המקרר מרעיש: אלו יכולות הסיבות

מקרר מרעיש יכול להוות מטרד אמיתי, אבל זה לא אומר שאתם בהכרח צריכים להחליף אותו. ברוב המקרים יהיה מדובר בתקלה פשוטה שניתן לתקן בקלות. במדריך הבא נמנה את הגורמים האפשריים שהמקרר מרעיש בגללם ואיך מטפלים בבעיה?

עוד במדריך
מקרר לא יציב רעש שמגיע מהמקפיא רכיבים רופפים בתוך המקרר רעש ממדחס המקרר

מקרר מרעיש זו אחת התופעות המטרידות ביותר, אבל זה לא אומר שישר צריך להחליף רכיבים יקרים.

במדריך הבא נמנה את הגורמים לכך שהמקרר מרעיש וכיצד מטפלים בבעיה.

מקרר לא יציב

אולי זה נשמע לכם מוזר ואולי הטענה הזו שייכת לשנות השישים המכניות ולא לשנות האלפיים הדיגיטליות, אבל גם כשמדובר במקרר החדיש ביותר – חוסר יציבות יכול לגרום לו להרעיש.

הסיבה לכך היא שחוסר היציבות מפריע לעבודת הרדיאטור, גורם לו לוויברציות ולתנודות כאלה ואחרות, ומכאן נוצר הרעש. נסו לאזן את המקרר לפני שאתם מזמינים טכנאי.

רעש שמגיע מהמקפיא

בתוך המקפיא נמצא מנוע המאוורר של המאייד שתפקידו לפזר אוויר קר בחלל המקרר. תקלה במאוורר מתרחשת כאשר הוא לא מסתובב.

מה שעשוי לגרום לתקלה הוא קרח שהצטבר על גבי המאוורר, מה שיגרום למקרר ולמקפיא לא לעשות את עבודתם.

גושי קרח שמכסים את מאוורר האידוי וגורמים לרעש יעידו על תקלה במנגנון הנו-פרוסט (No Forst) של המקרר. טכנאי מקררים מקצועי יבדוק את מצב מאוורר האידוי לאחר שינתק אותו מהחשמל ויסיר את מכסה המאוורר.

במידה וטכנאי המקררים מזהה כי להבי המאוורר ניזוקו או שציר הלהבים תקוע, יהיה צורך להחליף את המאוורר.

רכיבים רופפים בתוך המקרר

המקרר מלווה אותנו במשך שנים ארוכות וגם אם מבחינה אלקטרונית הוא עושה את העבודה, ברגים וחיזוקים עשויים להתרופף במשך השנים.

זיהוי ותיקון תקלות מסוג זה מוקדם ככל האפשר עשוי למנוע תקלות גדולות בהמשך. בשני המקרים הבאים, בדיקה פשוטה וחיזוק הרכיבים הללו על ידי טכנאי מקררים מקצועי, יפתרו את הבעיה מיד.

טבעת חיזוק רופפת – על מנת לבודד את מנוע המאוורר מהתושבת שלו וכדי להפחית את רעשי הרטט שנוצרים כתוצאה מהמפגש בין הרכיבים הללו, קיימת טבעת חיזוק מאוורר האידוי.

התנתקות של טבעת החיזוק יכולה להתרחש כתוצאה מבלאי טבעי, וכפועל יוצא כמות הרעש שיפיק המקרר תגדל משמעותית.

מדף ניקוז מים רופף – מדף זה, כמו כל בורג או חיבור אחר במקרר, עשוי להתרופף עם השנים. עם זאת כשמדובר במדף ניקוז המים הסבירות לכך גבוהה יותר, על אחת כמה וכמה כשמדובר במקרר ישן.

רעש ממדחס המקרר

הרכיב שאחראי על הפיכת חומר הקירור שמגיע דרך צינורות המקרר אל תאי הקירור, מנוזל לגז הוא המדחס.

מנוע בוכנה זה ממוקם על גבי תושבת ייחודית שתפקידה למנוע תנודות ולשמור על המדחס. שחיקת התושבת עשויה לגרום למערכת לנוע ולרטוט כך שהמקרר מפיק צלילים מתכתיים רועשים.

טכנאי מקררים מקצועי יזהה את התקלה, ינתק את המקרר מהחשמל, ינתק את כבלי המדחס ויתקין תושבת פלסטיק חדשה.

נזילה מהמקרר: כל השלבים בדרך לפתרון

יש לכם נזילה מהמקרר? אנחנו נלווה אתכם שלב אחר שלב בדרך לפתרון. מה עושים כשיש נזילה מהמקרר ואיך מתנהלים מול טכנאי המקררים? כל התשובות לפניכם.

מקרר מרעיש: כל השלבים בדרך לפתרון

המקרר שלכם מרעיש? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה מאד. המקצוענים מלווים אתכם כל הדרך לפתרון, מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מקררים, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות לפניכם.

הצטברות קרח במקרר: כל השלבים בדרך לפתרון

לא מצליחים להיפטר מהקרח שמצטבר במקרר? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר מה הגורמים להצטברות קרח, מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מקררים וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה.

המקרר לא מקרר: כל השלבים בדרך לפתרון

המקרר שלכם הפסיק לקרר? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה מאוד. רגע לפני שאתם מזמינים טכנאי, יש כמה פעולות שאנחנו רוצים שתעשו. מזמינים טכנאי? אנחנו נעזור לכם להתנהל מולו כמו שצריך ונלווה אתכם עד לפתרון התקלה.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

למה המקרר מרעיש?
ברוב המקרים, המקרר מרעיש בגלל הצטברות קרח על מאוורר האידוי או מדחס ישן שחיבוריו רופפים והוא התיישן עם השנים. במצב כזה, מומלץ להחליף את המדחס רק אם זה ישתלם.