מערכת הביוב קרסה? כל מה שצריך לדעת

בתים פרטיים רבים ניזוקו עקב קריסת מערכות הביוב העירוניות וחדירת מים אל הקומות התחתונות. מה לעשות כשמערכת הביוב של הבניין קורסת? תשובות בהמשך.

עוד במדריך
איך בנויה מערכת הביוב בבניין? איך ביובית יכולה למזער את הסיכוי לקריסת הביוב? איך יודעים שצריך להזמין ביובית?

מדי שנה אנחנו מגלים שמערכות הביוב העירוניות לא הוכנו כראוי והן מלאות בלכלוך שחסם את זרימת הביוב או שהתשתיות שלהן לא חודשו ואנחנו משלמים את המחיר.

מערכות הביוב יכולות לקרוס כתוצאה מתחזוקה לא נכונה וגם כתוצאה מרעידות אדמה שעלולות לפגוע במערכת עד כדי ניתוק הצינורות. מה לעשות במצב של קריסת מערכת הביוב ואיך אפשר למזער את הסיכוי לקריסה? תשובות בפנים.

איך בנויה מערכת הביוב בבניין?

מערכת הביוב הביתית שלנו בנויה מצינורות המותקנים בשיפוע (1.5%), צינורות אלו מובילים את השפכים שלנו אל בריכות האיסוף והביקורת ומשם השפכים מועברים אל מערכת הביוב העירונית והלאה אל מתקני המחזור וטיהור. 

בבנייני מגורים ועסקים ישנו מכשיר הנקרא מפריד שמן או בור הפרדה. בורות אלו הוקמו מתוך הבנה כי בבנייני מגורים רבי קומה או בעסקים רבים, יש נטייה להזרים שפכים שומניים במערכות הביתיות. שפכים אלו נאגרים בבורות ייעודיים ושם הם נשמרים תקופה מסוימת עד שהמים והשמן נפרדים.

איך ביובית יכולה למזער את הסיכוי לקריסת הביוב?

ביובית היא בעצם משאית בעלת מיכל קיבול המסוגל לשאוב מי ביוב שלא מתנקזים כראוי, הסיבות לכך הם שאריות שומן, צמחיה וריקבון המונעים ממי השופכין לזרום הלאה ובעצם יוצרים סתימה. כיום ביוביות חדשות הם בעלות שני שרוולים ייעודיים, האחד לשאיבה והשני להזרמת מים ממוחזרים בלחץ גבוה.

שרוול השאיבה מותאם לשאיבה מתוך הצנרת או משטח נרחב בעת הצפה של מי שופכין שעלו על גדותיהם. כיום ישנן ביוביות חדשניות המסוגלות לעשות את שתי הפעולות ללא צורך בהזמנת איש מקצוע נוסף. בהתאם לגודל הבית ו/או שטח ההצפה.

איך יודעים שצריך להזמין ביובית?

איך תדעו כשהגיע הזמן, להפשיל שרוולים, לרדת לעומקה של הבעיה ולהזמין שירות ביובית לטיפול מניעתי לפני החורף? אתם מריחים ריח של שופכין אבל אין שום תקלה נראית לעין. ניקוז איטי של המים בכיורים ובאסלות. כטיפול תקופתי של בורות השמן בבניינים ובבתי עסקים.

הקפידו פעם בשנה להזמין ביובית כדי לבדוק את תקינות צינורות הביוב ולאפשר מעבר חלק של מי השופכין אל המערכת העירונית.

בבניינים בהם יש בורות שמן, ניתן ורצוי לשאוב את השמן פעם בשנה לפחות ובבניינים בהם יש עסקים אפילו לפני. 

מה שמשפיע על מחיר שירות הביובית הם סדר גודל העבודה וצורת העבודה הנדרשת. 

שאיבת ביוב

את הביוב יש לשאוב כאשר יש סתימה מורכבת שנגרמת כתוצאה מהצטברות שומן בקו הביוב. כשהשומן הזה מתקשה הוא פשוט הופך לאבן וגורם לסתימה קשה. בעל המקצוע יחדיר דיזה מיוחדת שתשאב את השומן הזה שיישר אל המיכל שנמצא על גבי המשאית. בתום העבודה צריך לשטוף את קו הביוב על מנת לוודא שהוא פתוח לגמרי.

שטיפת קו צנרת ביוב

במידה ויש סתימה קשה בצנרת הביוב, כלי העבודה הסטנדרטיים של האינסטלטור, ספירלה ידנית או חשמלית, פשוט לא יעזרו. במקרים כאלה, תצטרכו להזמין בעל מקצוע שיבצע שטיפת קו בלחץ מים בצנרת הביוב.

מחירון ביובית

המחירים כוללים מע”מ

סתימה בביוב: כל השלבים בדרך לפתרון

יש לכם סתימה בביוב? אנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים שירותי ביובית, איך תתנהלו מולם וכמה עולה שירותי ביובית? התשובות לפניכם.

כל מה שחשוב לדעת על הזמנת ביובית

צריכים עזרה עם הזמנת ביובית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים ביובית, מה חשוב לבדוק וכמה עולה להזמין שירותי ביובית? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

פתיחת סתימה: כל מה שחשוב לדעת

סתימות באזורים שונים בבית מהוות מטרד שמחייב טיפול מיידי. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

פתיחת סתימה בכיור: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה בכיור היא תקלה מטרידה מאד, בטח אם מדובר בכיור של המטבח. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

לכל התקלות ועבודות

arrow