הדלת שתקנה לכם ביטחון מלא: כל מה שחשוב לדעת על התקנת דלת ממ"ד

כיום, בכל בית בישראל חייב להיות חדר מיגון דירתי (ממ"ד) וכדי להפוך אותו לבטיחותי הוא חייב בהתקנת דלת ממ"ד עבה שעשויה מפלדה ועומדת בתקנים המחמירים של פיקוד העורף.

עוד במדריך
דלת עם פתיחה רגילה או דלת הזזה: סוגי הדלתות המתאימים לחדר הממ"ד עם משקוף או בלי משקוף: כך תדעו איזו התקנה מתאימה לכם האותיות הקטנות והחשובות: אחריות וזמן אספקה אילו גורמים ישפיעו על מחיר ההתקנה? כמה עולה התקנה של דלת ממ"ד?

גם אם לכם חדר ממ"ד בבית ויש בו חלונות עבים והוא עשוי בטון מזוין, עדיין תצטרכו את דלת הממ"ד כדי להשיג את הביטחון המירבי שהחדר יכול לספק. הדלת כבדה ודורשת התקנה מתאימה שתהיה שונה משאר הדלתות בבית.

אילו סוגי דלתות ממ"ד יש, לאילו תקנים חייבים להיצמד וכמה תעלה התקנת דלת ממ"ד? כל התשובות במדריך הבא.

דלת עם פתיחה רגילה או דלת הזזה: סוגי הדלתות המתאימים לחדר הממ"ד

בבחירת דלת הממ"ד תצטרכו לקחת בחשבון את הבטיחות לפני האסתטיקה. אולם, לא כל דלת ממ"ד צריכה להיראות פחות מזמינה ותוכלו בהחלט לבחור בדלת שתהיה גם נוחה יותר לתפעול, גם תחסוך מקום וגם תיראה טוב.

התקנה של דלת הזזה בממ"ד תהווה עבורכם את הפתרון המתאים לשימוש נוח ולאסתטיקה. בנוסף, תוכלו להדביק טפט שאתם אוהבים וכך, הדלת לא תישאר ריקה ולבנה.

חשוב לקחת בחשבון שהתקנת דלת הזזה תהיה יקרה יותר מהתקנת דלת שהפתיחה שלה רגילה (על ציר) כיוון ויהיה צורך בהתקנת משקוף מותאם שיהיה כמו כיס בתוך הקיר ואליו תיכנס הדלת בעת הפתיחה שלה.

עם משקוף או בלי משקוף: כך תדעו איזו התקנה מתאימה לכם

לפני שניגשים להתקנת דלת הממ"ד, חשוב שתוודאו את סוג המשקוף שיש לכם. עבור דלת ממ"ד צריך להיות משקוף מותאם ולכן, בהיעדר המשקוף, תצטרכו להוסיף אותו למחיר הסופי של ההתקנה ועל המתקין יהיה להיערך לכך מראש.

ברוב ההתקנות, מבוצעת החלפה של דלת הממ"ד הקיימת לדלת חדשה ואז, המשקוף כבר קיים. אולם, במקרים שבהם מדובר על התקנה חדשה, תתבצע גם התקנת משקוף מותאם.

האותיות הקטנות והחשובות: אחריות וזמן אספקה

דלתות הממ"ד מיוצרות בחברה ייעודית שתפקידה לבדוק שכל הדלתות שמיוצרות עומדות בתקנים המחמירים של פיקוד העורף. דרך החברה, תקבלו אחריות של 12 חודשים עבור הדלת עצמה.

עבור התקנת הדלת, טווח האחריות המקובל נע בין 12-24 חודשים, כאשר אנו ממליצים לכם לבקש את האחריות בכתב.

הזמנתם דלת חדשה לממ"ד? מרגע ההזמנה ועל הזמנת המתקין, תצטרכו לחכות בין 14-30 ימי עסקים. אולם, הזמן יתקצר במידה שהדלת שהזמנתם כבר קיימת במלאי.

אילו גורמים ישפיעו על מחיר ההתקנה?

ככלל, התקנת דלתות ממ"ד הן התקנות ארוכות יותר שדורשות מיומנות ולכן, חשוב לוודא שהמתקין אותו הזמנתם לטובת התקנת דלת הממ"ד אכן מוסמך לכך ויש לו ניסיון.

בנוסף, חשוב שתציינו לו אם הייתה דלת בממ"ד (ומדובר על החלפה) או שמדובר על התקנה חדשה. כך, הוא יוכל להעריך אם יש צורך גם בהתקנה של משקוף (שיהיה בתוספת תשלום) או שמדובר על התקנת הדלת בלבד.

כך או כך, חשוב לקחת בחשבון שהתקנת משקוף או החלפת משקוף בלוי, תייקר את ההתקנה ב-35% לערך ותאריך את זמן העבודה.

כמה עולה התקנה של דלת ממ"ד?

כשניגשים להתקין דלת ממ"ד, חשוב לשים לב לסוג הדלת, סוג הפתיחה ואם יש צורך בהכנה מקדימה (בניית משקוף) או שמדובר על החלפה של דלת בדלת. 

התקנה של דלת ממ"ד תנוע בין 6,000-12,000 ש"ח כאשר לוקחים בחשבון את תוספת ההתקנה שהזכרנו מעלה.

דלת ממ"ד סטנדרטית, עם פתיחה רגילה וללא התקנת משקוף תעלה 5,000-6,000 ש"ח. 

אם תצטרכו להתקין משקוף ייעודי עבור הדלת, המחיר ינוע בין 7,000-8,000 ש"ח. 

ההתקנה הגבוהה ביותר, שתדרוש מכם גם עלות גבוה וגם הכנה מקדימה תהיה של דלת הזזה. חישוב העבודה, יכלול בתוכו גם את הדלת וגם את המשקוף הייעודי שיאפשר לכם לפתוח ולסגור את הדלת בבטחה. עלות התקנת דלת הזזה יהיה 11,000-12,000 ש"ח.

התקנת דלת ממ"ד: כל השלבים להתקנה נכונה

צריכים עזרה עם התקנת דלת בממ"ד? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין דלתות, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של דלת סטנדרטית בממ"ד? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

התקנת דלת הזזה בממ"ד: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם התקנת דלת הזזה בממ"ד? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין דלתות, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של דלת הזזה בממ"ד? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

התקנת דלת פנים בממ"ד: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם התקנת דלת פנים בממ"ד? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין דלתות, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של דלת פנימית בממ"ד? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

קיצור דלת ממ"ד: כל מה שצריך לדעת

צריכים עזרה עם תיקון דלת הממ"ד? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין דלתות, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה תיקון של דלת הממ"ד? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

לכל התקלות ועבודות

arrow