המדריך לבחירת סורגים לבית

לסורגים בבית יש שני תפקידים מרכזיים: שמירת הילדים בפנים ושמירת הפורצים בחוץ, אך האם כל סורג מתאים לכל מטרה? כל התשובות במדריך הבא.

עוד במדריך
איזה סוגי סורגים מתאימים לבית? איזה סורג מתאים ביותר לבטיחות הילדים? איזה סורג מתאים ביותר נגד פריצות? כך מסגר מקצועי יתקין את הסורגים האם יש אחריות על התקנת סורגים?

תפקיד הסורגים הוא ידוע וברור, והוא שמירה על בטחון הילדים מפני נפילה בזמן משחק, ומניעת פריצות אל תוך הבית.

במדריך הבא נעמוד על ההבדלים בין הסורגים ושמושיהם השונים, ונסביר כיצד מסגר מקצועי יתקין עבורכם את הסורגים.

איזה סוגי סורגים מתאימים לבית?

סורג בטן – בעוד שהסורג הישר תוחם את החדר וסוגר את המרחב, סורג הבטן מאפשר לכם ליהנות מיתרונות הסורג על החלון, מבלי להרגיש תחושת סגירות מסוימת.

בנוסף, סורג הבטן מאפשר הנחת עציצים עליו, תליית כביסה ועוד. סורג הבטן מאפשר עיצוב לפי בחירה, ואף ניתן לשנות את גודל בליטות הסורג החוצה.  

סורג ישר – כאמור, מדובר בסורג מתכת ישר שאיננו יוצא כלפי חוץ ודי מתחם את חלל החדר. מדובר בעיצוב מעט בעייתי מבחינת שטח, אך ניתן בהחלט לשלב בו אלמנטים עיצוביים ופרזולים.

סורג מתקפל – מדובר בסורג ישר עם אלמנט פתיחה החוצה או פתיחה בהזזה, כזה שמתאים בעיקר לחלונות בהם יש חבלי כביסה או לממ"ד.

במחירון מסגריות תוכלו לראות את ההבדלים בין התקנת הסורגים השונים מבחינת מחיר, ולקבל טיפים ומידע נוסף לגבי כל סוג סורג.

איזה סורג מתאים ביותר לבטיחות הילדים?

על פי התקן הרווח שבין הסורגים לא יכול לעלות על עשרה ס"מ, עובי הסורג צריך להיות עשרה מ"מ לסורג, והסורג צריך לעמוד בעומס של 69 ק"ג.

סורג ישר הוא הבטיחותי ביותר, שכן בשונה מסורג בטן, ילדים לא יכולים לשבת עליו ולהפעיל לחץ על הסורג.

אז נכון, ברגי הג'מבו בהם משתמש מתקין הסורגים יכולים לשאת משקל של מאות קילוגמרים, אך אין זה אומר שאתם צריכים לקחת סיכונים מיותרים בחדר הילדים.

לא משנה באיזה סורג תבחרו, כדאי מאוד לשים דגש על שני אלמנטים מרכזיים: האם הסורג חלול או מלא, והאם מדובר בסורג מגולוון או לא.

סורג חלול עשוי להחליד מבפנים, שכן מים עשויים לחלחל לתוכו, ולגרום לתהליך ריקבון.

תהליך הגלוון של המתכת הופך אותה לעמידה בפני קורוזיה, מה שמונע חלודה. איכות הגלוון תלויה בעובי האבץ שמצפה בסופה את המתכת. הגלוון החם הוא העמיד ביותר, אך מראהו גס יחסית לגלוון הקר.

איזה סורג מתאים ביותר נגד פריצות?

כשמדובר בסורג שמטרתו היא למנוע פריצות, עובי הסורג צריך להיות 12 מ"מ לפחות. מומלץ להתקין סורג מברזל מלא ולא סורג חלול, שכן את הסורג המלא קשה הרבה יותר לחתוך.

מעבר לכך, התקנת הסורג לקיר צריכה להיעשות באמצעות ברגי ג'מבו, וכשהמטרה היא למנוע פריצה, מומלץ לוודא שההתקנה מבוצעת תוך ריתוח ברגי הג'מבו למסגרת.

ישנן מספר דרכים למנוע את כיפוף הסורג, כשאחת היעילות שבהן היא שיטה של 'קשירה' באמצע הסורג עצמו.

כך מסגר מקצועי יתקין את הסורגים

במידה וקיימת נקודת עיגון בקיר, מתקין הסורגים יחבר אליה עוגן. במידה ואין נקודת עיגון, מתקין הסורגים יקדח חורים בקיר באמצעות פטישון או מקדח בטון בעומק שבעה עד עשרה ס"מ.

לאחר קדיחת החורים, מתקין הסורג יתקין את רגלי הסורג בתוך החורים, ישחיל את ברגי הג'מבו וירתח אותם, וכן יבטן את הסורג כך שהוא יקובע סופית לקיר.

האם יש אחריות על התקנת סורגים?

מסגר אמין ומקצועי יציע לכם אחריות לשלוש שנים, שמכסה את שלמות הסורג ותופעות חלודה.

אל תתפתו להזמין סורג ממסגר שמציע לכם מחירים זולים יותר, אך שאינו מספק אחריות על המוצר.

בשונה מאלמנטים אחרים בבית, כשמדובר בסורג מדובר באלמנט מונע אסון של חלילה נפילת ילד מצד אחד, וכזה שאמור להקשות מאוד אם לא למנוע כניסת פורצים אל תוך הבית.

מחירון סורגים

המחירים כוללים מע”מ

התקנת סורגים: כל מה שצריך לדעת

צריכים להתקין סורגים? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים בתהליך ההתקנה. איך בוחרים סורגים, איך מתנהלים מול המסגר לפני העבודה וכמה עולה התקנת סורגים? כל התשובות בפנים.

תיקון וחידוש סורגים: כל השלבים עד לפתרון

צריכים תיקון וחידוש סורגים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם לאורך כל הדרך. מתי צריך תיקון וחידוש סורגים, איך מתנהלים מול המסגר וכמה זה עולה? כל התשובות לפניכם.

שיפוץ כולל של הבית: כל השלבים והמידע 

צריכים עזרה עם שיפוץ בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים שיפוצניק, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה שיפוץ כללי של הבית? כל מה שחשוב לדעת.

שיפוץ חלקי בבית: כל השלבים והמידע בדרך לשיפוץ

צריכים עזרה עם שיפוץ בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים שיפוצניק, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה שיפוץ חלקי בבית? כל מה שחשוב לדעת.

לכל התקלות ועבודות

arrow