נזילה באסלה: מה הגורמים ואיך מתקנים?

נזילת מים מהאסלה היא תקלה שכיחה ופשוטה לתיקון ברוב המקרים, אבל יכולה להוביל גם להחלפת אסלה. במדריך הבא נסביר מהו מקור הנזילה באסלה, איך ניתן לתקן לבד נזילה באסלה ואיך אינסטלטור מקצועי יתקן נזילה באסלה?

עוד במדריך
מהו מקור הנזילה באסלה? איך ניתן לתקן לבד נזילה באסלה? איך אינסטלטור מקצועי יתקן נזילה באסלה? 

הרצפה בחדר האמבטיה רטובה למרות שבכלל לא התקלחתם? יכול להיות שיש לכם נזילה באסלה. 

במדריך הבא נסביר מהו מקור הנזילה באסלה, איך ניתן לתקן לבד נזילה באסלה ואיך אינסטלטור מקצועי יתקן נזילה באסלה? 

מהו מקור הנזילה באסלה?

ברוב המקרים, נזילות מים מהאסלה מגיעות מאזור חיבור האסלה עם צנרת הביוב ברצפה. זה עלול לקרות בגלל התקנה רשלנית או סדק באסלה. 

גורם נוסף לנזילה באסלה הוא בלאי של גומיית האטם המשמשת לעצירת נזילת המים לרצפה בעת מעבר מים דלוחין מהאסלה אל עבר הביוב. הנזילה גם יכולה להגיע מצינור המים שמחבר בין הניאגרה לקיר. 

איך ניתן לתקן לבד נזילה באסלה?

לפני שמזמינים אינסטלטור שיתקן את הנזילה באסלה, אפשר להתמודד עם הבעיה בכוחות עצמכם.

במקרה שהנזילה מגיעה מהצינור שמחבר בין נקודת המים בקיר לניאגרה, צריך להחליף את הצינור הבלוי או הקרוע. איך עושים זאת? הבריגו החוצה את הצינור וקחו אותו לכל חנות לתחזוקת הבית כדי לדעת בדיוק איזה צינור לרכוש. 

איך אינסטלטור מקצועי יתקן נזילה באסלה? 

לרוב, נזילה באסלה מגיעה מכשל באיטום האסלה בחיבור לרצפה או בגומיית האטם בבסיס האסלה. במקרים כאלה, הוא יבצע איטום מחדש ו/או יחליף לגומייה חדשה. 

התיקונים המורכבים והיקרים יותר הם פירוק של האסלה במקרים בהם הנזילה קורית בחיבור של האסלה לקיר והחלפת האסלה כולה במקרה שיש לה סדק (עלות ההתקנה אינה כוללת את מחיר האסלה). 

אם תזמינו את האינסטלטור בשעות חריגות (אחרי 19 בערב, שבתות וחגים), הוא עשוי לגבות מכם פי שניים. לכן במקרה שיש לכם שירותים נוספים ואתם לא לחוצים, פשוט סגרו את ברז הניל שנמצא בסמוך לניאגרה באסלה בה מתרחשת הנזילה. זה יעצור את הנזילה ותוכלו להזמין את האינסטלטור בשעות העבודה המקובלות (א'-ה', 7 בבוקר עד 19 בערב). 

מה קורה אם הנזילה חוזרת? 

רוב האינסטלטורים לא נוהגים לתת אחריות על נזילה באסלה, אבל אם היא חוזרת בטווח של מספר ימים מהתיקון, בהחלט אפשר לצפות שבעל המקצוע ייקח אחריות וישוב. 

פתיחת סתימה: כל מה שחשוב לדעת

סתימות באזורים שונים בבית מהוות מטרד שמחייב טיפול מיידי. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

פתיחת סתימה בכיור: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה בכיור היא תקלה מטרידה מאד, בטח אם מדובר בכיור של המטבח. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

פתיחת סתימה באמבטיה: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה באמבטיה היא תקלה לא נעימה בכלל, במיוחד אם יש לכם רק אמבטיה אחת בבית. אנחנו נסייע לכם לפתוח את הסתימה ואם לא תצליחו, נלווה אתכם ונעזור לכם להתנהל מול האינסטלטור שתזמינו.

פתיחת סתימה באסלה: כל מה שחשוב לדעת

אין ספק שסתימה באסלה היא לא תקלה נעימה, בלשון המעטה. קבלו את כל הטיפים שיסייעו לכם לפתוח את הסתימה בעצמכם ולהתנהל נכון מול האינסטלטור שתזמינו.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מהם הגורמים לנזילה באסלה? 
הגורמים העיקריים לנזילה באסלה הם כשל באיטום האסלה, בין אם זה בחיבור לרצפה או בחיבור לקיר, וסדק באסלה עצמה. אזור נוסף שממנו הנזילה יכולה להגיע הוא בצינור המים שמחבר בין הניאגרה לנקודת המים בקיר. מדובר בצינור פשוט להחלפה שמתבלה עם הזמן וניתן לרכוש אותו בחנות לתחזוקת הבית. 
האם יש אחריות על נזילה באסלה? 
ברוב המקרים, על תיקון נזילה באסלה לא נהוג לתת אחריות כי מדובר בבעיה נקודתית. עם זאת, במקרה שהנזילה חוזרת תוך מספר ימים, הציפייה היא שהאינסטלטור ישוב ולא ידרוש על כך תשלום נוסף.