מהם הרעפים הנפוצים והמומלצים ביותר?

אם חשבתם שאתם יכולים להשאיר לסוף הבנייה את ההחלטה לגבי סוג רעפים בגג שלכם, כדאי שתחשבו שוב. ברוב המקרים ההחלטה יכולה לשנות את צורת הבית וכדאי לעשות אותה עוד בשלב התכנון. במדריך הבא נסביר מהם סוגי הרעפים הנפוצים והמומלצים ואיך מתנהלים מול מתקין הגגות?

עוד במדריך
רעפי חרס רעפי בטון רעפי צפחה רעפי פלדה איך מתנהלים מול מתקין הגגות?

כיום בישראל קיימים רעפים בצבעים שונים ומחומרים שונים. לכל רעף יש שיטות התקנה משלו, תכונות אחרות ויכולות בידוד ואיטום משתנות.

במדריך הבא נסביר מהם סוגי הרעפים הנפוצים והמומלצים ואיך מתנהלים מול מתקין הגגות?

רעפי חרס

רעפי חרס הם הרעפים האדומים והמוכרים, בתחילה הם נקראו רעפי מרסיי. אלו הם הרעפים המוכרים המלבניים שמתחברים אחד תחת השני.

רעפים אלה מחזיקים לשנים רבות, קלים במשקלם ונוחים לתחזוקה. צבעם אינו דוהה עם השנים והם עמידים לנזקי מזג האוויר. עם זאת, רוחות חזקות או הפעלת משקל על הרעפים (דריכה של טכנאי או הפלת חפץ כבד) עלולה לשבור אותם. 

רעפי בטון

רוב רעפי הבטון מיוצרים על ידי חברת מוצרי הבטון "אקרשטיין", הייחוד של רעפי הבטון הוא שניתן לצבוע אותם לפי בחירה.

נוסף על כך, הם נחשבים לרעפים עמידים וחזקים אך גם כבדים ומצריכים חיזוקים נוספים לקונסטרוקציית העץ שמהווה את הבסיס בבניית הבית. עבור התקנתם נדרש שיפוע מינימלי של 30 אחוזים. 

רעפי צפחה

רעפי הצפחה הם רעפים בעל מראה מרשים, עשויים מאבן הצפחה המקורית ומסותתים ביד לבקשת הלקוח.

מחיר הצפחה יקר מאוד ביחס לרעפים אחרים מכיוון שצריך לייבא את הרעפים מחו"ל (בעיקר מאיטליה). מצד שני, ניתן לעצב אותם בכל דרך אפשרית ובכל שיפוע של גג ביתכם.

רעפי פלדה

רעפי פלדה הם רעפים רחבים הנראים כחיבור של כמה רעפים לכדי פס מעוצב אחד בצורה ובצבעים של רעפים רגילים, מחירם זול והם יכולים להיות מותקנים בכל שיפוע לבחירת הלקוח.

רעפים אלה נחשבים לאקולוגיים ומיוצרים מחומרים ממוחזרים, עמידים בפני נזקי מזג האוויר ומחזיקים הרבה שנים. 

איך מתנהלים מול מתקין הגגות?

ודאו שלמתקין הגגות יש היתר עבודה בגובה - לפני שסוגרים עם מתקין גגות, חשוב לוודא שהוא מחזיק בהיתר עבודה בגובה. זה יבטיח שהוא מוסמך ומורשה לעבוד במקומות גבוהים ויש לו ניסיון עם תפעול סולמות ורתמות בטיחות.

דרשו ביקור מקדים - ביקור מקדים של בעל המקצוע הוא חשוב ביותר בהתקנת הרעפים, הוא מודד את שטח הגג במ"ר, המרזבים, תעלות הפח וארגזי הרוח, ומורכבות העבודה (גישה לצורך פינוי הפסולת למכולה, שיפוע הגג ועוד). 

דרשו הצעת מחיר - לפני שסוגרים עם מתקין הגגות, דרשו שישלח לכם הצעת מחיר מפורטת כולל מע"מ) עם המרכיבים הבאים: הרעפים החדשים, פירוק ופינוי הרעפים הישנים (אם יש צורך),  תיקונים או החלפות של ארגזי רוח, מרזבים, תעלות פח, משך העבודה, אחריות.

ודאו שיש עודפי רעפים - רעפים עלולים להישבר או להיסדק בעקבות נזקי מזג האוויר, התקנות או להתבלות עם הזמן, ודאו שמתקין הגגות מספק לכם עודפים שתוכלו להשאיר באחסון. 

האם יש אחריות על החלפת רעפים?

על החלפת רעפים מקובל לתת בין שנתיים לשלוש שנות אחריות, היא אינה מכסה נזק שנגרם על-ידי בעלי מקצוע אחרים שביצעו התקנות על הגג. 

נזילה מגג רעפים: כל מה שצריך לדעת

יש לכם נזילה מגג רעפים? אתם במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון, נסביר מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מתקן גגות, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה? כל התשובות לפניכם.

החלפת רעפים בודדים: כל השלבים עד לפתרון

זקוקים להחלפת רעפים בודדים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מתי צריך להחליף רעפים, איך מתנהלים מול מתקן הגגות וכמה תעלה החלפת רעפים בודדים? כל התשובות לפניכם.

תיקון מרזב חיצוני: כל השלבים עד לפתרון

צריכים תיקון מרזב חיצוני? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים רגע לפני שמזמינים מתקן גגות, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה תיקון מרזב חיצוני? כל התשובות לפניכם.

החלפת גג רעפים: כל מה שצריך לדעת

צריכים החלפת גג רעפים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. איך בוחרים רעפים, איך מתנהלים מול מתקן הגגות וכמה יעלה החלפת גג רעפים? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מתי מומלץ להתקין גג רעפים?
התקנה או החלפת גג רעפים כדאי לבצע רק במהלך חודשי הקיץ או בתקופה לא גשומה, זה מקל על מתקין הגגות ועשוי לחסוך כסף על העבודה כי הוא פחות עמוס. בגדול, התקנת גג רעפים קומפלט מבצעים בשלושה מקרים: במהלך שיפוץ כולל, כשיש בעיית רטובה חמורה בגג והרבה רעפים שבורים וכשהרעפים בלויים וישנים ואין טעם להחליף נקודתית.