סימנים של רטיבות

אתם מנקים, מסיידים וצובעים ושום דבר לא עוזר, כנראה שלא ידעתם או התעלמתם מהסיבה האמיתית – נזילה ורטיבות, אז מה עושים? אוטמים.

אלעד הנדרי
עודכן לאחרונה: 27.02.2019
איטום

היקוות מים המובילה לרטיבות בקירות הפנימיים והחיצוניים של ביתכם יכולות להופיע בכל מקום בו לא בוצעו עבודות איטום ראויות, בהתאם לאופי הקירות והחדרים. 

כיצד ניתן לטפל והאם כל כתם על הקיר או שלולית על הרצפה, הם התראה לקראת הוצאה כספית גדולה? מהם הסימנים שיכולים להופיע על קירות ביתנו? וגם, מהם הנזקים שיכולים להגיע בעקבותם?

מה זו רטיבות קפילארית?

רטיבות קפילארית נגרמת כתוצאה מעלייתם של מי קרקע כלפי מעלה או דליפת מים ממקום גבוה בדירה אל הרצפה ומשם חזרה מעלה (בבניינים בלבד). את הרטיבות הקפילארית ניתן לזהות כשהיא פוגעת באזורים נמוכים בקיר, כ 40 ס"מ מעל לפאנלים שבין הקיר לרצפה. המים עולים בקיר בניגוד לכוח המשיכה מכיוון שהם נמשכים מעלה באמצעות כושר הספיגה של הקיר והנקבוביות בו.

איך אוטמים? דרך אחת היא אימפרגנציה- החדרת חומרי איטום אל עומק יציקת הבטון בקרקע. דרך נוספת לאיטום למניעת רטיבות קפילארית הנהוגה בעיקר בבנייה חדשה היא התקנת חוצץ איטום משחתי עוד בשלב הכלונסאות ובין שורת הבלוקים הראשונה לרצפה.

רטיבות קפילארית בקיר

איך מתמודדים עם רטיבות בתקרה?

אם אתם גרים בבית פרטי ומזהים כתמים כהים של מים על תקרת ביתכם או שנרדמתם מאוחר בלילה ושמעתם נקישות גשם על תקרת ה"רביץ", אתם יכולים להיות בטוחים כי יש לכם בעיית איטום בגג. חשוב לבדוק את מקור הנזילה בגג ולאטום את גג הבית בצורה מיטבית, אם אתם שמים לב כי הבעיה נמצאת בכמה מקומות או גדולה באופן חריג, ככל הנראה זו בעיית אינסטלציה של פיצוץ צינור מים.

איך אוטמים? בגג רעפים וכן בגג שטוח יש לבצע בדיקות הצפה ולבדוק את מיקומה המדויק של הנזילה. בגג רעפים קיימות שתי שיטות איטום באמצעות הדבקת יריעות ביטומניות קלות, או בצמוד לרעפים על קונסטרוקציית הגג או על תקרת הרביץ תחתיו, כמו כן יש לבדוק גם את תקינות הרעפים והרוכבים. לבעיות איטום קלות בגג שטוח, השתמשו בחומרי איטום משחתיים או זיפות קל, בעיות קשות יותר יצריכו איטום כולל ביריעות ביטומניות וסיוד אקרילי לאחר מכן. 

מתי כדאי לאטום?

כדאי לאטום את קירות וגג הבית בצורה מיטבית בכדי למנוע מבעוד מועד מוקדי רטיבות בקירות הבית, ברוב המקרים מוקדים אלו אינם נראים לעין עד אשר מצב הקיר הופך לחמור ביותר.

הקיר הרטוב מספק כר פורה להתרבות חיידקים ויצירה של עובש, בעיה אסתטית בפני עצמה אך גם סכנה בריאותית היכולה לגרום לבעיות נשימה ולאלרגיות. בעיות של איטום לקוי הגורמות לרטיבות שאינה מטופלת כראוי, תיגרום בטווח הארוך להיחלשות של קירות הבית בנוסף לירידת ערכו במקרה של מכירה עתידית. 

100%

הגעה בזמן

100%

מקצועיות

100%

מחיר הוגן

100%

הגעה בזמן

100%

מקצועיות

100%

מחיר הוגן

איטום ר.מ

מור חלבי

100%

הגעה בזמן

100%

מקצועיות

96%

מחיר הוגן

אפליקציית המקצוענים
הפיקוח של המקצוענים

המטרה שלנו, היא ליצור את רשימת בעלי המקצוע הכי טובים בארץ ולאפשר לכולנו להזמין בעלי מקצוע בראש שקט ובקלות

סינון בעלי מקצוע
  • מוקד בקרת השירות מחייג לעשרות אלפי לקוחותינו מידי חודש ואוסף חוות דעת ודירוגים על בעלי המקצוע.
  • ועדת השירות מתאספת אחת לחודש ובוחנת אם כל בעלי המקצוע עומדים בתנאי השירות עליהם הם חתומים.
  • במקרים בהם נמצא כי בעל מקצוע אינו עומד בתנאי השירות שלנו, אנו מסירים אותו מהאתר לצמיתות.
שירותי גישור בחינם
  • במידה ויש לך מחלוקת מול בעל מקצוע, אנו נפעל מולו בשמך כדי להגיע לפתרון הרצוי.
  • במידת הצורך, אנו שולחים נציג שלנו לבחון את העבודה בדירה בנוכחות הצדדים ולהחליט על הפתרון.
  • בעלי המקצוע מחויבים להחלטות נציג מוקד הגישור שלנו וחתומים על כך כתנאי להופעתם באתר המקצוענים .
חוות דעת ודירוגים
  • כדי לעזור לכם לבחור את בעל המקצוע, אנו מפרסמים באתר את חוות הדעת והדירוגים שלהם.
  • חוות הדעת והדירוגים נאספים ומאומתים אך ורק על ידי מוקד בקרת השירות שלנו ולכן לא ניתנים לזיוף.
  • באמצעות מאות אלפי חוות הדעת של לקוחותינו, יצרנו את רשימת בעלי המקצוע עליהם אנו ממליצים.
מוקד השירות
א׳ - ה׳: 17:00 - 08:30
נחלת יצחק 10, תל-אביב
arrow-icon