הדברת קרציות: כל מה שחשוב לדעת

הקרציות קפצו לביקור בבית? אין ספק שמדובר בתופעה מטרידה ולעיתים גם מסוכנת לבני האדם. במדריך הבא נסביר למה חשוב להדביר קרציות, איך מדביר מקצועי יבצע את ההדברה ואיך חשוב להתנהל בבית לאחר הריסוס.

עוד במדריך
איך הקרציות מגיעות לבית שלנו? האם הקרציות מסוכנות לבני האדם? רכה או קשה: אילו סוגי קרציות קיימים? איך מדביר מקצועי ידביר את הקרציות? מתי מומלץ להדביר קרציות? מה חשוב לעשות אחרי הדברת קרציות? האם יש אחריות על הדברת קרציות?

אם זיהיתם שהבית שלכם נגוע בקרציות, אנחנו ממליצים לכם להזמין מדביר מקצועי כמה שיותר מהר על מנת שיבצע ניטור וימגר את התופעה.

במדריך הבא נסביר למה חשוב להדביר קרציות, איך מדביר מקצועי יבצע את ההדברה ואיך חשוב להתנהל בבית לאחר הריסוס.

איך הקרציות מגיעות לבית שלנו?

קרציות הן טפילים קטנים שעלולים להעביר מחלות קשות לאדם ולבעלי חיים. הן נפוצות בעיקר באזורים של יערות ובשטחים פתוחים, אך ניתן למצוא אותן גם בגינות ובחצרות.

ברוב המקרים, הקרציות יגיעו אלינו הביתה דרך חיות המחמד שלנו, כאשר בדרך כלל אנחנו מדברים על כלבים. יחד עם זאת, לעיתים הקרציות לא פוסחות גם על חתולים.

במידה ואין לכם חיות מחמד בבית ואתם גרים בבית קרקע, סביר מאוד להניח שהקרציות יעשו את דרכן לתוך הבית שלכם בקלות ויהיה קשה מאוד למגר את התופעה מהשורש. 

האם הקרציות מסוכנות לבני האדם?

לקרציות יש העדפה אחת ברורה, הן מעדיפות לעלות על בעלי חיים שלא מסוגלים להסיר אותן מעצמן. כשרמת הנגיעות בבית גבוהה, הקרציות מטפסות על בני האדם שלא מסוגלים להסיר אותן מעצמם, כמו למשל ילדים, מבוגרים או אנשים חסרי ישע.

הקרציות מסוכנות לבני האדם לאור העובדה שהן יכולות להדביק אותם במחלה שנקראת קדחת המערות. מדובר במחלה שגורמת בין השאר לחום גבוה, כאבי ראש, כאבי שרירים ומרפקים, פריחות, קוצר נשימה בלבול ואפילו פגיעה נוירולוגית במקרים חמורים.

רכה או קשה: אילו סוגי קרציות קיימים?

קרצייה רכה: המאופיינת בגוף גמיש ורך, מתנפח ומתמלא בדם הקורבן. קרציות אלה, עוקצות והעקיצות נראות לעתים קרובות כמו שלפוחית על העור, מה שעלול להוביל לטעות בזיהוי ולאי הסרת הקרצייה.

קרצייה קשה: מאופיינת בגוף נוקשה וקשיח. הן קטנות יותר מקרציות רכות, בעלות צורת מגן בחלק הקדמי של הגוף. בדומה לחרקים רבים אחרים, הקרציות עוברות תהליך התפתחות מרתק הנקרא גלגול.

איך מדביר מקצועי ידביר את הקרציות?

לפני שהמדביר יבצע את ההדברה, הוא יבצע פעולת ניטור על מנת לזהות את סוג הקרציות באזור. את פעולת הניטור הוא יבצע באמצעות פיזור מלכודות מיוחדות שמושכות את הקרציות אליהן. הזיהוי הזה הכרחי על מנת שהמדביר יוכל לרסס את החומר המתאים ביותר לסוג הקרציות בבית שלכם.

יש מגוון רחב של חומרי הדברה לקרציות, מדביר מקצועי ידע להתאים את החומר הנבחר לסוג הקרציה, למיקום ההדברה ולצרכים הספציפיים. מהם הגורמים המשפיעים על בחירת חומר ההדברה:

סוג הקרציה: קיימים חומרים שונים המיועדים להדברת קרציות קשות וקרציות רכות. חשוב לזהות את סוג הקרציה לפני בחירת חומר ההדברה.

מיקום ההדברה: חומרים מסוימים מתאימים להדברה על גוף בעל החיים, בעוד שאחרים מתאימים להדברה באדמה או בחצר. חשוב לבחור חומר שאינו מסכן את בריאות הסביבה או את בריאותם של בני אדם ובעלי החיים.

צרכים ספציפיים: קיימים חומרים בעלי יעילות גבוהה יותר, אפקט מתמשך יותר או רעילות נמוכה יותר. חשוב לבחור חומר בהתאם לצרכים הספציפיים שלכם.

דוגמאות לחומרי הדברה נפוצים:

אקרצידים: קבוצת חומרים המיועדת להדברת קרציות. אקרצידים פועלים על ידי שיבוש מערכת העצבים של הקרציות, וגורמים למותן.

פיריתרינים: קבוצת חומרים טבעיים המופקים מצמחים. פירתרינים פועלים על ידי שיתוק מערכת העצבים של הקרציות.

אורגנופוספאטים: קבוצת חומרים סינתטיים בעלי רעילות גבוהה. אורגנופוספאטים פועלים על ידי שיבוש פעילות האנזימים בגוף הקרציות.

מתי מומלץ להדביר קרציות?

אם יש לכם קרציות בגינה, מומלץ לבצע את ההדברה כבר בחודשי האביב. הקרציות, לאחר תרדמת החורף, מתעוררות עם בוא האביב. הן רעבות ומוכנות להטיל ביצים. ביצים אלו יבקעו בהמשך ויהפכו לזחלים צעירים.

טיפול בקרציות בוגרות: הריסוס מבטיח חיסול יעיל של קרציות בוגרות שזה עתה התעוררו מתרדמת החורף.

מניעת התפתחות הדור הבא: הריסוס פוגע גם בזחלים צעירים הבוקעים מהביצים, ומונע מהם להפוך לקרציות בוגרות.

הגנה מקיפה: ריסוס מוקדם מקטין משמעותית את הסיכוי לחדירת קרציות לבית ופגיעה בחיות המחמד.

מה חשוב לעשות אחרי הדברת קרציות?

בתום ההדברה חובה לאוורר את הבית למשך שש שעות לפחות, לפני שחוזרים לשהות בו. לאחר ההדברה מומלץ מאוד לבצע טיפול מונע בגינה, שכולל בין השאר כיסוח דשא, איטום חורים בקירות, פיזור חומרים כימיים המונעים את מחזור החיים של הקרציות ועוד.

במידה ואתם מגדלים כלב או חתול, מומלץ מאוד לבדוק אותם מידי יום ולוודא שהם אינם נגועים. במידה וכן, יש להרחיק אותם מהגינה ולהבריש מהם את הקרציות באמצעות פינצטה.

האם יש אחריות על הדברת קרציות?

יש הבדל בין אחריות על הדברת קרציות בבית ובין אחריות על הדברת קרציות בחצר. על הדברה בבית מקובל לתת שישה חודשי אחריות. לעומת זאת, על הדברה בחצר מקובל לתת שלושה חודשי אחריות בלבד.

במידה ויש לכם חיות מחמד בבית, אנחנו ממליצים לכם לבדוק מראש עם המדביר מה המדיניות שלו לגבי האחריות. יש מדבירים שלא נותנים אחריות על בית שיש בו חיות מחמד.

מחירון הדברה

המחירים כוללים מע”מ

הדברת יתושים: כל השלבים בדרך לפתרון

הקיץ הגיע ואיתו היתושים המציקים, מה אפשר לעשות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים לפני שמזמינים מדביר, איך מכינים את החצר להדברה וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

הדברת ג'וקים: כל מה שחשוב לדעת

אם הג'וקים הגיעו לביקור אצלכם, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד כל הדרך אל הפתרון. אנחנו רוצים שהקיץ שלכם יהי נקי מג'וקים, מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מדביר וכמה זה עולה? התשובות לפניכם.

הדברת פשפשים: כל מה שצריך לדעת

סובלים מעקיצות פשפשים? אין ספק שמדובר בתופעה מציקה ומטרידה ולכן אנחנו רוצים ללוות אתכם בכל שלב עד לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מדביר וכמה תעלה לכם ההדברה? כל התשובות.

הדברת פרעושים: כל מה שחשוב לדעת

יש לכם פרעושים בבית? אנחנו בטוחים שמדובר במטרד לא נעים ולכן חשוב לנו ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. מה חשוב לבדוק עם המדביר לפני שמזמינים, איך מכינים את הבית להדברה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow