איך מחזקים מבנים ללא תמ"א 38?

אחרי רעידות האדמה האחרונות בצפון, השכנים שלי לבניין ואני החלטנו לנקוט צעדים בעניין. מה הן הדרכים לחיזוק המבנה מלבד תמ"א 38?

אליאב 09.07.2018
eyal

תשובה

חיזוק מבנים נעשה באמצעות חיזוק יסודות הבניין. כדי להחליט מה היא הדרך הנכונה לבצע חיזוק לבניין ספציפי יש להתייעץ עם מהנדס בניין או קונסטרקטור שיתאימו את שיטת החיזוק הנכונה למבנה מבחינת אופן הבנייה, עמידות וחוזק היסודות ומידותיו.

מלבד תמ"א 38, בה בעצם נעשית בנייה חזקה שמקיפה את הבניין הישן ומגינה עליו, ניתן לצקת בטון מזוין סביב הבניין ולאורכו וכך לחזק את אחיזת המבנה בקרקע, ניתן להשתמש בחגורת פלדה על מנת לתמוך בנקודות הקריטיות של המבנה, להציב מסגרות תמיכה מפלדה או מבטון מחוץ למבנה, בתוכו וסביבו, לעבות את יסודות המבנה באמצעות פלדה או יציקת בטון ועוד.

like עזר (0) dislike לא עזר (0)
מומחי המקצוענים 09.07.2018

מדריכים בנושא בעלי מקצוע

מקצוענים גם בסגר: איך מזמינים בעל מקצוע בסגר?

אז עכשיו זה סופי, ישראל הולכת לסגר. אבל אנחנו כאן, ממשיכים ללוות אתכם כל הזמן. צריכים להזמין בעל מקצוע בתקופת הסגר? המקצוענים עוזרים לכם לעשות את זה נכון.

21.10.2020 קרא עוד
איך השפיעה הקורונה על שוק בעלי המקצוע?

ברמן שהפך לשיפוצניק? שחקנית שהפכה להנדימנית? משבר הקורונה מוכיח לנו שהכל אפשרי. בכתבה הבאה נעסוק במובטלים שהצליחו לעשות מהלימון לימונדה.

27.08.2020 קרא עוד
5 דברים שחייבים לבדוק לפני שמזמינים בעל מקצוע

מתכוונים להזמין בעל מקצוע הביתה? על מנת להקטין את הסיכוי לעוגמת נפש ושתוכלו להזמין בעל מקצוע בראש שקט, קבלו 5 דברים שאתם פשוט חייבים לבדוק.

30.01.2020 קרא עוד
ינון עמרני "הנוכל מכלבוטק" שינה את שמו לינון רהב

ינון עמרני, שהתחזה בין היתר למומחה קבלה והונה קורבנות רבים, הורשע וישב בכלא. כעת מתברר כי העבריין המורשע שינה את שמו לינון רהב ונכון להיום הוא עובד כחשמלאי – מה שלא מפריע לו לכאורה לבצע הונאות כספיות, על גבם של קורבנות חסרי אונים.

01.08.2019 קרא עוד
אפליקציית המקצוענים
arrow-icon