המדריך לתיקון נזקים בארגז רוח

ארגז הרוח נועד להגן על גג הרעפים מפני מפגעים שונים, אבל מה לעשות במקרה בו מי שאמור להגן נפגע בעצמו? כל התשובות במדריך הבא.

ארז פולק
עודכן לאחרונה: 23.10.2019
תיקון גגות

מי שמביט מהצד עשוי לחשוב שמדובר בסוף הכל בגימור נחמד ואסטטי שמתחם את אוסף הרעפים שמרכיבים את הגג, אבל האמת היא שארגז הרוח הוא אולי הרכיב החשוב ביותר על גג שלכם.

במדריך הבא נברר מה זה בעצם ארגז רוח, מה תפקידו, מה הם סוגי ארגזי הרוח ומה ההבדלים ביניהם, ובעיקר ננסה להבין מה עשוי לפגוע בארגז הרוח שלכם ואיך גגן מקצועי יוכל לתקן אותו.

מה זה ארגז רוח?

ארגז הרוח הוא אלמנט בולט שמקיף את גג הרעפים, ותפקידו הוא להגן על הגג מפני מפגעי מזג האוויר. ארגז הרוח הוא קריטי לגגות הרעפים, וזאת מכיוון ששולי הגג בולטים אל מעבר לתחומי המבנה.

אותה בליטה חושפת את קונסטרוקציית העץ של הגג לרוחות עזות, לגשמים, ולמפגעים כתוצאה מעצמים שונים ומציפורים שעשויים להיכנס אל מתחת לגג ולגרום לו נזק.

ארגז הרוח בעצם קולט את הרוחות אליו ומונע מבעלי חיים, מעלים וממי גשמים להיכנס אל תוך הגג. בנוסף לייעודו הפרקטי, ארגז הרוח מהווה אלמנט עיצובי משמעותי, על אחת כמה וכמה כשמדובר באלמנט כה בולט במבנה.

מה העמידות של ארגזי הרוח?

ארגזי רוח חשופים למפגעי מזג האוויר, ללחות, לעצמים ובעלי כנף שפוגעים בהם, וגם למזיקים. הדור החדש של ארגזי הרוח הוא דור האלומיניום, חומר עמיד שאיננו מחליד וחסין מפני מזיקים.

ארגזי רוח ישנים יותר עשויים עץ, והם חשופים למפגעים הרבה יותר מארגזי הרוח החדשים. אם ארגז הרוח שנמצא סביב הגג שלכם עשוי מעץ, והוא ניזוק נקודתית כתוצאה ממפגע מזג אוויר, ממזיקים, או מכל סיבה אחרת, במקרים רבים גגן מקצועי יוכל לתקן את הקטע הפגוע.

אלמנט עיצובי ופרקטי כאחד

כך גגן מקצועי יתקן את ארגז הרוח

ארגז הרוח הוא כאמור אלמנט קריטי בכל הנוגע לשמירה על גג הרעפים מפני מפגעים כאלו ואחרים. גגן מקצועי יבחן את מצב ארגז הרוח ויתאים יחד אתכם את התיקון הדרוש, לפי מצב בו ארגז הרוח נמצא, לגילו ולחומר ממנו הוא עשוי.

חידוש לוחות עץ – במקרים רבים גגן מקצועי יוכל לתקן את ארגז הרוח באופן נקודתי במקום בו הוא נפגע, ואפילו לחדש את כולו, על ידי ליטוש לוח העץ וצביעתו. עם זאת, מדובר בהליך שרק יאריך את חיי ארגז הרוח אך לא ימנע את פגיעתו בשנית.

ציפוי בלוחות אלומיניום – דרך נוספת, ואף יעילה יותר, לטיפול במפגעים בארגז ברוח הוא ציפוי לוחות העץ בלוחות אלומיניום. בדרך הזו ניתן לקבל את כל היתרונות של ארגז רוח חדש מבלי שיהיה צורך בעקירת ארגז הרוח הישן והתקנת החדש.

החלפת ארגז הרוח – לא תמיד ניתן לחפות את ארגזי הרוח הישנים בלוחות אלומיניום, ולעיתים הנזק שנגרם לארגז הרוח הוא כל כך מאסיבי עד שאין ברירה אלא להתקין ארגז רוח חדש. במקרה כזה ההמלצה היא כאמור, לבחור בארגז רוח מאלומיניום על כל יתרונותיו.

98%

הגעה בזמן

100%

מקצועיות

94%

מחיר הוגן

97%

הגעה בזמן

99%

מקצועיות

90%

מחיר הוגן

היופי שבעץ

משה נוח

97%

הגעה בזמן

94%

מקצועיות

87%

מחיר הוגן

אפליקציית המקצוענים
הפיקוח של המקצוענים

המטרה שלנו, היא ליצור את רשימת בעלי המקצוע הכי טובים בארץ ולאפשר לכולנו להזמין בעלי מקצוע בראש שקט ובקלות

סינון בעלי מקצוע
  • מוקד בקרת השירות מחייג לעשרות אלפי לקוחותינו מידי חודש ואוסף חוות דעת ודירוגים על בעלי המקצוע.
  • ועדת השירות מתאספת אחת לחודש ובוחנת אם כל בעלי המקצוע עומדים בתנאי השירות עליהם הם חתומים.
  • במקרים בהם נמצא כי בעל מקצוע אינו עומד בתנאי השירות שלנו, אנו מסירים אותו מהאתר לצמיתות.
שירותי גישור בחינם
  • במידה ויש לך מחלוקת מול בעל מקצוע, אנו נפעל מולו בשמך כדי להגיע לפתרון הרצוי.
  • במידת הצורך, אנו שולחים נציג שלנו לבחון את העבודה בדירה בנוכחות הצדדים ולהחליט על הפתרון.
  • בעלי המקצוע מחויבים להחלטות נציג מוקד הגישור שלנו וחתומים על כך כתנאי להופעתם באתר המקצוענים .
חוות דעת ודירוגים
  • כדי לעזור לכם לבחור את בעל המקצוע, אנו מפרסמים באתר את חוות הדעת והדירוגים שלהם.
  • חוות הדעת והדירוגים נאספים ומאומתים אך ורק על ידי מוקד בקרת השירות שלנו ולכן לא ניתנים לזיוף.
  • באמצעות מאות אלפי חוות הדעת של לקוחותינו, יצרנו את רשימת בעלי המקצוע עליהם אנו ממליצים.
מוקד השירות
א׳ - ה׳: 17:00 - 08:30
נחלת יצחק 10, תל-אביב
arrow-icon