איך מחזקים מבנים ללא תמ"א 38?

אחרי רעידות האדמה האחרונות בצפון, השכנים שלי לבניין ואני החלטנו לנקוט צעדים בעניין. מה הן הדרכים לחיזוק המבנה מלבד תמ"א 38?

אליאב 09.07.2018

תשובה

חיזוק מבנים נעשה באמצעות חיזוק יסודות הבניין. כדי להחליט מה היא הדרך הנכונה לבצע חיזוק לבניין ספציפי יש להתייעץ עם מהנדס בניין או קונסטרקטור שיתאימו את שיטת החיזוק הנכונה למבנה מבחינת אופן הבנייה, עמידות וחוזק היסודות ומידותיו.

מלבד תמ"א 38, בה בעצם נעשית בנייה חזקה שמקיפה את הבניין הישן ומגינה עליו, ניתן לצקת בטון מזוין סביב הבניין ולאורכו וכך לחזק את אחיזת המבנה בקרקע, ניתן להשתמש בחגורת פלדה על מנת לתמוך בנקודות הקריטיות של המבנה, להציב מסגרות תמיכה מפלדה או מבטון מחוץ למבנה, בתוכו וסביבו, לעבות את יסודות המבנה באמצעות פלדה או יציקת בטון ועוד.

like עזר (0) dislike לא עזר (0)
מומחי המקצוענים 09.07.2018
הזמנת בעל מקצוע: כל מה שחשוב לדעת

אופן ההתנהלות שלכם מול בעל המקצוע תשפיע מאוד על שביעות הרצון שלכם, והיא יכולה להשפיע על החוויה כולה. מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים בעל מקצוע, איך מתנהלים מולו וכמה עולה ביקור? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

מדריכים בנושא בעלי מקצוע

מהקמת גינה ועד מטבח חוץ: כך תיצרו את החצר המושלמת

במדריך הבא נסביר איך בכמה צעדים פשוטים ותכנון מקדים, ניתן להפוך את החצר והגינה שלכם למקום הבילוי המושלם: מהקמת גינה והתקנת דק ופרגולה, דרך התקנת מאוורר תקרה ומטבח חוץ ועד רכישת ריהוט גן

השיטה של המקצוענים

לא כל אחד יכול להתהדר בכינוי `מקצוען`. אנחנו מאמינים שהתואר מחייב מצוינות בתחומי השירות, האמינות והמחיר ומוודאים שבעלי המקצוע שלנו עומדים במבחן, בכל פעם מחדש

אל תהיו תמימים: המדריך להזמנת בעל מקצוע אמין

חפשו אותו ברשת, שאלו את השאלות הנכונות, בדקו מחירונים ושלטו בלוחות הזמנים. 8 טיפים שיעזרו לכם לזהות חאפרים

איך תגנו על עצמכם משפטית מפני תאונות של בעלי מקצוע בביתכם

על הגג, בחצר, במטבח או במחסן. לצערנו הרב תאונות יכולות לקרות בכל מקום ובכל זמן, כאשר הסטטיסטיקה מראה שרוב התאונות גם כך מתרחשות בבית. אז איך תוודאו שבעלי המקצוע שעובדים אצלכם מבוטחים? כל התשובות בהמשך.

אפליקציית המקצוענים
arrow-icon