החלפת צנרת אינסטלציה: כל הדברים שחשוב שתדעו

החלפת צנרת היא עבודה גדולה ויקרה, שנעשית אחת לעשר עד חמש עשרה ואפילו עשרים שנה. במדריך הבא נסביר על אילו תוספות ממש לא כדאי לכם לוותר.

עוד במדריך
תכננו את כל נקודות המים התקינו מסנן אבנית בשעון המים התנתקו מקו הביוב הראשי של הבניין מה חשוב לעשות לפני שמחליפים צנרת?

החלפת צנרת זו עבודה שיפוץ לא פשוטה, על אחת כמה וכמה כשמדובר בהחלפה כל צנרת הבית, ועוד יותר מכך כשמדובר בשיפוץ כולל של הבית.

על אף המשאבים הרבים שעבודה כזו שואבת מכם, ואולי דווקא בגלל סיבה זו, החלפת צנרת היא הזדמנות מעולה לייעל את אופן השימוש שלכם במערכות המים והביוב בבית. במדריך הבא נסביר כיצד תוכלו לעשות זאת.

תכננו את כל נקודות המים

בזמן החלפת הצנרת הביתית, בנפרד משיפוץ כולל או כחלק ממנו, תכנון נקודות המים הופך למרכיב מרכזי בעבודה. נצלו את ההזדמנות והשקיעו מעט זמן לתכנון נכון של מיקום נקודות המים, ושל אופי הנקודות, בעיקר כאלה שאתם לא בטוחים שתזדקקו להן.

התקנת נקודת מים במרפסת - אולי לא חשבתם על זה מראש, אבל המרפסת יכולה בהחלט להיות מקום בו נקודת מים תשמש אתכם נאמנה ותשפר את חווית השהייה במרפסת שלכם באופן פלאי. נקודת המים יכולה לשמש אתכם להשקיית העציצים, למילוי בריכה מתנפחת, ואפילו לשטיפה קלה של המרפסת.

התקנת נקודות מים למדיח ולבר מים - שני מוקדים אסטרטגיים נוספים להתקנת נקודת מים הם נקודת הכנה למדיח כלים ולבר מים במטבח. גם אם אין לכם מדיח כלים כרגע, התקנת נקודת מים ייעודית בעתיד תהיה יקרה יותר.

התקינו מסנן אבנית בשעון המים

המלחמה הכי גדולה בכל הנוגע לצריכת מים ביתית בארץ היא מול האבנית הרבה שבמים. הטכנולוגיה הביאה עמה את בשורת המסננים, כשהפופולאריים שבהם הם הפילטרים וברי המים במטבח, ומסנן אבנית ייעודי לדוד השמש.

החלפת צנרת היא הזדמנות להתקין את מסנני האבנית הללו, מה שיעזור לכם להאריך את חיי הדוד וליהנות ממים איכותיים מברזי המטבח. בנוסף, וכדי לייעל עוד יותר את איכות המים ואת סינון האבנית, תוכלו לבקש מהאינסטלטור להתקין מסנן אבנית גם בשעון המים הראשי.

התנתקו מקו הביוב הראשי של הבניין

מי שגר בחייו בקומה הראשונה בבניין משותף, מכיר את החשש התמידי מפני הצפת ביוב בבית. בלאי טבעי בצנרת, ושימוש לא נכון של השכנים שלכם, עשויים לסתום את הצנרת ולגרום למי הביוב לעלות למקום הראשון ממנו הם יוכלו לצאת וזה אצלכם בבית.

אף על פי שהתנתקות מקו הביוב הראשי של הבניין לא תפטור אתכם מהצורך לשאת בעלות תיקונה במקרה של תקלה, התנתקות כזו תמנע מצב נוראי בו הביוב יצוף אצלכם בסלון. החלפת הצנרת בבית היא הזדמנות מצוינת עבורכם להתנתק מקו הביוב הראשי ולהתחבר לביוב באופן עצמאי ללא תלות בשאר הבניין.

מה חשוב לעשות לפני שמחליפים צנרת?

לפני שמחליפים צנרת יש לדרוש מהאינסטלטור שמבצע לכם את העבודה לעשות כמה בדיקות חשובות מאד. ראשית, מומלץ לבדוק את לחץ המים בבית, אם יש בעיה של לחץ מים יהיה קשה מאד לתקן את הליקויים לאחר מכן. את בעיה לחץ המים יהיה קל מאד לפתור במהלך ההתקנה של הצנרת החדשה כמובן.

כמו כן, צלמו את הצנרת הקיימת שלכם, יש מצב שאתם בכלל לא צריכים להחליף צנרת ושהמצב לא עד כדי כך גרוע. צילום פנים הצנרת יסייע לכם להבין מה המצב של הצנרת שלכם ולקחת החלטות נכונות.

רק לאחר שביצעתם את כל הבדיקות הללו והגעתם למסקנה שלא משתלם לבצע תיקון או לא ניתן לתקן את הצנרת, זה הזמן לעבור לפרויקט המורכב הזה של החלפת צנרת בבית.

פתיחת סתימה: כל מה שחשוב לדעת

סתימות באזורים שונים בבית מהוות מטרד שמחייב טיפול מיידי. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

פתיחת סתימה בכיור: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה בכיור היא תקלה מטרידה מאד, בטח אם מדובר בכיור של המטבח. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

פתיחת סתימה באמבטיה: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה באמבטיה היא תקלה לא נעימה בכלל, במיוחד אם יש לכם רק אמבטיה אחת בבית. אנחנו נסייע לכם לפתוח את הסתימה ואם לא תצליחו, נלווה אתכם ונעזור לכם להתנהל מול האינסטלטור שתזמינו.

פתיחת סתימה באסלה: כל מה שחשוב לדעת

אין ספק שסתימה באסלה היא לא תקלה נעימה, בלשון המעטה. קבלו את כל הטיפים שיסייעו לכם לפתוח את הסתימה בעצמכם ולהתנהל נכון מול האינסטלטור שתזמינו.

לכל התקלות ועבודות

arrow