התקנת פרגולה מעץ לבית: מדריך מלא

מעוצבת, מתאימה לכל עונה ומשדרגת את החצר: כל מה שצריך לדעת על התקנת פרגולה מעץ. אלו סוגי של פרגולות מעץ קיימים, אלו סוגי עץ קיימים, אלו סוגי קירוי קיימים, מה חשוב לבדוק לפני הזמנת מתקין פרגולות מקצועי ואיך מתחזקים פרגולות?

עוד במדריך
אלו סוגים של פרגולות עץ קיימים? אלו סוגי עץ קיימים בהתקנת פרגולה? אלו סוגי קירוי קיימים בהתקנת פרגולה מעץ? מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מתקין פרגולות מקצועי? כמה עולה התקנת פרגולה מעץ והאם יש אחריות? איך מתחזקים פרגולה מעץ?

יש לכם חצר גדולה בבית, אבל אתם שמרגישים שמשהו חסר? כנראה שעדיין אין לכם פרגולה מעץ שמתאימה לכל עונות השנה ומספקת פתרון מעוצב ואלגנטי לבית.

במדריך הבא נפרט אלו סוגים של פרגולות עץ קיימים, אלו סוגי עץ קיימים בהתקנת פרגולה, אלו סוגי קירוי קיימים בהתקנת פרגולות מעץ, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מתקין פרגולות מקצועי, כמה עולה התקנת פרגולה מעץ והאם יש אחריות ואיך מתחזקים פרגולה מעץ?

אלו סוגים של פרגולות עץ קיימים?

פרגולה תלויה – פרגולה תלויה מחוברת לאחד מקירות הבית ונתמכת על ידו, ללא עזרה של עמודים. בחלקה העליון היא נתמכת על-ידי כבלי פלדה או מוטות ברזל. היתרון העיקרי שלה הוא חיסכון במקום, שכן מדובר בגג ללא עמודים אשר תופסים חלק ממרחב החצר וחוסמים את שדה הראייה.

פרגולה עומדת – פרגולה עומדת נתמכת על-ידי ארבעה עמודים שמחוברים לקרקע ומותקנים על-ידי מתקין הפרגולה. היא מיועדת לחצר גדולה יחסית שיש לה מקום לעמודים התומכים שמחזיקים אותה יציבה.

אלו סוגי עץ קיימים בהתקנת פרגולה?

פרגולה מעץ אורן – פרגולה מעץ אורן, שמורכבת מקורות שחוברו יחדיו, נחשבת לנפוצה ולמשתלמת ביותר, צבעה בהיר ונעים לעין והיא משתלבת מבחינה עיצובית. בזכות משקלו הנוח וקלות העיבוד שלו, עץ האורן נחשב לנוח לעבודה עבור מתקיני הפרגולה. עם זאת, חשוב לציין שעץ האורן דורש שימון ותחזוקה נגד מזיקים בתדירות גבוהה יחסית.

פרגולה מעץ טבעי (גושני) – פרגולה מעץ טבעי נחשבת לאיכותית ויקרה יותר מפרגולה מעץ אורן. עץ גושני, שהקורות שלו עובדו מגזע אחד, דחוס וכבד יותר מעץ האורן ולכן בעל עמידות גבוהה יותר לנזקי השמש ולמשקעים. הוא גם דורש פחות תחזוקה מפרגולה מעץ אורן. מבחינת עיצוב, פרגולה מעץ טבעי נראית פחות תעשייתית ומעובדת ומתאפיינת בסדקים וצורות טבעיות.

פרגולה מעץ רב-שכבתי – פרגולה מעץ רב-שכבתי עשויה מקורות עץ שחוברו באמצעות מכשיר מיוחד, ונוצר מראה שדומה לעץ גושני אך ללא החריצים והסדקים. כך מקבלת הפרגולה מראה נקי ומהודר יותר. בגלל שמדובר בקורות מעובדות, הן קלות יותר ונוחות יותר לעבודה. מצד שני, הן פחות עמידות לאורך זמן.

פרגולה מעץ איפאה – עץ האיפאה מגיע מברזיל, צבעו חום כהה ובזכות אחוז השומן הטבעי בו הוא עמיד בפני חרקים. יש לו מרקם עבה ודחוס, הוא עמיד לתנאי מזג אוויר קשים והתחזוקה שלו נוחה יותר. מצד שני, עץ האיפאה נחשב ליקר יותר מאחרים בגלל ייבוא והקושי לעבד אותו.

פרגולה מעץ ארז – פרגולה מעץ ארז נחשבת לאיכותית מאוד וידידותית לסביבה, שכן תהליך העיבוד שלו אינו מזהם. בנוסף, עץ הארז נחשב לעמיד בפני תנאי מזג אוויר קשים ומזיקים. כמו כן, הוא קל לצביעה. 

אלו סוגי קירוי קיימים בהתקנת פרגולה מעץ?

קירוי מלא לפרגולה מעץ

סנטף – הסנטף הוא כיסוי פלסטי בצורת גלים שמגיע בצורה שקופה או אטומה (תלוי בהצללה הרצויה) ונחשב לנפוץ ביותר. מדובר בחומר חזק ויציב שעמיד לנזקי השמש ומגן מגשם.

כמו כן, הסנטף מסנן קרינת UV ובכך מגן מחשיפה לשמש. את הסנטף צריך להתקין בשיפוע הנכון כדי שמי שהגשם יוכלו להתנקז בצורה יעילה. מבחינת חסרונות, הסנטף נוטה להרעיש כשיש גשם והוא עלול להתייבש עם הזמן ולהיסדק.

טיפ: התקינו סנטף BH - מדובר בסנטף עבה יותר מהרגיל שמבודד טוב יותר את הרעשים בזכות צורת הכוורת שלו והופך אותו לעמיד יותר לממטרים.

פוליגל – בניגוד לסנטף הגמיש, כיסוי הפוליגל מגיע בצורה אחת - ישר ושטוח. הוא אמנם נחשב ליקר יותר מהסנטף, אך הוא עשוי מחומר שמפחית רעשים במקרה שיש גשם ויעיל בצמצום הקרינה. כיסוי הפוליגל דק יותר מהסנטף, לכן מומלץ להתקינו במקרים שאין הרבה מקום מעל לפרגולה.

רעפים – כיסוי פרגולה ברעפים מעניק אמנם הגנה מלאה מפני השמש והגשם, אך לא מספק הצללה. בנוסף, התקנת הרעפים דורשת חיזוקים נוספים בשל משקלם הרב.

קירוי חלקי לפרגולה מעץ

מחצלת מבמבוק – קירוי חלקי של הפרגולה עם קורות הבמבוק מהווה פתרון נפוץ וזול. הקורות מגיעות בצורת מחצלת אותה פורסים מעל הבמבוק ומחברים לקורות העץ. המראה שלו אסתטי וטבעי והוא מספק הגנה מקרינת השמש – תלוי במרווחים ובעובי של קורות הבמבוק. ככל שהמרווחים בין הקורות יהיו קטנים יותר, כך יהיה לכם יותר הצללה.

טיפ: אופציה נוספת היא לשלב בין הסנטף למחצלת הבמבוק ולשים אותם אחד על השני, כך אפשר להרוויח משני העולמות.

סרגלי הצללה/לייסטים – מדובר בקורות עץ שמציבים אותן בזווית של 45 מעלות (סרגלי הצללה) או בצורה אנכית (לייסטים) על תושבות, והן יוצרות צל ומראה אלגנטי ויפה. קירוי זה יעיל להצללה בלבד ואינו מגן מפני הגשם, במקרה הזה אפשר להתקין מעליו סנטף או פוליגל.

מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מתקין פרגולות מקצועי?

דרשו ביקור מקדים ממתקין הפרגולות – אל תסתפקו בהצעת מחיר בטלפון, דרשו ממתקין הפרגולות להגיע אליכם לבית לביקור מקדים כדי לקחת מידות ולבחון את מורכבות העבודה בשטח - כך הוא יוכל לתת לכם הצעת מחיר מסודרת בכתב.

דרשו שמתקין הפרגולות יספק עץ מחוטא – התקנת פרגולה מעץ שלא עבר חיטוי ממזיקים הוא מתכון לצרות, לכן דרשו מראש שהמתקין יספק לכם אותו. איך תזהו עץ שעבר חיטוי? הקורות בעלות גוון ירקרק.

טיפ: כדי לשמור על פעולת החיטוי, מומלץ לצבוע את הקורות בסמוך להתקנת הפרגולה.

ודאו שאין טרמיטים בבית – הטרמיטים אוהבים עץ, לכן במקרה שיש לכם בעיית טרמיטים או היה לכם לאחרונה, אל תתקינו את הפרגולה עד שתזמינו מדביר מקצועי שיטפל בתופעה.

ודאו שמתקין הפרגולות נותן אחריות על ההתקנה – לפני שמזמינים מתקין פרגולות מקצועי, ודאו שהוא נותן אחריות על ההתקנה. אנחנו מצפים ממתקין מקצועי שייתן שנת אחריות על ההתקנה.

טיפ: שימו לב שמחיר הפרגולה אינו כולל את מחיר קירוי הפרגולה ודרוש תוספת תשלום. סגרו זאת מראש עם המתקין כדי שלא תישארו ללא קירוי או תשלמו יותר במועד ההתקנה.

כמה עולה התקנת פרגולה מעץ והאם יש אחריות?

מחיר התקנת פרגולה מעץ – המחיר תלוי בסוג הפרגולה (תלויה או עומדת) וסוג העץ (אורן, טבעי, איפאה וארז) ומחושב לפי מטר רבוע. מחיר קירוי הפרגולה מחושב באותו אופן, תלוי מה סוג הקירוי ואם בחרתם בקירוי מלא או חלקי.

אחריות על התקנת פרגולה מעץ – אחריות על פרגולה מעץ מתחלקת לשניים: על הפרגולה עצמה, אחריות שניתנת על-ידי היצרנית, ואחריות על ההתקנה. יצרניות הפרגולות נותנות לרוב אחריות שנעה בין 3 ל-10 שנים על פרגולה מעץ.

מתקין פרגולות מקצועי ייתן ברוב המקרים שנה אחת של אחריות על ההתקנה, ודאו זאת מראש ודרשו את האחריות בכתב. 

איך מתחזקים פרגולה מעץ?

צביעה וחידוש הפרגולה – צבע העץ של הפרגולה מספק לו שכבת הגנה מפני נזקי מזג האוויר, לכן הקפידו על צביעתה אחת לחמש שנים או כשהצבע דוהה ומתקלף. איך בוחרים צבע לפרגולה? גשו לטמבוריה ובקשו צבע לשימוש בחוץ שמכיל את הדברים הבאים: צבע על בסיס שמן, דוחה מזיקים ומסנן קרינת UV.

טיפ: במקרה שאתם מזמינים צבע מקצועי, בדקו אם הוא מבצע גם עבודות שקשורות לחידוש הפרגולה כמו ליטוש ושיוף העץ וחסכו כסף.

בדקו את חיבורי הפרגולה – לפני שהחורף מגיע, חשוב לבדוק שכל החיבורים והברגים בפרגולה נותרו חזקים ויציבים. במקרה של ברגים רופפים, הזמינו מתקין פרגולות כדי שיחזק אותה.

בדקו את קירוי הפרגולה – אם הקירוי רועש או מתנדנד לאורך זמן, זה עלול להוביל להתנתקות מוחלטת. במקרה הזה, הזמינו מתקין פרגולות שיחזק את החיבורים.

מחירון פרגולות

המחירים כוללים מע”מ

התקנת פרגולה מעץ: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין פרגולה מעץ בחצר או במרפסת? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים - מבחירת הפרגולה ועד שתשבו במרפסת החדשה שלכם. איך בוחרים פרגולה מעץ, מה חשוב לבדוק עם המתקין וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

חידוש או תיקון פרגולה: כל מה שצריך לדעת

צריכים חידוש או תיקון פרגולה? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מתי צריך לעשות חידוש או תיקון פרגולה ומה הוא כולל, איך מתנהלים מול מתקין הפרגולות וכמה זה עולה? כל התשובות לפניכם.

התקנת פרקט: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין פרקט מעץ או פרקט למינציה? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים. איך בוחרים פרקט, מה חשוב לבדוק עם מתקין הפרקטים וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

התקנת חלון אלומיניום: כל המידע והשלבים להתקנה נכונה

צריכים עזרה עם התקנת חלון אלומיניום? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים קבלו אלומיניום, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של חלון אלומיניום? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

לכל התקלות ועבודות

arrow