הצטברות קרח במקרר: כך תתמודדו עם התקלה

גושי קרח גדולים התחילו להצטבר במקרר? מדובר בתקלה שכיחה במקררים ישנים.

עוד במדריך
מה גורם להצטברות קרח במקרר? מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מקררים? אלו פעולות אסור לעשות עד שהטכנאי מגיע? 

אחת התקלות השכיחות במקררים היא הצטברות קרח, מה שעלול להוביל לאוכל מקולקל ולריחות לא נעימים. 

במדריך הבא נסביר מה גורם להצטברות קרח במקרר, מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מקררים ואלו פעולות אסור לעשות עד שהטכנאי מגיע? 

מה גורם להצטברות קרח במקרר?

המקרר לא סגור כראוי - בדלתות המקרר יש גומיות אטם שתפקידן לסגור בצורה הרמטית את המקרר. עם השנים, עלולים להיווצר קרעים או בלאי בגומיה של הדלת ואוויר חם ולח שייכנס לתוך המקרר יגרום להפרשי טמפרטורה ולהצטברות של קרח.

תקלה במערכת ההפשרה - תפקידה של מערכת ההפשרה במקרר הוא למנוע הקפאה. מי שאחראי על הפעולה הזו הוא גוף חימום שתפקידו להפשיר את הקרח שמצטבר על צלעות הקירור. אם גוף החימום לא תקין, הקרח יצטבר והמקרר לא יתפקד כמו שצריך.

צינור ניקוז סתום - תפקידו של צינור הניקוז הוא לנקז את המים שהמקרר פולט החוצה. סתימה בצינור הזה תגרום להזעת יתר של המקרר ועם הזמן יצטבר בתוכו קרח.

דליפת גז - במקרה שיש דליפת גז, המקרר לא יקרר כמו שצריך ובמצב כזה קרח יתחיל להצטבר בעקבות הפרשי טמפרטורות.

מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מקררים?

ודאו שהמקרר סגור - סגרו את הדלת כמו שצריך על מנת לוודא שהיא אטומה, היא אמורה ליצור אפקט של מגנט או ואקום. אם הבעיה היא בגומיות האטם, נסו להחליף אותן לבד על-ידי רכישת גומיות חדשות בכל חנות לתחזוקת הבית. 

הפשירו את הקרח לבד - דבר ראשון, הניחו סמרטוטים בתחתית המקרר כדי שיספגו את המים של הקרח שנמס. שנית, נתקו את המקרר מהחשמל למשך 24 שעות ותנו לקרח להינמס. ההפשרה יכולה לקחת כמה שעות טובות ותצטרכו לסחוט את הסמרטוטים כמה פעמים.

בשלב האחרון, חברו שוב את המקרר לחשמל ובדקו לאחר מספר שעות או ימים אם הקרח שוב מצטבר. לא עבד? תזמינו טכנאי מקררים מקצועי. 

אלו פעולות אסור לעשות עד שהטכנאי מגיע? 

אל תפשירו עם פן - הפשרת הקרח עם פן עלולה לגרום לנזק ועיוות בפלסטיקה של המקרר.

אל תשפכו מים חמים - שפיכת מים לא מבוקרת על הקרח עלולה לגרום לקצר ותקלות ברכיבי המקרר. 

שבירת הקרח עם סכין - אל תנסו לשבור את הקרח עם סכין, זה יכול לפגוע ברדיאטור של המקרר ובצנרת הגז שלו, מה שיסבך אתכם עם תיקון יקר יותר.

נזילה מהמקרר: כל השלבים בדרך לפתרון

יש לכם נזילה מהמקרר? אנחנו נלווה אתכם שלב אחר שלב בדרך לפתרון. מה עושים כשיש נזילה מהמקרר ואיך מתנהלים מול טכנאי המקררים? כל התשובות לפניכם.

מקרר מרעיש: כל השלבים בדרך לפתרון

המקרר שלכם מרעיש? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה מאד. המקצוענים מלווים אתכם כל הדרך לפתרון, מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מקררים, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות לפניכם.

הצטברות קרח במקרר: כל השלבים בדרך לפתרון

לא מצליחים להיפטר מהקרח שמצטבר במקרר? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר מה הגורמים להצטברות קרח, מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מקררים וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה.

המקרר לא מקרר: כל השלבים בדרך לפתרון

המקרר שלכם הפסיק לקרר? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה מאוד. רגע לפני שאתם מזמינים טכנאי, יש כמה פעולות שאנחנו רוצים שתעשו. מזמינים טכנאי? אנחנו נעזור לכם להתנהל מולו כמו שצריך ונלווה אתכם עד לפתרון התקלה.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מה התפקיד של גוף חימום הפשרה במקרר?
גוף חימום הפשרה הוא רכיב שנמצא על סוללת המאייד, גם במקרר וגם במקפיא, ותפקידו להפשיר את הקרח שמצטבר על צלעות הקירור. תקלה בגוף החימום עלולה להוביל לנזילה של מים מסביב המקרר והצטברות קרח.