איטום גגות בקיץ: האם זה משתלם?

איטום גגות הוא ענף תקופתי, שעיקר העבודה בו מבוצעת בחורף. דווקא בגלל זה תקופת הקיץ היא התקופה המשתלמת ביותר לבדיקת מצב הגג ואיטומו – דבר שיחסוך לכם עשרות אלפי שקלים.

עוד במדריך
האם איטום גג יעיל יותר בקיץ? מאילו נזקים ניתן להימנע כשאוטמים גג בקיץ? מה היא זמינות קבלני האיטום בקיץ? למה לאטום גג שעדיין לא ניזוק? האם מחיר האיטום זול יותר בקיץ?

'עד שאין בעיה לא מתקנים' זו גישה מוכרת במחוזותינו. אימוץ הגישה הזו בכל הנוגע לבדיקת מצב איטום הגג, עשוי לעלות לכם ביוקר.

המים תמיד ימצאו את הדרך שלהם החוצה, והקיץ הוא הזמן המושלם להקדים תרופה למכה ולחסוך עשרות אלפי שקלים על תיקון נזקים שעשויים להצטבר כתוצאה מליקויים באיטום.

האם איטום גג יעיל יותר בקיץ?

איטום מקצועי זה איטום מקצועי, כך שאין זה משנה אם הוא מתבצע בקיץ או בחורף. האיטום צריך להתבצע על ידי קבלן איטום מקצועי שיודע לקחת בחשבון את הגשמים שירדו ואת אלו שעתידים לרדת.

עם זאת, ולמרות שעיקר העבודה של קבלני האיטום מתבצעת בחורף, בעונת הקיץ קבלן האיטום שלכם לא יצטרך להיות תלוי בתחזית מזג האוויר, מה שבהחלט יכול להקל על עבודתו.

כדי שהאיטום יהיה אפקטיבי, הוא צריך להתבצע על גג יבש לחלוטין, כך שאם החורף של שנת – 2018 יחזור על עצמו, יהיה קשה יותר לבצע איטום מאחר והגג לא יספיק להתייבש בין מערכת גשם אחת לבאה אחריה. 

מאילו נזקים ניתן להימנע כשאוטמים גג בקיץ?

הסכנה אולי הגדולה ביותר באיטום בתקופת החורף היא איטום על גג רטוב, מה שמייצר רטיבות כלואה.

אדי הרטיבות הכלואה שעולים כלפי מעלה מייצרים לחץ על שכבת האיטום וגורמים לנפיחויות ואף להתנתקות של חומרי האיטום מהגג.

כאשר מדובר בגגות שנאטמו באמצעות יריעות ביטומניות, הסיכוי שהרטיבות הכלואה תיצור נזק גדול ותפגע בשכבת האיטום עצמה הוא נמוך.

אך כשמדובר בגגות שנאטמו בזפת או בחומרים אקריליים, רטיבות כלואה עשויה לגרום לנזקים כבדים לשכבת האיטום.

התופעה הזו מאפיינת בעיקר גגות שזופתו ולא סוידו, כך שהגמישות של גגות אלה נמוכה, והם חשופים יותר למפגעים.

מה היא זמינות קבלני האיטום בקיץ?

כאמור, הרוב המוחלט של עבודות האיטום הן עבודות איטום בחורף, אחרי שהנזק מתגלה כתוצאה מתחילת עונת הגשמים. 

התוצאה היא שקבלני האיטום עובדים במרץ במשך שלושה חודשים (פחות או יותר), ובשאר השנה כמות העבודות אותה הן מקבלים צונחת משמעותית.

אתם יכולים כמובן לחכות לחורף ולשלם כפליים על איטום גג מקצועי. קבלני האיטום ישמחו להרוויח יותר על ביצוע אותה עבודה בדיוק.

אבל בקיץ הם זמינים יותר, הם זולים יותר, והסיכוי לכשלים בעבודת איטום רגועה על גג יבש נמוך מאוד.

למה לאטום גג שעדיין לא ניזוק?

אם הפעם האחרונה שהגג עבר איטום מקצועי הייתה קצת אחרי שהבריטים עזבו את הארץ, הסיכוי לכשל באיטום גובר – והראשונים לסבול ממנו יהיו אתם, אבל לא רק אתם.

גם במידה והגג פשוט לא נאטם באמצעות יריעות ביטומניות, אתם עשויים לסבול מרטיבויות כתוצאה מכשלים באיטום, במיוחד אם אתם גרים בקומה האחרונה אבל לא רק,

למי שחושב שרטיבות בגג היא בעיה בלעדית של דיירי הקומות האחרונות, יופתע אולי לגלות שהמים הם חומר לא צפוי.

כמו שהם יכולים למלא את תקרת הדירה העליונה בכתם רטיבות שמן ועסיסי, כך הם גם יכולים לגלוש ישירות לדירתכם שבקומה השלישית, השנייה, ואפילו לקומה ראשונה.

לכל מי שאומר 'לי זה לא יקרה', וחושב שזו לא הבעיה שלו, צריך לדעת שעל פי חוק הגג נחשב לרכוש משותף, וכל נזק שנגרם כתוצאה מרטיבות שמקורה בכשל באיטום, סופו שיתוקן בהשתתפות דיירי הבניין כולו.

האם מחיר האיטום זול יותר בקיץ?

באופן כללי ניתן לומר שכמו בכל שוק, כשהביקוש יורד וההיצע נשאר גבוה, המחיר יורד. ענף איטום הגגות פורח בחודשי החורף, המחירים מזנקים, בעלי המקצוע עמוסים, והצורך בהם הופך להיות קריטי.

מחיר איטום גגות לא רק שיורד בקיץ, הוא יכול גם להגיע עד לכדי שני שליש ואפילו חצי מעלות איטום גג בחורף. 

מחירון איטום

המחירים כוללים מע”מ

איטום גגות: כל מה שחשוב לדעת

צריכים לאטום גג שלם? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל השלבים. איך בוחרים קבלן איטום, איך מתנהלים מולו לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה איטום גגות? כל התשובות לפניכם.

איטום מרפסת: כל מה שצריך לדעת

אם אתם צריכים איטום מרפסת, אתם במקום הנכון. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים קבלן איטום, איך מתנהלים מולו וכמה עולה איטום מרפסת? כל התשובות לפניכם.

רטיבות סביב החלון: כל השלבים עד לפתרון

יש לכם רטיבות סביב החלון? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר מה גורם לרטיבות בחלון, איך מתנהלים מול קבלן האיטום וכמה עולה תיקון רטיבות סביב החלון? התשובות לפניכם.

רטיבות בקיר: כל השלבים בדרך לפתרון

יש לכם נזילה רטיבות בקיר? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה. מה גורם לרטיבות בקיר, איך מתנהלים מול קבלן האיטום וכמה יעלה תיקון רטיבות בקיר? קבלו את כל הטיפים של המקצוענים.

לכל התקלות ועבודות

arrow