איך מנקים את השטיח והריפוד של הספה

החל מתחזוקה נכונה לשטיח ולריפוד ועד לטיפול מיידי ברגעי משבר. מה חשוב לעשות, ומה אסור ועלול אף להחמיר את המצב, כשנשפך משקה על השטיח או שהעט התפוצצה על הספה

עוד במדריך
איך לנקות שטיח בצורה נכונה? איך לנקות ספה?

יש מצבים שרק ניקוי מקצועי יעזור בהם ומדי פעם מומלץ גם טיפול תקופתי כזה גם אם לא קרה משבר.

אבל בשגרה יש לא מעט שאפשר לעשות על מנת לשמור את השטיח והריפוד במצב טוב ונקי וגם להעניק `עזרה ראשונה` כשמתרחשת תקלה בלתי צפויה.

איך לנקות שטיח בצורה נכונה?

עוד לפני שמשהו קורה כדאי לתלות את השטיח בשמש מדי חודשיים או שלושה כך הלחות שצבר תתייבש וכן השמש תקשה על קרדית אבק הבית להתקיים.

לא לחבוט בו

בניגוד למקובל אין צורך לחבוט בשטיח או להברישו אלא לאחר התלייה להיעזר בשואב בעוצמה בינונית. שימו לב לא להשאיר את השטיח בשמש זמן רב מדי אחרת הצבע ידהה.

להפוך את השטיח ולשאוב אבק

פעם בחצי שנה ניתן להפוך את השטיח ולשאוב אותו הפוך כך שהרטט יוציא את הלכלוך לכיוון הרצפה ולאחר מכן כמובן לנקות את הרצפה.

אז נשפכה כוס מים על השטיח, מה עושים?

הדבר הראשון הוא כמובן לייבש את האזור בעזרת מטלית יבשה, לאחר מכן אפשר להיעזר במעט טלק שיספח את הנוזלים.

אם המשקה שנשפך הוא קפה או יין יש קודם לדלל את האזור עם מעט מים ואז לחזור על התהליך.

רק לאחר שהשטיח יבש לגמרי ניתן לגלגלו ולאחסנו. אם אתם מאחסנים אותו לתקופה ארוכה כדאי להשתמש בשקיות מתאימות וכדורים נגד עש.

איך מסירים ריחות קשים?

להסרת ריחות קשים יותר כמו צואה או קיא כדאי לפנות לניקוי שטיחים מקצועי, הדבר נכון גם במקרים של שטיחים ממשי, עבודת יד או גלישת צבעים - אז עדיף לנקוט בניקיונם משנה זהירות.

איך לנקות ספה?

שימוש במצעים

גם פה ניתן להקדים תרופה למכה. האמצעי הזול והפשוט הוא כמובן להשתמש במצעים אך אלו גם מסתירים את מראה הרהיט ומורידים את התחושה הנעימה בסלון.

שימוש בחומר דוחה מים וכתמים

אפשרות אחרת היא טיפול  באימפרגנציה (הספגה) – חומר ריסוס לבדים הדוחה מים וכתמים.

שאיבת אבק

שואב אבק יכול לעשות עבודה לא רעה בניקיון הריפוד ולאחר מכן שימוש באבקת כביסה אותה מקציפים במים ומשפשפים עם מברשת. מים עם מעט חומץ יכולים גם כן לעבוד בהסרת כתמים מהבד.

טיפול עדין בספות עור

בספות בעלות ריפוד עור ניתן גם להשתמש במטלית לחה (ואחר כל לעבור שוב עם מטלית יבשה) וכמובן גם בשואב אבק.

הסרת כתמים 

ערבבו קצת מים עם רבע כוס של סודה לשתייה יחד עד להיווצרות מרקם משחתי. שפכו מעט מי סודה על הכתם וזכרו לייבש היטב את האזור לאחר הניקוי על מנת למנוע היווצרות סימני מים. שיטה יעילה להתמודדות עם כתמים עיקשים במיוחד כגון קפה ויין.

ניקוי שטיחים: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לניקוי שטיחים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה עושים רגע לפני שמזמינים חברה לניקוי שטיחים, איך מתנהלים מולה לפני העבודה וכמה יעלה ניקוי שטיחים? כל התשובות לפניכם.

ניקוי שטיח מקיר לקיר: כל מה שצריך לדעת

צריכים ניקוי שטיח מקיר לקיר? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים ניקוי שטיחים, איך מתנהלים מול בעל המקצוע וכמה עולה העבודה? כל התשובות.

הדברת יתושים: כל השלבים בדרך לפתרון

הקיץ הגיע ואיתו היתושים המציקים, מה אפשר לעשות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים לפני שמזמינים מדביר, איך מכינים את החצר להדברה וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

הדברת ג'וקים: כל מה שחשוב לדעת

אם הג'וקים הגיעו לביקור אצלכם, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד כל הדרך אל הפתרון. אנחנו רוצים שהקיץ שלכם יהי נקי מג'וקים, מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מדביר וכמה זה עולה? התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow