איך בוחרים את סוג העץ לפרגולה?

אני רוצה להתקין בבית פרגולה מעץ, אלו סוגי פרגולות קיימים ומה ההבדלים בין סוגי העץ?

שי 13.06.2022

תשובה

פרגולות מעץ נחלקות לשני סוגים: תלויה ועומדת. פרגולה תלויה מחוברת לאחד מקירות הבית ונתמכת על-ידי מוטות ברזל או כבלי פלדה, פרגולה עומדת נתמכת על-ידי ארבעה עמודים שמקובעים לקרקע ושומרים עליה יציבה. 

אחרי שבוחרים את סוג הפרגולה, נשאר לבחור את סוג העץ הרצוי: אורן, טבעי, איפאה וארז. יש כמובן עוד סוגים, אך אלו הנפוצים והאיכותיים.  

פרגולה מעץ אורן - עץ האורן הוא הבחירה הנפוצה ולרוב גם המשתלמת ביותר, בזכות משקלו הנוח וקלות העיבוד שלו עבור מתקין הפרגולות. למרות זאת, פרגולה מעץ אורן דורשת שימון ותחזוקה שוטפת נגד מזיקים.

פרגולה מעץ גושני - עץ גושני, או עץ טבעי, מעובד מגזע אחד - בניגוד לעץ האורן שמעובד מתערובת. בזכות זה, הגושני דחוס וכבד יותר ובעל עמידות גבוהה לנזקי השמש ולמשקעים. בפן העיצובי, הוא מאופיין במראה גס ומחוספס ופחות תעשייתי.

פרגולה מעץ איפאה - מקור עץ האיפאה מברזיל והוא בעל אחוז שומן טבעי גבוה שגורם לו להיות עמיד בפני מזיקים. כמו כן, עץ האיפאה עמיד בפני נזקי מזג האוויר והתחזוקה שלו נוחה. מחירו נחשב לגבוה מאחרים בגלל קשיי עיבוד וייבוא. 

פרגולה מעץ ארז - פרגולה מארז נחשבת לאקולוגית ואיכותית בזכות תהליך עיבוד שאינו מזהם. יתרונות נוספים של עץ הארז: עמיד בפני נזקי מזג האוויר ומזיקים וקל לצביעה. 

like עזר (0) dislike לא עזר (0)
מומחי המקצוענים 13.06.2022

שאלות נוספות בנושא פרגולות

האם סופר 7 יכול לגרום לחורים בסנטף?

לפני כחודש בעל מקצוע התקין לי סנטף על הפרגולה וביקשתי ממנו שיחזק אותו באמצעות דבק סופר 7. היום גיליתי חורים בנסטף, האם הם נגרמו בגלל הדבק?

איציק 24.11.2020

לתשובה המלאה

arrow
האם מותר לקרות פרגולה?

יש לי פרגולה גדולה במרפסת. האם אני צריך אישור מהעירייה כדי לבנות קירוי לחלק ממנה בפרספקט?

נוריאל 18.11.2017

לתשובה המלאה

arrow
האם צריך היתר לבניית פרגולה במרפסת?

אני מעוניין להתקין פרגולה במרפסת. האם אני צריך אישור מיוחד בשביל זה?

המקצוענים 20.05.2017

לתשובה המלאה

arrow
איזה סוג פרגולה מומלץ להתקין?

יש לי בית פרטי עם חצר ואני מתלבט האם להתקין פרגולה תלויה או עומדת. מה ההמלצה שלכם?

אייל 19.10.2020

לתשובה המלאה

arrow

מתקיני פרגולות
בתל אביב שנה עיר

נגר גגות אלי אמידי
4.32
star star star star star
22
חוות דעת
נגר גגות אלי אמידי אלי אמידי
נוק נוק
5.00
star star star star star
8
חוות דעת
נוק נוק רפאל נחום
התקנת פרגולה מעץ: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין פרגולה מעץ בחצר או במרפסת? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים - מבחירת הפרגולה ועד שתשבו במרפסת החדשה שלכם. איך בוחרים פרגולה מעץ, מה חשוב לבדוק עם המתקין וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

התקנת פרקט: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין פרקט מעץ או פרקט למינציה? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים. איך בוחרים פרקט, מה חשוב לבדוק עם מתקין הפרקטים וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

חידוש פרקט עץ: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לחידוש פרקט מעץ? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם. מתי צריך לעשות חידוש פרקט ומה הוא כולל, איך מתנהלים מול מתקין הפרקטים וכמה עולה חידוש פרקט? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

מדריכים בנושא פרגולות

פרגולות מעץ: כך נשמור עליהן לאורך שנים

איך מתחזקים את הפרגולה כדי שתחזיק גם בסערות הקשות ביותר, במה צריך להיעזר בבעל מקצוע ומה אפשר לעשות לבד? מדריך מלא לתחזוקת פרגולה מעץ

התקנת פרגולה מעץ לבית: מדריך מלא

מעוצבת, מתאימה לכל עונה ומשדרגת את החצר: כל מה שצריך לדעת על התקנת פרגולה מעץ. אלו סוגי של פרגולות מעץ קיימים, אלו סוגי עץ קיימים, אלו סוגי קירוי קיימים, מה חשוב לבדוק לפני הזמנת מתקין פרגולות מקצועי ואיך מתחזקים פרגולות?

טובים השניים: שילובי חומרים ליצירת הפרגולה המושלמת

על מנת למצות את מלוא הפוטנציאל הדקורטיבי והפונקציונאלי של הפרגולה שלך , מומלץ לשקול שילוב של תוספת קטנה. כל מה שרצית לדעת על חומרים לפרגולה.

התקנת פרגולה מעץ: כל מה שחשוב לדעת

חושבים להתקין פרגולה מעץ בחצר? הגעתם למקום הנכון. אילו סוגי פרגולות מעץ קיימים, איך מקרים פרגולה, איך יוצרים הגנה מפני הגשם ומה חשוב לבדוק לפני שמזמינים? כל התשובות לפניכם.

אפליקציית המקצוענים
arrow-icon