שימוש בטוח גם בחיי היומיום: כל מה שחשוב לדעת על התקנת דלת פנים בממ"ד

על פי חוק בישראל, בכל בית צריך להיות חדר ממ"ד המשמש כמרחב מוגן במצבי חירום. אולם, ביומיום ניתן להשתמש בחדר כחדר ילדים, חדר משחקים או חדר אורחים. וכדי לאפשר פתיחה נוחה וקלה, חשוב להתקין דלת פנימית.

עוד במדריך
דלת פותחת דלת: יתרונות ההתקנה של דלת פנימית בממ"ד שתי פנים להתקנה: איך מתקינים דלת פנימית בממ"ד? עם משקוף או בלי משקוף: כך תזהו אם יש צורך בהכנה מקדימה הבחירה מתחילה בצירים: הצירים המתאימים להתקנת דלת נוספת בממ"ד גודל הדלת, סוג העץ וסוג ההתקנה: הפרמטרים שישפיעו על עלות ההתקנה

דלת הממ"ד הסטנדרטית היא דלת עבה וכבדה. היא הופכת את הממ"ד לבטיחותי ואטום ולכן, חייבת לעמוד בתקנים אותם קבע פיקוד העורף.

בימי השגרה, חדר הממ"ד הופך להיות כשאר החדרים בבית וכדי להשתמש בו בנוחות, חשוב להתקין דלת פנים דקה. אילו סוגי דלתות יש ולאיזו הכנה חשוב לדאוג לפני ההתקנה? כל התשובות.

דלת פותחת דלת: יתרונות ההתקנה של דלת פנימית בממ"ד

התקנה של דלת פנימית בממ"ד היא התקנה חשובה שתאפשר לכם להתנהל נכון ובטוח עם דלת הממ"ד הכבדה. דלת הפנים היא לרוב דלת עץ שמותקנת בנוסף לדלת הממ"ד.

תפעול דלת הממ"ד ברגע השגרה יכולה להיות קשה ומסורבלת (בעיקר בקרב ילדים) ולכן, מומלץ ורצוי להתקין דלת פנים קלה יותר בנוסף לדלת הקיימת.

הדלת הפנימית היא דלת קלה, בעלת ידית פתיחה פשוטה והיא מאפשרת שימוש בטוח בקרב ילדים ומבוגרים כאחד.

שתי פנים להתקנה: איך מתקינים דלת פנימית בממ"ד?

אם תחליטו שאתם רוצים להתקין דלת נוספת בממ"ד, חשוב שתכירו את השיטות הקיימות לכך: התקנה ישירה על משקוף הפלדה או התקנה על משקוף נפרד.

תהליך ההתקנה ישתנה ויותאם למצב הדלת והמשקוף הקיימים לכם כיום. ברוב הדירות החדשות (בטווח של עד 10 שנים) ניתן לראות הכנה קיימת המיועדת לדלת נוספת בממ"ד.

אולם, בהנחה שיש לכם דלת ישנה יותר, ככל הנראה תצטרכו להוסיף משקוף נוסף להתקנה שיהיה צמוד למשקוף הקיים לדלת הממ"ד הכבדה.

עם משקוף או בלי משקוף: כך תזהו אם יש צורך בהכנה מקדימה

התקנת דלת פנימית בממ"ד עם משקוף: את המשקוף הקיים תוכלו לזהות בצורה פשוטה, על ידי 2 חורים שמתאימים לצירי הדלת. במידה שאכן זיהיתם חורים במשקוף, המתקין יצטרך בסך הכל לחבר אליהם את דלת העץ החדשה.

שכן, חשוב לשים לב שבהתקנה מהסוג הזה, לא ניתן להוסיף גומיית איטום שתפקידה לשפר את הבידוד ולמתן את רעשי סגירת הדלת.

התקנת דלת פנימית בממ"ד ללא משקוף: אם לא זיהיתם חורים במשקוף הדלת הקיים, ככל הנראה שתצטרכו להוסיף משקוף נוסף שיותקן עבור דלת הפנים בלבד. המשקוף יהיה עשוי מעץ והוא יקטין בכ-10 ס"מ את פתח הכניסה לממ"ד.

בהתקנה מסוג זה, תוכלו להתקין גומיית איטום שתבודד בצורה טובה רעשים מבחוץ ותפחית את רעשי הסגירה.

הבחירה מתחילה בצירים: הצירים המתאימים להתקנת דלת נוספת בממ"ד

במידה שהמתקין יצטרך להתקין את דלת הפנים ישירות על המשקוף הקיים, וודאו שהוא משתמש בצירי פייפ המתאימים לקידוח במשקוף ומוברגים לגוף הדלת. צירי פייפ לא מתאימים לדלתות פולימר ולכן, עבורן, יש להשתמש בצירי ספר שנפתחים הצידה כמו ספר (ומכאן שמם).

גודל הדלת, סוג העץ וסוג ההתקנה: הפרמטרים שישפיעו על עלות ההתקנה

עלות ההתקנה בהתקנת דלתות ממ"ד היא איננה אחידה והיא תשתנה בהתאם לסוג הדלת, גודלה ובאם יש הכנה לדלת או שיש צורך במשקוף ייעודי. כדי לחסוך את העלויות, תוכלו להזמין מבעוד מועד 2 דלתות (אחת לממ"ד ואחת פנימית) וזה כמובן יוזיל את עלות ההתקנה (שתהיה משותפת).

התקנת דלת ממ"ד: כל השלבים להתקנה נכונה

צריכים עזרה עם התקנת דלת בממ"ד? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין דלתות, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של דלת סטנדרטית בממ"ד? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

התקנת דלת הזזה בממ"ד: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם התקנת דלת הזזה בממ"ד? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין דלתות, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של דלת הזזה בממ"ד? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

התקנת דלת פנים בממ"ד: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם התקנת דלת פנים בממ"ד? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין דלתות, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של דלת פנימית בממ"ד? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

קיצור דלת ממ"ד: כל מה שצריך לדעת

צריכים עזרה עם תיקון דלת הממ"ד? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין דלתות, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה תיקון של דלת הממ"ד? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

לכל התקלות ועבודות

arrow