כל מה שחשוב לדעת על ארגז רוח לגג רעפים

ארגז רוח הוא חלק חשוב ממבנה גג הרעפים של הבית, גם מבחינה בטיחותית וגם מבחינה אסתטית. במדריך הבא נסביר מה התפקיד של ארגז רוח, איך מתקנים ארגז רוח ואיך מחדשים ארגז רוח?

עוד במדריך
מה התפקיד של ארגז רוח? איך מתקנים ארגז רוח? איך מחדשים ארגז רוח?

יש לכם גג רעפים בבית? אז כנראה שגם יש לכם ארגז רוח - התקן הכרחי מבחינה בטיחותית ואסתטית. 

במדריך הבא נסביר מה התפקיד של ארגז רוח, איך מתקנים ארגז רוח ואיך מחדשים ארגז רוח?

מה התפקיד של ארגז רוח?

ארגז רוח הוא המסגרת המייצבת והמחברת בין גג הרעפים והקירות החיצוניים של הבית. תפקיד ארגז הרוח הוא לחסום את משבי הרוח ונזקי מזג האוויר החודרים אל הגג ויכולים להעיף את הרעפים, וכן למנוע חדירה של מי גשמים לתוך הבית. 

בשנים האחרונות ישנה מגמה בתיקון גגות של מעבר אל חומרים קשיחים יותר עבור בניית ארגזי הרוח כדי למנוע את הליקויים הנוצרים מן הבלאי של העץ. 

העץ הוא חומר אורגני המשתנה עם הזמן ושינויי מזג האוויר משפיעים על צורתו ועמידותו. ללא טיפול ראוי, העץ מתבלה ואף מתבקע. בנוסף, חורים ורווחים בארגז הרוח הם מקום מושלם לקינון עבור יונים, כמו גם עבור עכברים וחולדות.

איך מתקנים ארגז רוח?

ארגז רוח מעץ דורש תחזוקה תקופתית, אחת ל-2-3 שנים צריך לשייף את העץ בכדי לנקות אותו ממזיקים ולהוציא שכבות שרופות בעץ ולמרוח בלכה מיוחדת על בסיס מים או שמן. ניתן להשתמש בלכה ללא גוון על מנת להדגיש ולשמר את צבע העץ או לצבוע בגוון לבחירתכם.

במצבים בהם ארגז הרוח שלכם כבר ניזוק באופן משמעותי והחל להתבקע, האפשרות היחידה לתיקון היא קיבוע לוחות עץ חדשים למבנה הקיים (כמו טלאי לסגירת חור בבגד).

פעולה זו תפתור את הבעיה באופן נקודתי, אך חשוב לזכור כי אם נפער חור במקום אחד בגג אז סביר להניח כי זה יקרהבמקום אחר. כיום ישנו פתרון עדיף בשוק והוא השימוש בארגזי רוח מאלומיניום.

איך מחדשים ארגז רוח?

בשנים האחרונות חל שימוש נרחב בציפוי אלומיניום עבור ארגזי רוח. גמישות החומר, לצד עמידותו והגוונים בהם ניתן לצבוע אותו, הפכו את האלומיניום לפתרון המושלם עבור איטום וחידוש ארגזי רוח.

האלומיניום אינו מצריך תחזוקה שוטפת או מעקב אחר סדקים או סימנים כמו אלו המתגלים בארגז רוח מעץ. לאלומיניום משקל סגולי נמוך בהרבה מזה של הברזל.

ניתן לבחור את הציפוי לארגז הרוח במגוון צבעים, הוא אינו מחליד במגע עם מים או ניזוק כתוצאה מחשיפה ממושכת לשמש. ציפוי ארגז רוח מאלומיניום מתאים למעשה לכל מי שיש לו גג רעפים עם ארגז רוח מעץ.

נזילה מגג רעפים: כל מה שצריך לדעת

יש לכם נזילה מגג רעפים? אתם במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון, נסביר מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מתקן גגות, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה? כל התשובות לפניכם.

החלפת רעפים בודדים: כל השלבים עד לפתרון

זקוקים להחלפת רעפים בודדים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מתי צריך להחליף רעפים, איך מתנהלים מול מתקן הגגות וכמה תעלה החלפת רעפים בודדים? כל התשובות לפניכם.

תיקון מרזב חיצוני: כל השלבים עד לפתרון

צריכים תיקון מרזב חיצוני? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים רגע לפני שמזמינים מתקן גגות, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה תיקון מרזב חיצוני? כל התשובות לפניכם.

החלפת גג רעפים: כל מה שצריך לדעת

צריכים החלפת גג רעפים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. איך בוחרים רעפים, איך מתנהלים מול מתקן הגגות וכמה יעלה החלפת גג רעפים? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מה התפקיד של ארגז רוח בגג רעפים?
ארגז רוח הינו התקן בצורת ארגז שמגן על השוליים התחתונים של גג הרעפים מפני רוח ונזקי מזג האוויר. חוץ מזה, ארגז הרוח מהווה אלמנט עיצובי לחזית הבית. ניתן למצוא ארגזים מחומרים שונים, בעיקר אלומיניום ועץ.