תיקון פרגולה: המדריך המלא

אם לא הקפדתם על תחזוקה, סביר להניח שתזדקקו לתיקונים משמעותיים יותר לפרגולה שלכם. הבעיות הנפוצות: ריקבון של העץ, חורים בגג ופגיעה ביציבות של רגלי הפרגולה. מהי התחזוקה שתמנע בלאי מואץ? מהם התיקונים הנפוצים? כל התשובות במדריך זה.

עוד במדריך
מתי נצטרך להחליט בין חידוש לבין החלפה? החלפת שכבת הקירוי וחידוש הקורות: מהם התיקונים הנפוצים? מתי לא משתלם לתקן את הפרגולה ומוטב להתקין חדשה במקומה? כך תשמרו על הפרגולה שלכם ותחסכו מעצמכם תיקונים מיותרים

פרגולות הן תוספת אהובה לכל חצר, ומספקות לנו צל נעים מפני השמש הקופחת ומקום מפלט בימים חמים. אך כמו כל דבר, גם פרגולות זקוקות לתחזוקה שוטפת ולתיקונים לאורך השנים.

אחרת, הן מתבלות, מאבדת מהיציבות שלהן ומסכנות אותנו בכך שהן הופכות ללא בטוחות לשימוש. כשהן ממוקמות בקומות גבוהות, הן בסכנה של התעופפות ברוח וסיכון עוברי אורח ויכולת גרימת נזק לרכוש.

מתי נצטרך להחליט בין חידוש לבין החלפה?

תנאי מזג האוויר: פרגולות החשופות באופן ישיר לשמש ולגשם נוטות להזדקק לתיקונים בתדירות גבוהה יותר.

סוג העץ: סוגים שונים של עץ עמידים ברמות שונות בפני פגעי מזג אוויר ומזיקים. עץ שעבר הליך אימפרגנציה (חיטוי) יהיה עמיד יותר, אך עדיין ידרוש תחזוקה שוטפת.

שימוש בחומרים זולים: שימוש בחומרים לא איכותיים, עלול לגרום לפרגולה להינזק בקלות רבה יותר.

תכנון והתקנה לקויים: פרגולה שתתוכנן בצורה לקויה תהיה פחות עמידה ותהיה חשופה יותר לנזקים. אך לא רק התכנון משפיע, אלא גם התקנה בלתי מקצועית שלה, יכולה להפוך אותה לרעועה ומסוכנת.

תחזוקה שוטפת: תחזוקה שוטפת, כמו צביעה ושימון של העץ, עשויה להאריך את חיי הפרגולה ולדחות את הצורך בתיקונים.

 

החלפת שכבת הקירוי וחידוש הקורות: מהם התיקונים הנפוצים?

החלפת שכבת הקירוי: שכבת הקירוי של הפרגולה נועדה להגן עלינו מפני גשמים וקרני שמש. עם הזמן, שכבת הקירוי עלולה להיפגע ולהתבלות, מה שיגרום לחדירת מי גשמים או לרעש חזק בזמן גשמים (במיוחד במקרה של סנטף).

שני הסוגים הנפוצים ביותר לקירוי פרגולות בישראל הם סנטף ופוליגל. סנטף: זול יותר, מתאים יותר לקיץ, אך מרעיש מאוד בזמן גשמים. ניתן להתקין תוספת להפחתת הרעש, אך הדבר כרוך בעלות נוספת. פוליגל הוא חומר שנחשב לעמיד יותר בפני שמש וגשם, וגם מבודד רעשים טוב יותר מסנטף. לכן, הוא מתאים יותר לקירוי פרגולה נגד גשם.

כשאתם מקבלים הצעת מחיר על שכבת הקירוי, ודאו שהיא כוללת גם את הסרת שכבת הקירוי הישנה. לרוב, המחיר מחושב לפי מ"ר, ככל שהשטח שתזמינו יהיה גדול יותר, כך המחיר לכל מ"ר יקטן.

טיפול בקורות עץ רקובות: שני הגורמים העיקריים לפגיעה בקורות העץ של הפרגולה הם מזג אוויר קיצוני (הפרשי טמפרטורה) ומזיקים (כמו חיפושית העץ, זחלי עץ וטרמיטים). במקרים רבים, ניתן לחזק את קורות העץ הרקובות באמצעות חיזוקים מיוחדים. אך אם הנזק גדול ומשמעותי, ככל הנראה לא יהיה מנוס מהחלפת הקורות הישנות בקורות חדשות. חשוב מאוד לטפל בקורות עץ רקובות בהקדם האפשרי, שכן הן עלולות להוביל לקריסת הפרגולה.

כדי למנוע ריקבון של קורות העץ, מומלץ לצבוע אותן באופן קבוע בצבע ייעודי המכיל מסנן קרינה נגד קרני השמש. חשוב לצבוע שתי שכבות צבע, ולהקפיד על צביעה יסודית במיוחד בחלק התחתון של קורות העץ התומכות.

החלפת רגליים תומכות: זהו חלקו התחתון של הפרגולה שמכיל קורות עץ שתומכות ומקנות יציבות לפרגולה. החלפת הרגליים התומכות היא פעולת תחזוקה חשובה היות והן חשופות לרטיבות שמקורה באדמה וגורמת לריקבון. החלפת הרגליים התומכות חייבת להתבצע על ידי בעל מקצוע ובמיומנות רבה שתמנע את הפגיעה בפרגולה ואת קריסתה.

החלפת קרשים ושלבים: כאמור, הפרגולה מכילה בתוכה קורות ושלבי תמיכה מעץ שעלולים להירקב, להתעוות או להיסדק עם הזמן. לכן, חשוב להקפיד על החלפתם כדי שהפרגולה תישאר חזקה ויציבה.

תיקון חיבורים וחיזוק יסודות: במסגרת התיקון, נלקחים בחשבון החיבורים הרופפים שחשוב לחזק, ואת החיבורים הפגומים שצברו חלודה אותם יש להחליף בחדשים. מלבד ההחלפה, חשוב לוודא את חיזוק החיבורים באמצעות ברגים מתאימים, מסמרים או דבק חזק מאוד.

מתי לא משתלם לתקן את הפרגולה ומוטב להתקין חדשה במקומה?

כאשר חלק גדול יחסית מקורות העץ בפרגולה התבלו ונדרש להחליפן, עדיף כלכלית להחליף את הפרגולה כולה. כך גם אם התשתית שלה ישנה מאוד, ולא ניתן להוסיף חיזוקים שיהפכו אותה ליציבה ובטוחה לשימוש, הגיע הזמן להחליף אותה. כשאתם לוקחים הצעת מחיר ממתקין הפרגולות עבור הקמת פרגולה חדשה, אל תשכחו לתמחר מראש גם את פירוק הפרגולה הישנה.

מתלבטים אם לחדש את הפרגולה הקיימת או להתקין חדשה? כדי להקל עליכם בשלב קבלת ההחלטה, תוכלו לבדוק כאן גם את טווח המחירים ואת כל מה שחשוב לדעת לפני ההתקנה. 

כך תשמרו על הפרגולה שלכם ותחסכו מעצמכם תיקונים מיותרים

לפני הכל, בשלב ההקמה בחרו חומרים איכותיים. בחירה בעץ עמיד ובשכבת קירוי איכותית, תהיה כלכלית לאורך זמן, שכן היא תמנע מכם את הצורך להחליף את הפרגולה כעבור כמה שנים בודדות.

מעבר לכך, אל תתעצלו, והקפידו על תחזוקה שוטפת: צביעה, שימון, בדיקה תקופתית. ועל תיקונים שיקנו לפרגולה עוד שנים ארוכות של עמידות. ככל שתקפידו על פעולות התחזוקה, תוכלו להבטיח את תקינות הפרגולה לאורך זמן. 

מחירון פרגולות

המחירים כוללים מע”מ

התקנת פרגולה מעץ: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין פרגולה מעץ בחצר או במרפסת? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים - מבחירת הפרגולה ועד שתשבו במרפסת החדשה שלכם. איך בוחרים פרגולה מעץ, מה חשוב לבדוק עם המתקין וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

חידוש או תיקון פרגולה: כל מה שצריך לדעת

צריכים חידוש או תיקון פרגולה? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מתי צריך לעשות חידוש או תיקון פרגולה ומה הוא כולל, איך מתנהלים מול מתקין הפרגולות וכמה זה עולה? כל התשובות לפניכם.

התקנת פרקט: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין פרקט מעץ או פרקט למינציה? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים. איך בוחרים פרקט, מה חשוב לבדוק עם מתקין הפרקטים וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

התקנת חלון אלומיניום: כל המידע והשלבים להתקנה נכונה

צריכים עזרה עם התקנת חלון אלומיניום? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים קבלו אלומיניום, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של חלון אלומיניום? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

לכל התקלות ועבודות

arrow