מה עושים כשהמקרר מפסיק לקרר?

דליפת גז או גומיות אטם שכבר לא אוטמות? טיימר ההפשרה לא עובד, או תרמוסטט לא מכוון? אם המקרר שלכם הפסיק לקרר, המדריך הבא הוא בדיוק שבילכם.

עוד במדריך
מה לבדוק לפני שקוראים לטכנאי מקררים? למה המקרר לא מקרר? איך טכנאי מקררים מקצועי יטפל בתקלה? סוגי תקלות נפוצות

תקלה של מקרר שאינו מקרר טוב, או שאינו מקרר כלל, יכולה להיווצר כתוצאה ממקרר מלא מדי, מהצטברות של קרח במקפיא או במקרר עצמו, של דלת לא אטומה, או כתוצאה מהזזה מקרית של רמת הקירור בתרמוסטט.

מה הן התקלות גומרות למקרר שלכם להפסיק לקרר? איך תזהו אותן? וכיצד טכנאי מקררים מקצועי יטפל במקרר שלכם? הכול, במדריך הבא.

מה לבדוק לפני שקוראים לטכנאי מקררים?

ראשית, שימוש לא נכון במקרר שלכם, עלול לגרום לו להפסיק לקרר.

אם המקרר שלכם פתאום הפסיק לקרר (בדומה למקרר שפתאום מקפיא לכם את הגבינות), ורגע לפני שאתם קוראים לטכנאי מקררים, בדקו את מצב התרמוסטט.

אם התרמוסטט נמצא במצב כבוי, או במצב של קירור מינימלי, למשל מכוון על רמה- 1 מתוך -7. אם התרמוסטט נמצא באחד המצבים הללו, כוונו אותו חזרה למצב הקירור הרצוי.

בדיקה נוספת שתוכלו לבצע בעצמכם היא האם המקרר שלכם מלא מדי, והאם אתם נוהגים להכניס אליו קופסאות אוכל או סירים חמים ולא אטומים.

למה המקרר לא מקרר?

במידה והתרמוסטט מכוון לטמפרטורה הנכונה והמקרר לא מלא מדי, כנראה שמדובר בתקלה שמצריכה טיפול של טכנאי מקררים מקצועי.

גומיות אטם שחוקות - תפידן לאטום ולמנוע יציאה של אוויר קר וכניסה של אוויר חם לתוך המקרר.

הגומיות עלולות להישחק כתוצאה מבלאי טבעי או משימוש לא נכון, כמו ייבוש הגומיות עקב שימוש באקונומיקה.

אם דלת המקרר איננה נאטמת בסגירה, אוויר החם חודר למקרר, מה שעלול לגרום גם להצטברות קרח.

תוכלו לבדוק את מצב הגומיות בעצמכם באמצעות הכנסת פיסת נייר בין הגומייה לדלת המקרר. במידה והנייר זז בחופשיות, סביר להניח שהדלת לא אטומה כמו שצריך.

כרטיס הפיקוד הדיגיטלי - תפקידו הוא להעביר פקודות לרכיבים השונים של המקרר.

הכרטיס עלול להתקלקל כתוצאה מקצר חשמלי, ולגרום למקרר לא לקרר או לא לעבוד כלל.

מחסור בגז או דליפת גז - לרוב מדובר בבעיה בחיבורים של צינור הגז, או בחור ברדיאטור. אם לאחר מילוי גז המקרר עדיין לא מקרר כהלכה, כנראה שמדובר בדליפת גז ולא בבריחת גז טבעית.

סתימה בתעלת הניקוז - לרוב, מדובר בשקית ניילון שנשאבת על-ידי מאוורר המקפיא וגורמת לסתימה. אם זיהיתם נזילת מים מהמקרר, קיים סיכוי גבוה שמדובר בסתימה.

הצטברות קרח - מאחר והמקררים החדשים עובדים על מערכת NO FROST, לא אמור להצטבר בהם קרח. עם זאת, טיימר הפשרה מקולקל או תרמוסטט תקול, עלולים לגרום למקרר להפסיק לקרר.

מאוורר תקוע או תקול - תפקיד המאוורר הוא לפזר אוויר קר בחלל המקרר. תקלה במאוורר מתרחשת כשהוא נתקע ולא מסתובב.

התקלה הזו יכולה להיגרם גם מבעיה בגוף החימום, מה שיגרום לקרח להצטבר על המאוורר. 

כדי לבדוק אם המאוורר תקין, פתחו את דלת המקפיא ולחצו על הפלסטיק הסמוך לציר, כך תדמו סגירה של הדלת. במידה והמאוורר תקין, אתם אמורים לשמוע את צליל המאוורר.

מדחס - משמש כמנוע בוכנה, ותפקידו לדחוס את גז הקירור אל צנרת הגז. אם המקרר שלכם משמיע רעשים חריגים, יכול להיות שהמדחס תקול.

איך טכנאי מקררים מקצועי יטפל בתקלה?

במידה והבעיה נובעת מגומיות אטם שחוקות, טכנאי מקררים יוכל להתקין עבורכם גומיות חדשות.

אם המקרר שלכם הוא מדגם אמריקאי, תצטרכו להתקין גומיות ייעודיות למקרר הספציפי שלכם, שגם עולות יותר.

אם טכנאי המקררים קבע שהתקלה היא בכרטיס הפיקוד הדיגיטלי של המקרר, הוא יצטרך לקחת את הכרטיס לתיקון במעבדה, או פשוט להציע לכם להחליף אותו בחדש.

חשוב לדעת כי תקלה בלוח הפיקוד הדיגיטלי אינה נחשבת לנפוצה ומדובר בתיקון יקר מאד, כך ששווה לשקול לרכוש מקרר חדש במקום.

אם מדובר רק בבריחת גז טבעית, טכנאי המקררים יכול למלא עבורכם גז. אך, במידה ומדובר בדליפה, יידרש איתור מקור הדליפה ותיקונו.

במצב של תקלה בצנרת הפנימית של המקרר, שאליה אין גישה, טכנאי מקררים מקצועי ימליץ לכם לא לתקן, אלא להחליף את המקרר.

במקרה של סתימה בתעלת הניקוז, טכנאי המקררים יחפש את מקור הסתימה וישחרר אותה. לרוב, הצינורית ממוקמת באזור נסתר, ולכן לא מומלץ לנסות לשחרר את הסתימה בעצמכם.

סוגי תקלות נפוצות

כאשר ישנה תקלה במערכת ה- NO FROST של המקרר, שמקורה בטיימר או תרמוסטט תקולים, טכנאי מקררים מקצועי יוכל להחליף עבורכם את החלקים הללו. 

קביעה שהתרמוסטט אינו תקין, תתאפשר רק לאחר שהטכנאי בדק את הרכיב באמצעות מד התנגדות.

במידה והטיימר תקול, קרח יכסה את הסוללה. אם זיהיתם את התקלה בעצמכם, מסרו לטכנאי המקררים את דגם המקרר לפני בואו, כך שהוא יוכל להתאים טיימר מקורי למקרר שלכם.

גם תקלה במאוורר תוכלו לזהות בעצמכם. אם זו אכן הבעיה, הודיעו לטכנאי המקררים עליה לפני שהוא מגיע, ואמרו לו את סוג המקרר שברשותכם, כך שיוכל להתאים את החלק המתאים לכם.

במידה וטכנאי המקררים קבע שהמדחס מקולקל, יש לבחון כל מקרה לגופו. אם מדובר במקרר זול שעלות החלפת המדחס מהווה חלק נכבד מהמחיר שלו, עדיף כבר לרכוש מקרר חדש.

בלי קשר, אם מדובר במקרר ישן, בן 5 שנים ויותר, אנו ממליצים לכם לרכוש מקרר חדש.

נזילה מהמקרר: כל השלבים בדרך לפתרון

יש לכם נזילה מהמקרר? אנחנו נלווה אתכם שלב אחר שלב בדרך לפתרון. מה עושים כשיש נזילה מהמקרר ואיך מתנהלים מול טכנאי המקררים? כל התשובות לפניכם.

מקרר מרעיש: כל השלבים בדרך לפתרון

המקרר שלכם מרעיש? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה מאד. המקצוענים מלווים אתכם כל הדרך לפתרון, מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מקררים, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות לפניכם.

הצטברות קרח במקרר: כל השלבים בדרך לפתרון

לא מצליחים להיפטר מהקרח שמצטבר במקרר? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר מה הגורמים להצטברות קרח, מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מקררים וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה.

המקרר לא מקרר: כל השלבים בדרך לפתרון

המקרר שלכם הפסיק לקרר? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה מאוד. רגע לפני שאתם מזמינים טכנאי, יש כמה פעולות שאנחנו רוצים שתעשו. מזמינים טכנאי? אנחנו נעזור לכם להתנהל מולו כמו שצריך ונלווה אתכם עד לפתרון התקלה.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

למה המקרר לא מקרר?
יש מגוון רחב של גורמים לתקלה, אך אין ספק שהנפוצה שבהן היא מחסור בגז. תפקידו של הגז במקרר הוא ליצור את הטמפרטורה הקרה. הוא זורם במערכת סגורה והוא לא אמור לדלוף ממנה. אם יש חור בצנרת הגז דולף והמקרר פשוט לא יקרר כמו שצריך.
מה צריך לבדוק לפני שבוחרים טכנאי מקררים?
כאשר מזמינים טכנאי מקררים, חשוב לבדוק את הניסיון וההסמכה שלו בתיקון מוצרי חשמל. בנוסף, בקשו אסמכתאות וביקורות, וכן וודאו את כיסוי ביטוח החבות שלהם. ודא שהם מציעים אחריות על חלקים ועבודה, וקבל הערכה בכתב.