איך מחזקים מבנים ללא תמ"א 38?

אחרי רעידות האדמה האחרונות בצפון, השכנים שלי לבניין ואני החלטנו לנקוט צעדים בעניין. מה הן הדרכים לחיזוק המבנה מלבד תמ"א 38?

אליאב 09.07.2018

תשובה

חיזוק מבנים נעשה באמצעות חיזוק יסודות הבניין. כדי להחליט מה היא הדרך הנכונה לבצע חיזוק לבניין ספציפי יש להתייעץ עם מהנדס בניין או קונסטרקטור שיתאימו את שיטת החיזוק הנכונה למבנה מבחינת אופן הבנייה, עמידות וחוזק היסודות ומידותיו.

מלבד תמ"א 38, בה בעצם נעשית בנייה חזקה שמקיפה את הבניין הישן ומגינה עליו, ניתן לצקת בטון מזוין סביב הבניין ולאורכו וכך לחזק את אחיזת המבנה בקרקע, ניתן להשתמש בחגורת פלדה על מנת לתמוך בנקודות הקריטיות של המבנה, להציב מסגרות תמיכה מפלדה או מבטון מחוץ למבנה, בתוכו וסביבו, לעבות את יסודות המבנה באמצעות פלדה או יציקת בטון ועוד.

like עזר (0) dislike לא עזר (0)
מומחי המקצוענים 09.07.2018

מדריכים בנושא בעלי מקצוע

מתי להזמין בעלי מקצוע?

רוצים לחסוך זמן ולהפסיק לחכות לבעל המקצוע? לימדו את העונות העמוסות שלהם, ודאגו להיות שם לפני כולם

ל"ג בעומר: הורים, האם ילדיכם גנבים?

מדי שנה הילדים של רבים מאיתנו יגרמו לנזקים בשווי אלפי שקלים ויחשפו את עצמם לפציעות ומחלות. גניבת עצים מאתרי בניה אולי נעשית בתום לב, אך גורמת לנזק אמיתי.

איך תגנו על עצמכם משפטית מפני תאונות של בעלי מקצוע בביתכם

על הגג, בחצר, במטבח או במחסן. לצערנו הרב תאונות יכולות לקרות בכל מקום ובכל זמן, כאשר הסטטיסטיקה מראה שרוב התאונות גם כך מתרחשות בבית. אז איך תוודאו שבעלי המקצוע שעובדים אצלכם מבוטחים? כל התשובות במדריך זה.

זהירות! טכנאים חאפרים

בהיעדר חוק מוסדר ואכיפה, איך תהיו בטוחים שמי שעובד אצלכם בבית לא למד להחזיק מברג רק אתמול? ועוד כמה כללי אצבע שתוכלו "לישון בשקט". תחקיר עושות חשבון גילה את מה שאנחנו יודעים כבר מזמן.

אפליקציית המקצוענים
arrow-icon