הרחקת המזיקים בבית: המדריך המקיף לשמירה על בית נקי ממזיקים

עם בוא הקיץ החם, מגיעים גם אורחים בלתי רצוייים, הלוא הם המזיקים השונים, שמחפשים מחסה ומזון בתוך ביתנו. במדריך המקיף הזה נציג בפניכם מגוון שיטות וטיפים יעילים למניעת מזיקים בבית, כך שתוכלו ליהנות מקיץ רגוע ושלו, נטול עקיצות, זמזומים וגירודים.

עוד במדריך
שמירה על ניקיון אחסון נכון של מזון איטום סדקים וחורים בקירות הבית טיפול ברטיבות שבבית גיזום הצמחייה וניקוי המרזבים: הטיפים הנוספים שיעזרו לכם לשמור על הבית לא מצליחים להיפטר מהמזיקים? הזמינו מדביר מקצועי

מזיקים בבית הם מטרד של ממש. הם לא רק גורמים לאי נוחות, אלא גם עלולים לגרום לנזקים לרכוש ואף להוות סכנה בריאותית. למרבה המזל, ניתן למנוע את הופעתם של מזיקים רבים בבית באמצעות נקיטת אמצעי מניעה פשוטים ויעילים.

     

במדריך זה נסקור את הטיפים המרכזיים למניעת מזיקים בבית, ונלמד כיצד לשמור על בית נקי, בריא ובטוח ממזיקים.

שמירה על ניקיון

ניקיון יסודי, הוא המפתח למניעת מזיקים בבית. מזיקים רבים, כגון נמלים, ג'וקים ומכרסמים, נמשכים לשאריות מזון וללכלוך. לכן, חשוב לשמור על הבית נקי ומסודר:

ניקוי יומיומי של הבית: הקפידו לטאטא ולשטוף את הרצפה באופן קבוע, במיוחד באזורים בהם אוכלים או מכינים אוכל, כמו המטבח למשל.

ניקוי משטחים: נגבו משטחי עבודה, שולחנות וארונות במטבח ובחדר האמבטיה עם חומר ניקוי וחיטוי.

פנו את האשפה: הוציאו את האשפה מהבית באופן קבוע, והקפידו על פחי אשפה סגורים היטב. במצב כזה, גם אם יהיה מזיק או שניים בבית, הם לא יוכלו לחגוג ולהתרבות.

שטפו כלים: שטפו כלים מיד לאחר השימוש, ואל תשאירו כלים מלוכלכים בכיור או על השיש. המזיקים מחפשים מזון טרי והכיור הוא מקום מצויין בשביל זה.

נקו שטיחים וריפודים: שאבו שטיחים וריפודים באופן קבוע כדי להסיר אבק, שיער ופירורים של עוגיות או כל מזון אחר. זה נכון במיוחד למניעה של מזיקים כמו קרדית האבק, פשפשים, פרעושים ועוד.

אחסון נכון של מזון

אחסנו מזון בקופסאות אטומות: אחסנו את כל המזון, כולל דגנים, קמח, סוכר, פסטה וחטיפים, בקופסאות פלסטיק אטומות היטב. בכל מצב אחר, אל תתפלאו שהמזיקים יצליחו לחדור פנימה, גם אם אחסנתם את הסוכר בשקית ניילון אטומה.

בדקו את המזון: בדקו את המזון לפני הקנייה ולאחר הפתיחה וחפשו סימנים לנגיעות במזיקים. כמה פעמים יצא לכם לפתוח חבילה חדשה של סולת או סוכר ולגלות בתוכן הפתעות לא נעימות? הקפידו על כך.

פנו מזון מקולקל: זרקו מזון מקולקל או פג תוקף באופן מיידי, הוא יכול להוות כר פורה מאוד להתפתחות של מזיקים בבית.

הימנעו מאחסון מזון בסמוך לרצפה: אחסנו מזון בארונות או במדפים ולא על הרצפה. בסופו של דבר, לג'וקים למשל יהיה קל יותר להגיע למזון שנמצא על הרצפה, אלא אם כן מדובר בג'וקים מעופפים.

איטום סדקים וחורים בקירות הבית

מזיקים יכולים להיכנס לבית דרך סדקים וחורים קטנים בקירות, במרצפות ובמסגרות של החלונות והדלתות. איטום פתחים אלו יכול למנוע מהם להיכנס:

בדקו סדקים וחורים: בדקו באופן קבוע את הבית וחפשו סדקים וחורים. בצעו בדיקה מקיפה גם באזורים פחות נגישים, הם יכולים להוות את נקודת החולשה שלכם אל מול המזיקים.

אטמו סדקים: אטמו סדקים וחורים בעזרת חומרי איטום מתאימים, כגון סיליקון או אקריליק. כך אתם מפחיתים את הסיכוי לחדירת מזיקים מסוגים שונים הביתה.

התקינו רשתות נגד מזיקים: התקינו רשתות נגד מזיקים בחלונות. זה נכון אגב לא רק עבור יתושים, כי אם גם עבור ג'וקים, חגבים או כל מזיק מעופף שעלול לחדור לתוך הבית.

אטמים לדלתות: התקינו אטמים לדלתות כדי למנוע כניסת מזיקים מתחת לדלת.

טיפול ברטיבות שבבית

מזיקים רבים, כגון יתושים, נמלים ותיקנים, נמשכים לרטיבות. טיפול בבעיות רטיבות יכול למנוע את הופעתם:

תקנו נזילות: תקנו נזילות בצנרת ובברזים באופן מיידי. יש לכם נזילה בסיפון שמתחת לכיור? זה רע מאוד. אל תתפלאו אם יום אחד תמצאו שם הפתעות כמו ג'וקים מטיילים, רימות ועוד.

נקזו מים עומדים: יבשו שלוליות מים וודאו שמים לא מצטברים באזורים שונים בבית או בחצר. אם יש לכם בריכת דגים בחצר, היא עלולה למשוך אליה יתושים רבים. תועלו למשל לעשות שימוש בלפיד עשן שירחיק את היתושים מהאזור.

אוורור: אווררו את הבית באופן קבוע כדי להפחית את הלחות.

השתמשו בסופחי לחות: במידת הצורך, השתמשו בסופחי לחות כדי להפחית את הלחות באזורים סגורים. זה נכון במיוחד לחדרים רטובים כמו חדרי מקלחת ושירותים.

גיזום הצמחייה וניקוי המרזבים: הטיפים הנוספים שיעזרו לכם לשמור על הבית

אם הקפדתם ליישם את כל הטיפים שציינו במדריך זה, הנה עוד כמה טיפים שיסייעו לכם להיות מקצוענים של ממש במניעת מזיקים בבית:

הקפידו לגזום צמחייה: גזמו צמחייה סביב הבית כדי למנוע מהם לשמש כמקום מסתור למזיקים. אין לכם את הזמן בשביל זה? סגרו על תחזוקה שוטפת לגינה באמצעות גנן מקצועי, הוא כבר ידאג לזה.

נקו מרזבים: נקו מרזבים באופן קבוע כדי למנוע הצטברות מים ועלים העלולים למשוך מזיקים. אם אתם חוששים לעשות את זה בעצכם, מומלץ להזמין גגן מקצועי אחת לחצי שנה שיבצע את הניקוי.

בדקו את חיות המחמד: בדקו את חיות המחמד שלכם באופן קבוע כדי לוודא שהן לא נושאות עליהן קרציות או פרעושים.

בדקו את הקרטונים של הקניות: מזמינים משלוח מהסופר? הקרטונים של המשלוח מהווים כר פורה לחדירה של התיקן הגרמני הביתה. לכן, לפני שאתם ממהרים להכניס את הקרטונים האלה הביתה, פתחו אותם ובדקו שהם נקיים מתיקנים.

לא מצליחים להיפטר מהמזיקים? הזמינו מדביר מקצועי

אם כל הטיפים שסקרנו במדריך זה לא עזרו לכם להיפטר מהמזיקים, אולי זה הזמן להזמין מדביר מקצועי שיאתר את מקור הבעיה וימגר אותה מהשורש.

לפני שאתם סוגרים עם מדביר מקצועי, אנחנו ממליצים לכם לבדוק שיש לו רישיון מדביר בתוקף. דרשו ממנו לשלוח לכם תמונה של הרישיון, בדקו שהוא אכן בתוקף, שהוא רשאי לבצע את ההדברה שאתם זקוקים לה ושהפרטים האישיים שלו נכונים.

קיבלתם הצעת מחיר? כנסו למחירון הדברה של המקצוענים ובצעו השוואה. אם יש פערים בין המחירים, דרשו לדעת ממה הם נובעים.

כמו כן, ודאו מראש אם יש אחריות על ההדברה. לא ניתן לתת אחריות על כל סוג של הדברה, אך יחד עם זאת אנחנו בהחלט מצפים מהמדביר להעניק לכם קיץ נקי ושקט ממזיקים.

מחירון הדברה

המחירים כוללים מע”מ

הדברת יתושים: כל השלבים בדרך לפתרון

הקיץ הגיע ואיתו היתושים המציקים, מה אפשר לעשות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים לפני שמזמינים מדביר, איך מכינים את החצר להדברה וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

הדברת ג'וקים: כל מה שחשוב לדעת

אם הג'וקים הגיעו לביקור אצלכם, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד כל הדרך אל הפתרון. אנחנו רוצים שהקיץ שלכם יהי נקי מג'וקים, מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מדביר וכמה זה עולה? התשובות לפניכם.

הדברת פשפשים: כל מה שצריך לדעת

סובלים מעקיצות פשפשים? אין ספק שמדובר בתופעה מציקה ומטרידה ולכן אנחנו רוצים ללוות אתכם בכל שלב עד לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מדביר וכמה תעלה לכם ההדברה? כל התשובות.

הדברת פרעושים: כל מה שחשוב לדעת

יש לכם פרעושים בבית? אנחנו בטוחים שמדובר במטרד לא נעים ולכן חשוב לנו ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. מה חשוב לבדוק עם המדביר לפני שמזמינים, איך מכינים את הבית להדברה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow