הגבהת מעקה במרפסת: כל מה שחשוב לדעת

מעבר לכך שהמרפסת בבית היא המקום המרגיע בו מתחילים ומסיימים את היום, עליה להיות בטיחותית כאשר סביבה מעקב מתאים. המעקה יכול להיות מעוצב לפי טעמכם האישי ואם יש ילדים בבית, הוא גם מציל חיים.

עוד במדריך
מהן הסיבות להגבהת המעקה במרפסת? אילו סוגי הגבהה קיימים? אז מה עדיף: ברזל או זכוכית? איך להתנהל נכון מול המסגר?

המרפסת בבית היא המקום המטופח שלנו בו אנחנו מגדלים פרחים וצמחים שונים, יושבים עם משפחה וחברים ובו הילדים משחקים בחופשיות. 

הגבהת המעקה במרפסת הופכת לחובה כאשר יש ילדים וחיות מחמד בסביבה. מתי מגביהים את המעקה, מהן המידות המומלצות ואיך עושים את זה נכון? כל התשובות במדריך הבא. 

מהן הסיבות להגבהת המעקה במרפסת?

הסיבות להגבהת מעקה המרפסת יהיו לרוב בטיחותיות. אך, יש כאלה שירצו לעשות שינוי עיצובי ולכלול בו גם את המרפסת. שמירה על בטיחות הילדים במרפסת מחייבת את המעקה שלה להיות על פי התקן החדש (110 ס"מ מינימום). כך, שאם יש לכם מעקה שעומד בתקן הישן (70 ס"מ) יהיה עליכם לדאוג להגבהתו. ואם תרצו להגביה את המעקה עוד יותר מהתקן החדש, תוכלו בהחלט לבקש זאת מהמסגר. 

הגבהת המעקה במרפסת היא דרך טובה גם להגנה מפני פורצים וככל שהמעקה יהיה גבוה יותר, כך הסבירות שיפרצו אליכם הביתה דרך המרפסת - תהיה נמוכה יותר. בנוסף, מחיר הגבהת המעקה יהיה זול יותר מבנייה של מעקה חדש ולכן, חשוב לשקול יחד עם המסגר את העבודה הנדרשת בהתאם לסיבת ההגבהה. 

אילו סוגי הגבהה קיימים?

כאשר רוצים לבצע הגבהה למעקה המרפסת, ניתן יהיה לבחור בין שתי אפשרויות מובילות: האחת, ברזל והשניה, זכוכית. אם תרצו שהגבהת המעקה תהיה אחידה וכבר יש לכם מעקה עשוי זכוכית במרפסת, ההשלמה תיראה טוב יותר בזכוכית מאשר בברזל. שכן, יש הנוטים לשלב בין השניים כדי ליצור עיצוב ייחודי.

אם תרצו לשלב או שיש לכם מעקה עשוי ברזל, תוכלו לעצב באינסוף דוגמאות את ההגבהה ותקבלו מעקה שיהיה חזק ועמיד לתקופת זמן ארוכה. חשוב לקחת בחשבון גם את זרימת האוויר במרפסת כאשר הגבהה מברזל תאפשר זרימה של אוויר והגבהה מזכוכית, עלולה לחסום את כניסת האוויר למרפסת. 

אז מה עדיף: ברזל או זכוכית?

אם נרצה לערוך השוואה בין ברזל לבין זכוכית, יש כמה דברים שכדאי לנו לקחת בחשבון. תחילה, העיצוב. שבעזרת שילוב זכוכית יכול להיראות יוקרתי יותר. ולאחר מכן, רמת העמידות והחוזק של החומר שישמש כהגבהה למעקה הקיים. 

לרוב, ההמלצה היא לבחור בהגבהה מברזל ולא מזכוכית כיוון והברזל עובר תהליך של גלוון, מה ששומר עליו מפני שחיקה, חלודה ומשפר את עמידותו לאורך שנים קדימה. בנוסף, הברזל הוא חומר חזק מאד שמהווה תמיכה טובה ולכן, הוא בטיחותי הרבה יותר. 

איך להתנהל נכון מול המסגר?

כדי שתוכלו לקבל הצעת מחיר מסודרת ומבוססת עבור העבודה, תאמו עם המסגר ביקור מקדים. במסגרת הביקור, יוכל המסגר למדוד את הגובה והאורך של המעקה הקיים ולהתאים לכם את ההגבהה בצורה מדוייקת ונכונה. 

במסגרת עבודה על הגבהת מעקה במרפסת חשוב לתת דגש מיוחד על עבודת הריתוך של המסגר. במסגרת הריתוך, על המסגר להבטיח חיבור מדוייק עם המעקה הקיים ולעבור עליו בסיום עם צבע נגד חלודה. עבודת הריתוך, היא המבטיחה את תנאי הבטיחות שלו. אם החיבור עם המעקה הקיים לא מחוזק בצורה מקצועית ביותר, הוא עלול להישבר וליפול. 

בנוסף, וודאו מול המסגר את תהליך גילוון הברזל. תהליך כימי קר או חם שבו מצפים את המתכת באבץ כדי למנוע היווצרות של חלודה או קורוזיה וזאת כדי שחיי המעקה יהיו ארוכים ויחזיקו להרבה שנים. בשלב האחרון, הברזל עובר צביעה בתנור או בהתזה כדי לשמור על תהליך הגילוון. 

כדאי לדעת: עבור מעקה זכוכית לא ניתנת אחריות כיוון ומדובר על חומר רגיש במיוחד. 

מחירון מסגריות

המחירים כוללים מע”מ

הגבהת מעקה במרפסת: כל מה שצריך לדעת

צריכים הגבהת מעקה במרפסת? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מתי צריך הגבהת מעקה במרפסת, איך מתנהלים מול המסגר וכמה עולה הגבהת מעקה במרפסת? כל התשובות בפנים.

התקנת מעקה מברזל: כל מה שצריך לדעת

זקוקים להתקנת מעקה? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד בכל תהליכי ההתקנה. איך מתנהלים מול המסגר לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה התקנת מעקה? כל התשובות בפנים.

התקנת שער כניסה לבית: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת שער כניסה לבית? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מסגר, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה התקנת שער כניסה לבית? כל התשובות לפניכם.

התקנת גדר מברזל בבית: כל מה שחשוב לדעת

צריכים להתקין גדר מברזל בבית? אנחנו כאן על מנת ללוות אתכם לאורך כל התהליך, לעזור לכם לבחור את הגדר המתאימה ולהתנהל נכון מול המסגר שיבצע עבורכם את העבודה.

לכל התקלות ועבודות

arrow