מתי צריך לתקן ארגז רוח ומה משפיע על מחיר העבודה?

ארגז הרוח נועד להגן על גג הרעפים מפני מפגעים שונים, אבל מה לעשות במקרה בו מי שאמור להגן נפגע בעצמו? כל התשובות במדריך הבא.

עוד במדריך
מה זה ארגז רוח? מה העמידות של ארגזי הרוח? כך גגן מקצועי יתקן את ארגז הרוח מה משפיע על מחיר העבודה?

מי שמביט מהצד עשוי לחשוב שמדובר בסוף הכל בגימור נחמד ואסטטי שמתחם את אוסף הרעפים שמרכיבים את הגג, אבל האמת היא שארגז הרוח הוא אולי הרכיב החשוב ביותר על גג שלכם.

במדריך הבא נברר מה זה בעצם ארגז רוח, מה תפקידו, מה הם סוגי ארגזי הרוח ומה ההבדלים ביניהם, ובעיקר ננסה להבין מה עשוי לפגוע בארגז הרוח שלכם ואיך גגן מקצועי יוכל לתקן אותו.

מה זה ארגז רוח?

ארגז הרוח הוא אלמנט בולט שמקיף את גג הרעפים, ותפקידו הוא להגן על הגג מפני מפגעי מזג האוויר. ארגז הרוח הוא קריטי לגגות הרעפים, וזאת מכיוון ששולי הגג בולטים אל מעבר לתחומי המבנה.

אותה בליטה חושפת את קונסטרוקציית העץ של הגג לרוחות עזות, לגשמים, ולמפגעים כתוצאה מעצמים שונים ומציפורים שעשויים להיכנס אל מתחת לגג ולגרום לו נזק.

ארגז הרוח בעצם קולט את הרוחות אליו ומונע מבעלי חיים, מעלים וממי גשמים להיכנס אל תוך הגג. בנוסף לייעודו הפרקטי, ארגז הרוח מהווה אלמנט עיצובי משמעותי, על אחת כמה וכמה כשמדובר באלמנט כה בולט במבנה.

מה העמידות של ארגזי הרוח?

ארגזי רוח חשופים למפגעי מזג האוויר, ללחות, לעצמים ובעלי כנף שפוגעים בהם, וגם למזיקים. הדור החדש של ארגזי הרוח הוא דור האלומיניום, חומר עמיד שאיננו מחליד וחסין מפני מזיקים.

ארגזי רוח ישנים יותר עשויים עץ, והם חשופים למפגעים הרבה יותר מארגזי הרוח החדשים.

אם ארגז הרוח שנמצא סביב הגג שלכם עשוי מעץ, והוא ניזוק נקודתית כתוצאה ממפגע מזג אוויר, ממזיקים, או מכל סיבה אחרת, במקרים רבים גגן מקצועי יוכל לתקן את הקטע הפגוע.

כך גגן מקצועי יתקן את ארגז הרוח

ארגז הרוח הוא כאמור אלמנט קריטי בכל הנוגע לשמירה על גג הרעפים מפני מפגעים כאלו ואחרים. גגן מקצועי יבחן את מצב ארגז הרוח ויתאים יחד אתכם את התיקון הדרוש, לפי מצב בו ארגז הרוח נמצא, לגילו ולחומר ממנו הוא עשוי.

חידוש לוחות עץ – במקרים רבים גגן מקצועי יוכל לתקן את ארגז הרוח באופן נקודתי במקום בו הוא נפגע, ואפילו לחדש את כולו, על ידי ליטוש לוח העץ וצביעתו. עם זאת, מדובר בהליך שרק יאריך את חיי ארגז הרוח אך לא ימנע את פגיעתו בשנית.

ציפוי בלוחות אלומיניום – דרך נוספת, ואף יעילה יותר, לטיפול במפגעים בארגז ברוח הוא ציפוי לוחות העץ בלוחות אלומיניום. בדרך הזו ניתן לקבל את כל היתרונות של ארגז רוח חדש מבלי שיהיה צורך בעקירת ארגז הרוח הישן והתקנת החדש.

החלפת ארגז הרוח – לא תמיד ניתן לחפות את ארגזי הרוח הישנים בלוחות אלומיניום, ולעיתים הנזק שנגרם לארגז הרוח הוא כל כך מאסיבי עד שאין ברירה אלא להתקין ארגז רוח חדש. במקרה כזה ההמלצה היא כאמור, לבחור בארגז רוח מאלומיניום על כל יתרונותיו.

מה משפיע על מחיר העבודה?

מחיר התקנת ארגז רוח עשוי להשתנות בהתאם לגובה הגג, השיפוע שלו וסוג ארגז העץ. המחיר אינו כולל ניקוי תעלות ניקוז ומרזבים.

נזילה מגג רעפים: כל מה שצריך לדעת

יש לכם נזילה מגג רעפים? אתם במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון, נסביר מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מתקן גגות, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה? כל התשובות לפניכם.

החלפת רעפים בודדים: כל השלבים עד לפתרון

זקוקים להחלפת רעפים בודדים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מתי צריך להחליף רעפים, איך מתנהלים מול מתקן הגגות וכמה תעלה החלפת רעפים בודדים? כל התשובות לפניכם.

תיקון מרזב חיצוני: כל השלבים עד לפתרון

צריכים תיקון מרזב חיצוני? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים רגע לפני שמזמינים מתקן גגות, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה תיקון מרזב חיצוני? כל התשובות לפניכם.

החלפת גג רעפים: כל מה שצריך לדעת

צריכים החלפת גג רעפים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. איך בוחרים רעפים, איך מתנהלים מול מתקן הגגות וכמה יעלה החלפת גג רעפים? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow