כל מה שחשוב לדעת על הדברה ירוקה

רוצים לטפל בבעיית תיקנים, נמלים ומכרסמים ומתלבטים בין הדברה כימית סטנדרטית לבין הדברה ירוקה? במדריך הבא נסביר מה זה הדברה ירוקה, איך מדבירים משתמשים בהדברה ירוקה ואיך ניתן למנוע לבד כניסת מזיקים עם הדברה ירוקה?

עוד במדריך
מה זה הדברה ירוקה? איך מדבירים משתמשים בהדברה ירוקה? איך מונעים כניסת מזיקים באמצעות הדברה ירוקה?

הדברה ירוקה היא מושג שהולך ותופס תאוצה: המודעות הסביבתית, לצד הרצון להיחשף לכמה שפחות רעלים, גורמת ללא מעט אנשים לחפש אלטרנטיבה לשיטות ההדברה הכימיות הסטנדרטיות.

במדריך הבא נסביר מה זה הדברה ירוקה, איך מדבירים משתמשים בהדברה ירוקה ואיך ניתן למנוע לבד כניסת מזיקים עם הדברה ירוקה? 

מה זה הדברה ירוקה?

הדברה ירוקה, או הדברה אורגנית, היא בעצם הדברת מזיקים תוך שימוש בחומרים שמקורם בטבע. יש לעמוד על ההבדל בין הדברה ירוקה מקצועית, לבין הדברה טבעית בה נעשה שימוש בחומרים טבעיים בלבד.

במידה ואתם רוצים להרחיק את העכברים, הג'וקים, היתושים ויתר המזיקים, תוכלו לנסות להשתמש באמצעים אותם נפרט בהמשך, אך אם תרצו לעקור את הבעיה מהשורש הבחירה המומלצת היא הדברה כימית.

איך מדבירים משתמשים בהדברה ירוקה?

ישנם מקרים מסוימים בהם מדביר מקצועי יוכל להשתמש בהדברה ירוקה, כלומר בחומרים שאינם רעילים לבני אדם, חיות מחמד והסביבה.

הדברת נמלים והרחקת מזיקים באמצעות גלי קול (הדברה אלקטרונית) הם שני מקרים מרכזיים בהם אין סכנה לבני אדם ולחיות המחמד.

הדבורה הוכרזה בשנים האחרונות כזן בסכנה. אוכלוסיית הדבורים הולכת ופוחתת בכל שנה, והחרק בעל החשיבות האקולוגית הגדולה עלול יום אחד פשוט להיעלם.

מדבירים רבים ערים לסכנה הזו גם כן, ובמקום להדביר קני דבורים, הם מעתיקים אותם למקומות גידול יעודיים. כך תקבלו תוצאות מבלי לפגוע בדבורה. 

המדביר גם יוכל להתקין עבורכם מכשירים להרחקת מכרסמים שפועלים על תדרים גבוהים במיוחד שמרחיקים אותם. הקולות הללו גורמים למכרסמים מצוקה פיזית והם נמלטים מהמקום. 

איך מונעים כניסת מזיקים באמצעות הדברה ירוקה?

תיקנים – אם אתם סובלים ממכת תיקנים בביתכם, נסו לשטוף את הרצפה במעט חומץ הדרים מהול במים. כדי להיפטר מהג'וקים עוד כשהם בפתחי הניקוז, שפכו 15 ליטר של מים רותחים לפתחי הניקוז ובמיוחד לפתח הניקוז של המקלחת.

נמלים – שמן מנטה, רוזמרין ולבנדר הם ריחות שמרתיעים נמלים. תוכלו לפזר תמציות של צמחים אלה בכניסות לבית, כמו גם תבלינים כמו קינמון ופלפל שחור. ישנן שיטות הדברה אלקטרוניות אשר משבשות את יכולת הניווט של הנמלים, דבר שגורם להן לנטוש את המקום ולא לחזור אליו.

יתושים וזבוביםמעבר למלכודות האור שניתן לתלות, ישנם דוחי יתושים אלקטרוניים שפועלים על הפצת ריח או גלי שמע שמרחיקים את המעופפים. כמו כן, גרניום, נענע וחומץ הם ריחות שזבובים ויתושים לא ירצו להתקרב אליהם, כך שאדנית עם אחד הצמחים הללו ומריחה של חומץ על פתח החלון יכולים בהחלט להרחיק אותם

עכברים וחולדותגם משפחת המכרסמים לא סובלת ריח מנטה, כך שתוכלו לפזר מוצרים בעלי ניחוח מנטה בבית ולהרתיע אותם מלבוא לביקור לא רצוי. 

מחירון הדברה

המחירים כוללים מע”מ

הדברת יתושים: כל השלבים בדרך לפתרון

הקיץ הגיע ואיתו היתושים המציקים, מה אפשר לעשות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים לפני שמזמינים מדביר, איך מכינים את החצר להדברה וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

הדברת ג'וקים: כל מה שחשוב לדעת

אם הג'וקים הגיעו לביקור אצלכם, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד כל הדרך אל הפתרון. אנחנו רוצים שהקיץ שלכם יהי נקי מג'וקים, מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מדביר וכמה זה עולה? התשובות לפניכם.

הדברת פשפש המיטה: כל מה שצריך לדעת

סובלים מעקיצות פשפש המיטה? אין ספק שמדובר בתופעה מציקה ומטרידה ולכן אנחנו רוצים ללוות אתכם בכל שלב עד לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מדביר וכמה תעלה לכם ההדברה? כל התשובות.

הדברת פרעושים: כל מה שחשוב לדעת

יש לכם פרעושים בבית? אנחנו בטוחים שמדובר במטרד לא נעים ולכן חשוב לנו ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. מה חשוב לבדוק עם המדביר לפני שמזמינים, איך מכינים את הבית להדברה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מה זה הדברה ירוקה?
הדברה ירוקה, שנקראת גם הדברה אורגנית, אינה מתבססת על שימוש בחומרים כימיים רעילים הפוגעים במזיקים ובסביבה. מדובר בתחום מקיף בעל מגוון רחב של טכניקות, טכנולוגיות וחומרים: משיטות ביתיות דרך הדברה ביולוגית ועד שימוש בהדברה אלקטרונית ובמלכודות שאינן פוגעות במזיקים.