התקנת פרגולה: המדריך המלא

הקיץ הישראלי והשמש הלוהטת שולחים אותנו לחפש מעט צל ומפלט מקרני השמש.הקיץ הישראלי מעניק לנו ימים ארוכים שטופי שמש. וכדי להתמודד איתו, אנו מחפשים מקומות מוצלים שיתנו לנו מעט מנוחה מהשמש. התקנה של פרגולה בשטח הבית יכולה להיות הפתרון האולטימטיבי לימים החמים וליצירת מקום נעים לשהות בו. כל מה שחשוב לדעת, במדריך הבא.

עוד במדריך
מהו המקום המתאים ביותר להתקנת הפרגולה? מהו החומר המומלץ ביותר: עץ או אלומיניום? יתרונותיו של האלומיניום פרגולה מקורה או פתוחה? אילו שדרוגים ניתן להוסיף לפרגולה? איך תוודאו שהפרגולה בטיחותית?

ברוב הבתים השונים בארץ, ניתן לראות פרגולות שונות המהוות פתרון לימים החמים והקרים, שמייצרות מקום נוסף לשהות בו. 

אילו סוגים של פרגולות קיימים, איך בוחרים את ההצללה הנכונה ביותר עבור הגינה או המרפסת ואולי בכלל עדיף לשדרג סככה שכבר קיימת? כל התשובות. 

מהו המקום המתאים ביותר להתקנת הפרגולה?

קיבלתם החלטה להתקין פרגולה בגינה או במרפסת? כעת, יהיה עליכם לתכנן נכון את ההתקנה שלה ולבחור את המקום הטוב ביותר עבורה, שיעניק לכם את החוויה המלאה והיעילה ביותר. את ההמלצה המדויקת ביותר תוכלו לקבל בהתייעצות עם בעל מקצוע המתמחה בבניית פרגולות וגגות. 

את הזמנת בעל המקצוע חשוב לעשות לפני תחילת העבודה. כך, תוכלו להחליט יחד על המיקום הטוב והמתאים ביותר, על החומר, על הנראות והעיצוב. הפגישה המקדימה, חשובה מאד ותורמת לכך שהליך ההתקנה יהיה קצר יותר וקרוב ככל שניתן לרצונכם.

מהו החומר המומלץ ביותר: עץ או אלומיניום?

בבנייה של פרגולות ומרפסות, ניתן לראות שני חומרים מובילים ונפוצים ביותר והם העץ והאלומיניום. הבחירה בחומר ממנו עשויה הפרגולה חשובה מאד והיא הכרחית להמשך העבודה אל מול בעל המקצוע.  העץ הוא חומר טבעי, שמתמזג עם הצמחייה ושאר האלמנטים בגינה, ומשרה אווירה כפרית. 

באשר לאלו החוששים ממזג האוויר והשפעותיו על פרגולה מעץ העומדת בחוץ, חשוב לציין כי העץ ממנו עשויות פרגולות עובר תהליך אימפרגנציה. מדובר בתהליך של חיטוי, הזרקת דוחי מזיקים וחומרים מייצבים, שעוזרים לעץ לחיות יותר זמן ופחות רגיש לסביבה. למרות השיפור בעמידות העץ, הוא עדיין חומר רגיש לפגעי מזג אוויר, ובעקבות זאת פרגולה עשויה עץ דורשת תחזוקה מעת לעת, לעומת פרגולות מאלומיניום. פרגולת עץ יכולה להחזיק 20 שנה ומעלה, אם מחדשים את הצביעה כל 4 עד 5 שנים.

יתרונותיו של האלומיניום

כאמור, קיימות גם פרגולות מאלומיניום, שיתרונן הברור ביותר הוא אפשרות להתקנת גג חשמלי, כך שניתן לווסת את מידת ההצללה על פי רצונכם.בחורף החלק העליון יכול להפוך לגג אטום, בעוד שבקיץ אפשר להפוך אותה לאמצעי להצללה עדינה יחסית. 

התחזוקה האפסית הנדרשת, מאחר והאלומיניום כמעט ולא מושפע ממזג האוויר ואינו לא מחליד, כך שהיא תשרת אתכם נאמנה במשך שנים.לאלו שמעדיפים מראה טבעי ככל הניתן, אפשר גם להזמין פרגולה מאלומיניום עם צבע בסגנון עץ. בנוסף, קיים מגוון רחב במיוחד של צבעים ועיצובים.

המשקל הקל של האלומיניום מאפשר גם הקמה של סוכך על מרפסות, מבלי להסתכן בעומס על הרצפה וסכנת התמוטטות.בנוסף קיימות בשוק גם פרגולות מאבן ומזכוכית, שהפכו לטרנדיות בשנים האחרונות בשל המראה היוקרתי שלהן. הבחירה היא שלכם ועליה להיות מתאימה לצרכים ולמבנה. 

פרגולה מקורה או פתוחה?

קיימים שני סוגי פרגולות שנותנות הצללה, פרגולה פתוחה ופרגולה מקורה. יחד עם זאת, ישנה חלוקה לשני סוגים מבחינת המבנה, תלויה או על עמודים. הפרגולה הפופולרית ביותר בישראל היא מרובעת בעלת עמודים, המשמשת גם בתור סוכה.

בפרגולות מקורות נוהגים ישראלים רבים להתקין רעפים. מלבד הרעפים המוכרים העשויים חמר, השוק כולל כיום גם רעפים אמריקאים (המכונים שינגלס), שמודבקים לגג. היתרון של דבק זה הוא שהוא מתחזק בחשיפה לקרני השמש, שנמצאת בשפע בקיץ הישראלי.

גם אם יש לכם פרגולה פתוחה, כדאי לשים לה כיסוי עליון כלשהו, כדי שיהיה אפשר לשבת תחתיה בגשם או כשיש שמש קופחת במיוחד. הסוגים הנפוצים בישראל הם כיסוי פלסטיק עבה, כיסוי במבוק או לוחות עץ. עוד פתרון שהפך נפוץ הוא לוח פלסטי קשיח בצורת גלים, הנקרא סנטף.

אילו שדרוגים ניתן להוסיף לפרגולה?

הפרגולה הפשוטה יכולה להוות בסיס שאליה ניתן יהיה להצמיד אלמנטים עיצוביים נוספים, שיכולים להפוך גינה חיוורת לגן פרחוני, או מרפסת סטטית למרחב עם הרבה תנועה. לדוגמה, צמחים מטפסים ופרחים. שילוב צמחים הוא אחת האופציות הנוחות והמרשימות ביותר: כל מה שצריך לעשות הוא לשתול צמח מטפס בסמוך לעמודים, להניח אדניות ועציצים, או לתלות עציצים.

צמחיה מטופחת ומטופלת היטב בסמוך לפרגולה, תיתן לה מראה ירוק וטרי לאורך השנה כולה, ובעונת הפריחה היא תקבל מראה צבעוני ומלבב. עוד אפשרות מעניינת לשדרוג היא שילוב של אלמנטים של מים, כמו בריכת דגים צנועה, מזרקה קטנה, יכולים להעניק לגינה תחושה נינוחה.

גם הנחת כיסאות עם כיסויי בד, הוספת כיסוי בד לעמודים, או אפילו תלייה של ערסל, יוצרים תחושת אווריריות ותנועה. שילובי בדים יצטרפו בהצלחה מרובה לפרגולות אלומיניום, במבוק או חומרים דקים אחרים, ולא לפרגולות העץ והאבן, הכבדות והמסיביות. אם בוחרים להעמיד את הפרגולה על בסיס עשוי אבן, או עמודי אבן מעוצבים, הגינה תקבל מראה קלאסי. 

איך תוודאו שהפרגולה בטיחותית?

הבסיס של פרגולת עמודים חייב להיות עשוי מבטון וברזל, הנעוץ עמוק באדמה. אם מדובר בסוכך תלוי, יש להשתמש בכבלי פלדה, היכולים לעמוד בעומס גדול. חובה לבדוק גם את העמידות של המבנה אליו הכבלים מחוברים, כדי לוודא שהוא יחזיק מעמד תחת המשקל והרוח. בנוסף, חשוב מאוד לוודא כי למתקין  יש אישורי בטיחות מתאימים. "לכל העובדים שיתעסקו בהתקנה צריך להיות אישור עבודה בגובה.

אם לבעל המקצוע שלכם אין אישור כזה, אתם לא מכוסים מבחינת ביטוח, והאחריות תהיה עליכם. אל תתביישו לדרוש תעודת עבודה בגובה, כדי להבטיח עבודה מקצועית ובטוחה". חשוב לציין כי כדי להוסיף פרגולה לגינה או למרפסת שלכם, יש להסדיר אותה מול הרשויות בתור "הרחבת בנייה", עם אישורים מתאימים ואישור מהנדס.

שימוש בחומרים איכותיים ומעט יקרים יותר עשוי להוכיח את עצמו כהשקעה משתלמת לאורך זמן, משום שעלויות התחזוקה יהיו זולות יותר. חשוב לוודא שהחומרים יעמדו בתו התקן המתאים וישרתו אתכם במשך שנים. כדאי להזמין את בעל המקצוע אליכם על מנת שיבדוק את הגינה, יבין מה המגבלות וייתן הצעת מחיר בהתאם לכל הנתונים.

מחירון פרגולות

המחירים כוללים מע”מ

התקנת פרגולה מעץ: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין פרגולה מעץ בחצר או במרפסת? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים - מבחירת הפרגולה ועד שתשבו במרפסת החדשה שלכם. איך בוחרים פרגולה מעץ, מה חשוב לבדוק עם המתקין וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

חידוש או תיקון פרגולה: כל מה שצריך לדעת

צריכים חידוש או תיקון פרגולה? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מתי צריך לעשות חידוש או תיקון פרגולה ומה הוא כולל, איך מתנהלים מול מתקין הפרגולות וכמה זה עולה? כל התשובות לפניכם.

התקנת פרקט: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין פרקט מעץ או פרקט למינציה? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים. איך בוחרים פרקט, מה חשוב לבדוק עם מתקין הפרקטים וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

התקנת חלון אלומיניום: כל המידע והשלבים להתקנה נכונה

צריכים עזרה עם התקנת חלון אלומיניום? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים קבלו אלומיניום, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של חלון אלומיניום? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

אילו סוגי פרגולה קיימים?
קיימים שני סוגי פרגולות שנותנות הצללה, פרגולה פתוחה ופרגולה מקורה. בנוסף, יש בתוכן חלוקה בין תלויה או בנויה על עמודים. בפרגולות מקורות נוהגים להתקין רעפים. כשהיתרון בכך הוא בחשיפה לקרני השמש, שנמצאת בשפע בקיץ הישראלי שאיננה משפיעה על הרעפים. 
מהם החומרים המובילים לבניית פרגולה?
ניתן לראות שני חומרים מובילים ונפוצים ביותר והם העץ והאלומיניום. הבחירה בחומר ממנו עשויה הפרגולה חשובה מאד והיא הכרחית להמשך העבודה אל מול בעל המקצוע.העץ הוא חומר טבעי, שמתמזג עם הצמחייה ושאר האלמנטים בגינה, ומשרה אווירה כפרית. עם זאת, האלומיניום כמעט ולא מושפע ממזג האוויר, לא מחליד ולכן, ישרת אתכם במשך שנים. יתרון נוסף הוא המשקל הקל של האלומיניום מאפשר גם הקמה של סוכך על מרפסות