המקרר מקצר? כך תפעלו

המקרר שלכם מקצר? כדאי שתדעו מה הם הגורמים לקצר, האם מדובר בכלל בבעיית חשמל, כיצד תוכלו לבדוק את זה בעצמכם, ומה תוכלו לעשות כדי להציל את המקרר עד שמגיע טכנאי. הכל, במדריך הבא.

עוד במדריך
מה הגורמים לקצר במקרר? מה לעשות עד שטכנאי מקררים מגיע? איך טכנאי מקררים מקצועי יטפל בקצר? כך תמנעו קצר במקרר

קצר במקרר עלול להיגרם כתוצאה משקע חשמל לא מתאים, חיבור למפצלים שלא עומדים בעומס, או תקלות ברכיבים הפנימיים של המקרר עצמו.

הסכנה של קצר במקרר נעה מפגיעה ברכיבי המקרר, מה שיגרור תיקון שעלול להיות יקר או אפילו יצריך רכישה של מקרר חדש, ועד לכדי שריפה וסכנת חיים.

מה הגורמים לקצר במקרר?

מקרר יכול לקצר מתקלה ברכיביו השונים, או כתוצאה מחיבור המקרר למפצל חשמלי, מה שעלול לגרום לקצר ואף לשריפה.

גורם נוסף לתקלה הוא הפסקת חשמל בבית שיכולה לפגוע ברכיבי המקרר ולסכן אתכם. גם גוף חימום או תרמוסטט הפשרה שבנוי ממתכת יכול לקצר.

מה לעשות עד שטכנאי מקררים מגיע?

במידה ואתם חושדים שהמקרר מקצר, הוציאו את תקע החשמל שלו מהשקע וחברו אליו מכשיר חשמלי אחר.

אם גם המכשיר הזה מקצר, הזמינו חשמלאי מקצועי שיטפל לכם בתקלה. במידה והמכשיר שהכנסתם עובד כראוי, הזמינו טכנאי מקררים מקצועי שיאתר את התקלה במקרר, ויטפל בה.

במקרה של הפסקת חשמל, ובמידה ואין לכם מכשיר השהיה, מהרו לנתק את תקע המקרר משקע החשמל . חברו את תקע המקרר חזרה רק כאשר החשמל חוזר לעבוד באופן סדיר.

במצב של הפסקת חשמל, הימנעו מלגעת ברכיבים הפנימיים של המקרר, עד להגעת טכנאי המקררים.

איך טכנאי מקררים מקצועי יטפל בקצר?

טכנאי המקררים יבדוק בעזרת מכשיר מדידה חשמלי, מגר, כל חלק וחלק במקרר בנפרד: התרמוסטט הרגיל, תרמוסטט ההפשרה, גוף החימום, המאוורר, בית המנורה והמדחס.

תרמוסטט ההפשרה וגופי החימום הם בעלי הבלאי הגבוה ביותר במקררים. עלות התיקון של רכיבים אלה היא נמוכה יחסית, ולכן משתלם לתקן אותם.

במקרה של תקלה במדחס, התיקון יקר מאוד ויכול להגיע גם לאלפי שקלים, כך שבמצב כזה, טכנאי מקררים מקצועי ימליץ לכם לשקול רכישה של מקרר חדש.

במקרה של תקלה שמקורה בכרטיס הפיקוד הראשי, טכנאי המקררים ימליץ לכם לתקן את הרכיב או לרכוש מקרר חדש, בהתאם לעלות התיקון, שתלויה בגודל המקרר שלכם ובמחירו.

כך תמנעו קצר במקרר

הקפידו ששקע החשמל אליו מחובר המקרר שלכם הוא שקע ייעודי למקרר. מאחר והמקרר הוא צרכן חשמל כבד, שקע חשמל סטנדרטי עלול שלא לעמוד בעומס. חיבור המקרר למפצל חשמלי, עלול גם כן לגרום לקצר.

פלסטיק נמס וריח שרוף משקע החשמל של המקרר הם סימנים שמעידים על בעיה בשקע. היו ערניים לתופעות הללו, על אחד כמה וכמה כאשר מדובר במקררים ישנים.

דבר נוסף שתוכלו לעשות על מנת למנוע קצר, הוא לרכוש מכשיר השהייה איכותי. מדובר במכשיר השהייה של 5 דקות שמונע מהמקרר להמשיך ולעבוד ברגע שיש הפסקת חשמל, על מנת לשמור עליו.

אנו ממליצים לרכוש מכשיר איכותי, שאומנם יקר יותר מהמכשירים הפשוטים והזולים, אך הוא נותן מענה בזמן אמת, לעומת המכשירים הזולים יותר שאינם אמינים.

נזילה מהמקרר: כל השלבים בדרך לפתרון

יש לכם נזילה מהמקרר? אנחנו נלווה אתכם שלב אחר שלב בדרך לפתרון. מה עושים כשיש נזילה מהמקרר ואיך מתנהלים מול טכנאי המקררים? כל התשובות לפניכם.

מקרר מרעיש: כל השלבים בדרך לפתרון

המקרר שלכם מרעיש? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה מאד. המקצוענים מלווים אתכם כל הדרך לפתרון, מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מקררים, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות לפניכם.

הצטברות קרח במקרר: כל השלבים בדרך לפתרון

לא מצליחים להיפטר מהקרח שמצטבר במקרר? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר מה הגורמים להצטברות קרח, מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מקררים וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה.

המקרר לא מקרר: כל השלבים בדרך לפתרון

המקרר שלכם הפסיק לקרר? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה מאוד. רגע לפני שאתם מזמינים טכנאי, יש כמה פעולות שאנחנו רוצים שתעשו. מזמינים טכנאי? אנחנו נעזור לכם להתנהל מולו כמו שצריך ונלווה אתכם עד לפתרון התקלה.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מה גוורם לקצר במקרר?
הגורמים לקצר במקרר קשורים לתקלה ברכיבי המקרר או תקלה במערכת החשמל. הרכיבים שיכולים לגרום לקצר הם גוף חימום הפשרה ותרמוסטט הפשרה, במקרה כזה צריך להחליף אותם. כדי לבדוק אם מדובר בתקלה חשמלית או לא, צריך לנתק את המקרר ולהכניס מכשיר אחר לשקע. אם הוא עובד, סימן שהוא תקין ומדובר בתקלה במקרר. 
האם יש אחריות על תיקון מקרר מקצר?
על תיקון מקרר מקצר נהוג לתת אחריות רק במקרה שטכנאי המקררים מחליף רכיב כמו גוף חימום הפשרה או תרמוסטט הפשרה. על שניהם מקובל לתת שלושה חודשי אחריות.