הזבובים והיתושים מציקים? קבלו טיפים למיגור התופעה

אמנם אורך חייו של זבוב הבית הוא פחות משלושה שבועות, אבל בזמן הזה הוא יכול להפריע לא מעט. במדריך הבא נסביר איך נמנע מזבובים להיכנס לבית, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מדביר ואיך מדביר מקצועי ידביר יתושים?

עוד במדריך
איך מונעים כניסת זבובים ויתושים לבית? מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מדביר? איך מדביר מקצועי ידביר יתושים?

זבובים ויתושים בבית ובחצר הם מזיקים מטרידים במיוחד, בעיקר העקיצות והזמזומים בלילה. יש לא מעט שיטות למניעה וקטילה של הזבובים, אך במקרים קשים תצטרכו לערב מדביר מקצועי שייפטר מהם אחת ולתמיד. 

במדריך הבא נסביר איך מונעים כניסת זבובים לבית, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מדביר ואיך מדביר מקצועי ידביר יתושים?

איך מונעים כניסת זבובים ויתושים לבית?

קוטלי יתושים – המכשירים הללו שמושכים את היתוש על-ידי אור מיוחד וקוטלים אותו. הם מתאימים לאזורי ישיבה בחצר או במרפסת וניתן לרכוש אותם בכל חנות לתחזוקת הבית

התקנת רשתות – התקנת רשתות צפופות על החלונות ועל דלת היציאה למרפסת היא דרך יעילה למנוע כניסת זבובים ויתושים לכל אורך היום, בעיקר בשעות הערב והלילה. בכל מקרה, הקפידו לסגור את הרשת בדלת היציאה לחצר כי משם הזבובים נכנסים.

אל תשאירו אוכל בחוץ - בנוסף לניקיון הכיור, שולחן האוכל ומשטח העבודה במטבח, חשוב גם לכסות את קערת הפירות המונחת בסלון. אם הבננה מתחילה להתרכך ולהפיץ ריח או התפוח מתחיל מעט להרקיב, מהרו להיפטר מהם.

תליית שקיות מים - אמנם מדובר בשיטת סבתא, אבל היא עובדת: הכניסו מספר מטבעות לשקית ניילון, מלאו במים ותתלו בחצר ובמרפסת. איך זה עובד? שבירת האור במים יחד עם מראה המטבעות משבש את הראייה של הזבוב וגורם לו לחוסר התמצאות.

מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מדביר?

ודאו שיש למדביר רישיון – הדברת יתושים, כמו רוב ההדברות, כוללת שימוש בחומרים יעודיים כימיים, לכן המדביר חייב להחזיק ברישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה. דרשו לראות את תעודת המדביר בה מופיעים הפרטים הבאים: שם ותמונה, מספר הרישיון, מספר תעודת זהות ותוקף.

ייבשו את המים בחצר – היתושים מתרבים ומשגשגים במקורות מים בחצר, שם הם דוגרים ומטילים ביצים. כדי להקל על עבודת המדביר ולמנוע התרבות באופן כללי, הקפידו לייבש ולנקות בסבון כל מקור מים בחצר: מזרקות, אדניות, עציצים ודליים. כמו כן, אתרו נזילות מצינורות ההשקיה.

טפלו בחיות המחמד – במקרה שיש לכם כלב או חתול שמבלה בחצר, הוציאו אותו מהבית בזמן ההדברה ל-12 שעות לפחות. במקרה שיש לכם בריכת נוי, תדאגו לכסות אותה ביריעה או ברזנט שתמנע מחומרי ההדברה לחדור.

איך מדביר מקצועי ידביר יתושים?

איתור מוקדי מים – לפני ההדברה, המדביר יבצע סריקה כדי לאתר מוקדי מים, מי גשמים, שלוליות, בורות שופכין ונזילות, וייבש אותם ככל הניתן.

ניטור מקור הזחלים והיתושים – לאחר איתור מוקדי המים, המדביר יבצע ניטור ויזהה את מקור הזחלים והיתושים בחצר כדי לדעת איפה צריך לפזר או לרסס את חומרי ההדברה. אם יש מקור מים שלא ניתן לייבוש, הוא ירסס עליו עם חומר ייעודי.

הדברת היתושים – המדביר ירסס/יפזר את החומרים הייעודיים ברחבי החצר: על הצמחייה מסביב לבית, על הקירות החיצוניים, על מקורות המים העומדים ועל אלה שכבר יובשו.

חשוב לציין - כדי שיעילות ההדברה תישמר, ההמלצה היא לא להשקות את הגינה או לשטוף את החצר ביומיים הראשונים.

תוך כמה זמן רואים את תוצאות ההדברה?

תוצאות ההדברה אמורות להיות מורגשות באופן מיידי, בניגוד להדברות נגד מזיקים אחרים שיכולות לקחת ימים. לפי ההערכות, לוקח 5-6 שעות עד שהריסוס מתחיל להשפיע. 

מחירון הדברה

המחירים כוללים מע”מ

הדברת יתושים: כל השלבים בדרך לפתרון

הקיץ הגיע ואיתו היתושים המציקים, מה אפשר לעשות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים לפני שמזמינים מדביר, איך מכינים את החצר להדברה וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

הדברת ג'וקים: כל מה שחשוב לדעת

אם הג'וקים הגיעו לביקור אצלכם, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד כל הדרך אל הפתרון. אנחנו רוצים שהקיץ שלכם יהי נקי מג'וקים, מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מדביר וכמה זה עולה? התשובות לפניכם.

הדברת פשפש המיטה: כל מה שצריך לדעת

סובלים מעקיצות פשפש המיטה? אין ספק שמדובר בתופעה מציקה ומטרידה ולכן אנחנו רוצים ללוות אתכם בכל שלב עד לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מדביר וכמה תעלה לכם ההדברה? כל התשובות.

הדברת פרעושים: כל מה שחשוב לדעת

יש לכם פרעושים בבית? אנחנו בטוחים שמדובר במטרד לא נעים ולכן חשוב לנו ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. מה חשוב לבדוק עם המדביר לפני שמזמינים, איך מכינים את הבית להדברה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

האם יש אחריות על הדברת יתושים?
ברוב המקרים, מדבירים לא נותנים אחריות על הדברת יתושים בטענה שמדובר לרוב בטיפול מקומי בחצר, והבעיה עלולה לחזור תוך כמה שבועות ממקורות חדשים. למרות זאת, הציפייה היא שמדביר מקצועי ישוב במקרה שהבעיה לא נפתרת תוך מספר ימים, ללא תוספת תשלום.