לא רק בגלל תקלה: המדריך המלא על החלפת אינטרפוץ במקלחת

בשונה מברזים אחרים, ברז האינטרפוץ הוא ברז מרשים, אלגנטי ויוקרתי שהופך את חדר המקלחת שלכם למתוחכם ויפה. לברז 2 סוגים עיקריים והתקנתו נעשית בעזרת אינסטלטור מקצועי.

עוד במדריך
עניין של זמן: מתי מומלץ להחליף את ברז האינטרפוץ? אינטרפוץ 3 דרך או אינטרפוץ 4 דרך: מהם ההבדלים? הכנות מקדימות: מה חשוב לעשות לפני שהאינסטלטור מגיע? החלפת האינטרפוץ: שלב אחרי שלב כמה זה עולה ומה ישפיע על מחיר העבודה?

האינטרפוץ הוא שם מקצועי לברז המקלחת שמכיל בתוכו מנגנון שליטה במים. הברז מותקן בתוך הקיר כשרק הידית שלו בולטת החוצה ומאפשרת את השימוש במים. לברז ידית סיבובית שאחראית על השליטה במים החמים ובמים הקרים. 

החלטתם לשפץ את חדר המקלחת? זיהיתם תקלה בברז הקיים? שקלו התקנה של ברז אינטרפוץ חדש. אילו סוגים קיימים, אילו הכנות חשוב לערוך עוד לפני הגעת האינסטלטור ומה משפיע על מחיר ההתקנה? כל התשובות במדריך הבא. 

עניין של זמן: מתי מומלץ להחליף את ברז האינטרפוץ?

בשונה משאר הברזים והמכשירים השונים שיש לנו בבית, ברז האינטרפוץ הוא ברז חזק שעמיד לאורך זמן. התקלות השונות בברז יהיו דומות לתקלות שיש לנו בשאר הברזים בבית כמו נזילה או טפטוף והן יובילו להחלפת המנגנון בלבד, ללא החלפת הברז כולו.

בהתאם לכך, המקרים שבהם תצטרכו להחליף את ברז האינטרפוץ כולו יהיו מעטים ולרוב, בשל שיפוץ חדר הרחצה או החלפת הברז הישן באינטרפוץ חדש. התקנת האינטרפוץ כוללת בתוכה פירוק של האריחים ולכן, מדובר על התקנה מורכבת וארוכה יותר מברז רגיל. 

מקרה נוסף שיוביל להתקנה של ברז אינטרפוץ, הוא מעבר מאמבטיה למקלחון. במקרה כזה, החלפת הברז כולו תהיה בלתי נמענת והיא תותאם לחדר הרחצה החדש שלכם.

אינטרפוץ 3 דרך או אינטרפוץ 4 דרך: מהם ההבדלים?

לאינטרפוץ שני סוגים עיקריים, אינטרפוץ 3 ואינטרפוץ 4 כאשר שניהם עובדים בצורה דומה ושניהם יוקרתיים ואיכותיים. אז מה ההבדל בכל זאת?

לאינטרפוץ 3 קיימים שלושה פתחים לצנרת, שניים מהם משמשים לכניסה של מים חמים ומים קרים והפתח הנוסף, משמש לזרימת המים החוצה דרך ראש המקלחת (הדוש). אינטרפוץ 3 יתאים להתקנה בצנרת שיש לה שלושה פתחים כשהבחירה היא בין מזלף לראש מקלחת. 

בשונה ממנו, לאינטרפוץ 4 יש ארבעה פתחים לצנרת, שניים המיועדים לזרימת המים החמים והמים הקרים, ושניים המשמשים ליציאת המים. כלומר, קיימת אפשרות לבחירה בשתי יציאות שונות למים, דרך מזלף או דרך ראש מקלחת לבחירתכם. 

איזה סוג עדיף להתקין?

הבחירה בסוג האינטרפוץ, תלויה בסוג הצנרת שיש לכם ובכם. מצד אחד, ברז אינטרפוץ 4 יהיה יקר יותר (גם לרכישה וגם להתקנה), אך השימוש בו נוח ויעיל. מצד שני, ייתכן והצנרת שלכם לא מתאימה לאינטרפוץ 4 ולכן, תצטרכו לקחת בחשבון גם את התאמת הצנרת בחישוב הכולל. כך או אחרת, התקנה של ברז אינטרפוץ מכל סוג, היא השקעה לטווח ארוך שלרוב לא תסבול מתקלות או תיקונים יקרים. 

הכנות מקדימות: מה חשוב לעשות לפני שהאינסטלטור מגיע?

בשונה מהתקנות אחרות, להתקנת ברז האינטרפוץ יש הכנות מקדימות מחייבות:

1. רכשו ברז אינטרפוץ: כאמור, את הברז החדש שבחרתם, תצטרכו לרכוש בעצמכם. אולם, רגע לפני הרכישה, מומלץ להתייעץ עם אינסטלטור מקצועי כדי לקבל המלצות שיעזרו לכם לבחור בברז המתאים ביותר לצרכים שלכם. 

2. רכשו אריחים נוספים: במסגרת התקנת ברז האינטרפוץ, יידרש האינסטלטור לשבור כמה אריחים במקלחת ולכן, חשוב שתצטיידו מראש במספר נוסף של אריחים שישמשו אתכם להשלמת הקיר בסיום ההתקנה. 

3. הכינו לכם חדר רחצה נוסף עד לסיום העבודה: התקנת האינטרפוץ החדש במקלחת היא התקנה מורכבת שמצריכה שני ביקורים ובמהלכה, לא תוכלו להשתמש בחדר הרחצה כלל. לכן, חשוב שתערכו מראש עם חדר רחצה נוסף בבית או אצל מכרים קרובים לתקופת ההתקנה. 
 

החלפת האינטרפוץ: שלב אחרי שלב

כאמור, התקנת אינטרפוץ חדש או החלפת הקיים היא עבודה מורכבת שמבוצעת על ידי אינסטלטור בשני ביקורים. בביקור הראשון, האינסטלטור יעבוד בין 3 ל-4 שעות בממוצע וביום שלמחרת, יחזור לעוד שעה עד שעתיים של עבודה.

להתקנה, שלבים מסודרים. תחילה, יסגור האינסטלטור את ברז המים הראשי כדי למנוע נזילות או תזוזות של הצנרת. לאחר מכן, ישבור את האריחים הקרובים לברז (בין 3 ל-4 סך הכל) ויפרק את הברז הקיים.

עם חשיפת הצנרת שמאחורי האריחים, יבחן האינסטלטור את הצנרת ויעדכן אתכם במידה שיצטרך לערוך בה שינויים והתאמות לברז החדש. לבסוף, יתקין את האינטרפוץ החדש וימתין לייבוש מלא של כל שטח העבודה (בזמן הזה, לא תוכלו להשתמש במקלחת). 

ביום השני (לאחר 24 שעות של ייבוש הקיר) יגיע האינסטלטור לצורך בדיקת ההתקנה והחזרת האריחים למקומם בעזרת יישום רובה והדבקה הרמטית לקיר. 

כמה זה עולה ומה ישפיע על מחיר העבודה?

התקנת ברז אינטרפוץ היא אומנם יקרה, אך היא השקעה לטווח ארוך שמומלץ לחשוב עליה בעת שיפוץ או שדרוג המקלחת. 

מחיר ההתקנה יושפע לרוב מסוג הברז שתרצו להתקין (דרך 3 או דרך 4) ומהעבודות הנלוות שיידרשו לכך כמו התאמת הצנרת, הארכת הקו הקיים ומשיכת קו חדש מחנוכיית המים הראשית. 

בנוסף, חשוב להבדיל בין החלפת מנגנון ברז האינטרפוץ לבין החלפת הברז כולו. עבור החלפת המנגנון, המחיר יהיה נמוך יותר ויעמוד בממוצע על 550 ש"ח. כך גם עבור עבודה נקודתית נוספת כמו החלפת כיסוי האינטרפוץ. 

אפשרות נוספות שתכביד על ההתקנה תהיה במסגרת מעבר בין ברז אינטרפוץ 3 לברז אינטרפוץ 4 ושוב, מדובר על הוצאה יקרה אבל שתלך איתכם שנים קדימה ולכן, אם אתם מתלבטים ולא בטוחים איזה אינטרפוץ להתקין, התייעצו עם אינסטלטור מקצועי שיעזור לכם עם ההחלטה. 

פתיחת סתימה: כל מה שחשוב לדעת

סתימות באזורים שונים בבית מהוות מטרד שמחייב טיפול מיידי. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

פתיחת סתימה בכיור: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה בכיור היא תקלה מטרידה מאד, בטח אם מדובר בכיור של המטבח. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

פתיחת סתימה באמבטיה: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה באמבטיה היא תקלה לא נעימה בכלל, במיוחד אם יש לכם רק אמבטיה אחת בבית. אנחנו נסייע לכם לפתוח את הסתימה ואם לא תצליחו, נלווה אתכם ונעזור לכם להתנהל מול האינסטלטור שתזמינו.

פתיחת סתימה באסלה: כל מה שחשוב לדעת

אין ספק שסתימה באסלה היא לא תקלה נעימה, בלשון המעטה. קבלו את כל הטיפים שיסייעו לכם לפתוח את הסתימה בעצמכם ולהתנהל נכון מול האינסטלטור שתזמינו.

לכל התקלות ועבודות

arrow