אלומיניום או ברזל? הכל על התקנת גדר

לגדר בחצר מספר תפקידי מפתח: ביטחון מפני פורצים, פרטיות מפני סקרנים וגם אסתטיקה. במדריך הבא נסביר מהם היתרונות בהתקנת גדר, אלו סוגי גדרות מאלומיניום קיימים, אלו סוגי גדרות מברזל קיימים ואיך מתנהלים מול המסגר?

עוד במדריך
מהם היתרונות בהתקנת גדר? אלו סוגי גדרות מאלומיניום קיימים? אלו סוגי גדרות מברזל קיימים? איך מתנהלים מול מתקין הגדר?

החצר בבית אינה שלמה ללא גדר, בין אם היא עשויה מברזל ואלומיניום ובין אם מדובר בגדר חיה או גדר עץ. 

במדריך הבא נסביר מהם היתרונות בהתקנת גדר, אלו סוגי גדרות מאלומיניום קיימים, אלו סוגי גדרות מברזל קיימים ואיך מתנהלים מול המסגר?

מהם היתרונות בהתקנת גדר?

ביטחון - במידה והגדר משמשת לצורך הגנה על הבית מפני פורצים או גורמים חיצוניים לא רצויים, עליה להיות גבוהה מספיק כדי להסתיר את הבית וכדי למנוע גישה לא רצויה אליו.

בנוסף, עליה להיות חזקה ועמידה מספיק כדי שלא יהיה ניתן לטפס עליה. הגובה המינימלי להתקנת גדר בישראל הוא 1.2 מטר ובאמצעות אישורי בנייה ניתן אף להגיע לגובה של 1.8 מטר ואף יותר.

אסתטיקה - הגדר תוחמת את הבית ויכולה להיות עשויה מחומרים שונים - אבן, ברזל, אלומיניום, עץ, במבוק ואף מצמחים מטפסים. הכול בהתאם למראה הבית או כתוספת דקורטיבית, במיוחד אם החצר משמשת לאירוח או שיש בה גינה מטופחת.

פנים הבית משקף לרוב את אופי דייריו וכך גם הגינה. מכיוון שהגדר היא הדבר הראשון בו מבחינים מחוץ לבית, היא זו שיוצרת רושם ראשוני בכל מה שקשור לקו העיצובי.

פרטיות - החצר היא המקום בו כל הקסם קורה, בין אם יש לכם בריכה, פינות ישיבה או פינת ברביקיו.

זה המקום שלכם להרגיש הכי חופשיים ובטוחים ולא לחשוש מעוברי אורח או סקרנים שיציצו לכם אל תוך החצר.

אלו סוגי גדרות מאלומיניום קיימים?

גדר אלומיניום אטומה - גדר זו נותנת פתרון יעיל לאלו הרוצים לחסום את שדה הראייה אל הבית. היא מעניקה מראה מרשים ותחושה של ביטחון והגנה. 

גדר אלומיניום בשילוב זכוכית - זו גדר מעוצבת ויקרה יותר המשלבת זכוכית חלבית (לא שקופה) היתרונות: מעניקה גם מראה מהודר וגם נותנת פרטיות. 

גדר אלומיניום הייטק - לדגם זה שני מצבים: הראשון, מודרני ובעל פסים ברווחים רחבים המאפשרים צפייה לתוך הבית. והשני בעל פסים משופעים שנקרא זויתי/משופע. הפסים הצרים חוסמים את הצפייה ובכך מעניקים פרטיות מוחלטת והגנה מהמתרחש בחוץ. 

גדר אלומיניום דמוי עץ - גדר מעוצבת שמשלבת את יתרונות גדר האלומיניום והניראות הטבעית של העץ.

אלו סוגי גדרות מברזל קיימים?

גדר סורגים - הגדר הנפוצה והסטנדרטית כיום בבתים. הסורגים חשופים, מחוברים לאדמה ומגיעים בשתי צורות: לאורך ולרוחב. מבחינת מחיר, מדובר בגדר המשתלמת ביותר להתקנה. 

גדר בפרופיל צפוף - בגדר זו הסורגים צפופים וקרובים אחד לשני, דבר שיוצר הסתרה מכיוון הרחוב או השכנים ומעניק תחושה של פרטיות. בגלל העיצוב השונה וכמות הברזל, המחיר גבוה משמעותית מגדר סורגים סטנדרטית. 

גדר אטומה - גדר אטומה וחזקה שעשויה מיריעות פח בעלות חורים בצורות שונות. גדר זו מזכירה קיר והיא מעניקה פרטיות מוחלטת, במיוחד אם היא מותקנת בגובה רב. 

גדר משולבת עץ/זכוכית - גדר מעוצבת ומותאמת אישית שמשלבת ברזל עם עץ, זכוכית או חומרים אחרים. במקרה שרוצים להתקין גדר משולבת, בדקו עבודות דומות של המסגר כדי לוודא שהוא מתמחה בסגנון הזה.

איך מתנהלים מול מתקין הגדר?

ביקור מקדים - כדי שהמסגר או קבלן האלומיניום יוכל לבחון את השטח שבו יבוצע ההתקנה ולהתאים אליו את סוג וגובה הגדר, מורכבות העבודה ועוד. דרשו שיגיע לביקור מקדים. על בסיס זה יגיש הצעת מחיר מסודרת.

במקרה שצריך לפרק גדר ישנה, מומלץ שהמסגר יראה אותה בשטח ויכלול את העבודה במסגרת הצעת המחיר. 

ודאו שהברזל מגולוון - בהתקנת גדר מברזל, ודאו שהוא עובר תהליך של גילוון. מדובר בתהליך כימי שבו מצפים את הברזל באבץ כדי למנוע היווצרות של חלודה או קורוזיה, מה שמאריך את חיי הגדר לשנים רבות.

ודאו שיש אחריות על העבודה - על התקנת גדר ברזל נהוג לתת בין שנה לשנתיים אחריות, ודאו שזה מצוין על החשבונית. האחריות מכסה לרוב את ההתקנה עצמה (חיבור הגדר לאדמה) ואת גילוון הברזל. 

מחירון מסגריות

המחירים כוללים מע”מ

הגבהת מעקה במרפסת: כל מה שצריך לדעת

צריכים הגבהת מעקה במרפסת? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מתי צריך הגבהת מעקה במרפסת, איך מתנהלים מול המסגר וכמה עולה הגבהת מעקה במרפסת? כל התשובות בפנים.

התקנת מעקה מברזל: כל מה שצריך לדעת

זקוקים להתקנת מעקה? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד בכל תהליכי ההתקנה. איך מתנהלים מול המסגר לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה התקנת מעקה? כל התשובות בפנים.

התקנת שער כניסה לבית: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת שער כניסה לבית? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מסגר, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה התקנת שער כניסה לבית? כל התשובות לפניכם.

התקנת גדר מברזל בבית: כל מה שחשוב לדעת

צריכים להתקין גדר מברזל בבית? אנחנו כאן על מנת ללוות אתכם לאורך כל התהליך, לעזור לכם לבחור את הגדר המתאימה ולהתנהל נכון מול המסגר שיבצע עבורכם את העבודה.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

כמה זמן לוקח לספק גדר?
אספקת גדר קודם כל תלויה בסוג הנבחר, סטנדרטי או עיצוב מותאם אישית, אבל הטווח נע בין 7 ל-21 ימי עסקים. מועד האספקה גם תלוי ברמת העומס על בעל המקצוע. בכל מקרה, חשוב להגדיר מראש טווח ריאלי לאספקת הגדר, רצוי בהצעת המחיר.