל מה שחשוב לדעת

עוברים למשרד חדש ונוצץ? הסירו דאגה מלבכם. אנחנו נלווה אתכם צעד צעד, נפרט מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים חברת הובלה, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

אחסון תכולת דירה: כל מה שצריך לדעת

עושים רילוקיישן וצריכים אחסון תכולה לדירה? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם ונסביר מה חשוב לבדוק לפני שסוגרים עם חברת אחסון, איך מומלץ להתנהל מולה וכמה העבודה תעלה לכם. התשובות לפניכם

לכל התקלות ועבודות

arrow