הביוב עלה: הכל על תיקון משאבה טבולה לביוב

יש לכם הצפה בחניון? הביוב במקלט עלה? במדריך הבא נסביר מה תפקידה של המשאבה הטבולה, מה התקלות הנפוצות ואיך בעל מקצוע אמין יתקן אותן? כל התשובות לפניכם.

עוד במדריך
מה זה משאבה טבולה ומה התפקיד שלה? אילו תקלות יש במשאבה טבולה? איך בעל מקצוע אמין יתקן את התקלה במשאבה? איך נמנעים מתקלות במשאבה הטבולה? מחלפים משאבה טבולה? כך תבחרו כמה עולה לתקן משאבה טבולה?

אין ספק שאחת התקלות המטרידות והמסוכנות ביותר היא הצפת מי ביוב במבנים תת קרקעיים כמו חניונים, מקלטים ומרתפים.

במדריך הבא נסביר מה תפקידה של המשאבה הטבולה, מה התקלות הנפוצות ואיך בעל מקצוע אמין יתקן אותן? כל התשובות לפניכם.

מה זה משאבה טבולה ומה התפקיד שלה?

נתחיל בהסבר הפשוט - תפקידה של המשאבה הטבולה הוא לעשות את מה שהטבע לא מסוגל לעשות, להוביל כמות גדולה של מים ממקום נמוך למקום גבוה.

איך זה קשור למערכת הביוב? במבנים תת קרקעיים כמו מקלטים ומרתפים, צנרת המים נמצאת מתחת למערכת הביוב של הבניין.

בפועל, זה אומר שללא משאבה טבולה, המים הללו לא יכולים להתנקז למערכת הביוב, מכיוון שהם מחפשים את המקום הנמוך ביותר.

במקרים כאלה, המשאבה הטבולה פשוט משנעת את מי השופכין הללו מהמקום הנמוך, המקלט, החניון או המרתף, אל מערכת הניקוז שנמצאת למעלה, בגובה אפס אם תרצו.

לכן, למשאבה הטבולה תפקיד מכריע בניקוז מי שופכין במבנים תת קרקעיים גדולים כמו חניונים, מקלטים ומרתפים, שכן בלעדיה המבנים הללו היו מוצפים במים הללו באופן קבוע.

אילו תקלות יש במשאבה טבולה?

במשאבות טבולות יש שתי תקלות נפוצות שקבלני ביוב או אינסטלטורים מומלצים מתמודדים איתן, סתימה במשאבה ותקלה במצוף.

ממש כמו סתימות רגילות בבית, גם סתימה במשאבות טבולות נובעת כתוצאה מהצטברות פסולת קשה שלא מתכלה, כמו מגבונים לחים, תחבושות היגייניות ושומן קשה שמצטבר ותוקע את המשאבה.

מיותר לציין שבמצב כזה המשאבה לא תתפקד כמו שצריך ומי השופכין יתחילו לעלות ולהציף את המבנה. במצב כזה, יתכן מאד שתצטרכו להזמין ביובית על מנת לפנות את ההצפה.

התקלה השניה הנפוצה היא כשל במצוף של המשאבה. המצוף מתפקד למעשה כשומר סף ומתי שהוא מרגיש שהמים מציפים אותו כלפי מעלה, הוא יודע שזה הזמן להכניס את המשאבה לעבודה ולנקז את המים.

במידה והמצוף לא תקין, המשאבה לא תוכל לדעת שהיא צריכה להיכנס לעבודה ומי השופכין פשוט יציפו את המבנה התת קרקעי.

תקלה פחות נפוצה במשאבה טבולה היא שהמשאבה גורמת לקצר חשמלי במבנה. במשאבה יש סליל שמתפקד כמערכת החשמל של המשאבה ובמידה והוא מקולקל, המשאבה תקצר בכל פעם שתפעילו אותה.

איך בעל מקצוע אמין יתקן את התקלה במשאבה?

במידה ויש סתימה במשאבה הטבולה, קבלן הביוב או האינסטלטור יצטרך לאתר אותה ופשוט לפורר את הגורם לסתימה, בין אם מדובר במגבונים לחים ותחבושות היגייניות.

מדובר בתקלה פשוטה ברוב המקרים, מה שאומר שסביר להניח שבעל המקצוע יוכל להתגבר עליה יחסית בקלות, כך שאין חשש שתצטרכו להחליף משאבה.

גם תקלה במצוף נחשבת לתקלה יחסית פשוטה. במידה ובעל המקצוע זיהה כי המשאבה הטבולה לא מתפקדת כמו צריך גם לאחר שהוא ניקה אותה מהפסולת הקשה, הוא יבצע בדיקה מקיפה למצוף.

במקרים בהם המצוף לא תקין, הוא יוכל להחליף לכם אותו באחד חדש, לבצע בדיקת תקינות למשאבה וסביר להניח שבזה יסתכם התיקון.

במקרים בהם המשאבה גורמת לקצר או שיש תקלה ברכיבים פנימיים שלה, בעל המקצוע פשוט ימליץ לכם לוותר על התיקון ולהחליף את המשאבה הטבולה קומפלט.

איך נמנעים מתקלות במשאבה הטבולה?

לתקלות במשאבה הטבולה יש מגוון גורמים, שרובם מסתכמים בהתנהלות לא נכונה שלנו ביום יום, מה שאומר שעל מנת להימנע מתקלות תצטרכו להיפטר מהרגלים לא טובים.

מגבונים לחים ומוצרי היגיינה הם הגורם מספר אחד לתקלות במשאבה טבולה. לכן, אל תשליכו את הפסולת הזו לאסלה, פשוט זרקו אותה לפח הזבל בתום השימוש.

כמו המים, גם הלכלוך הקשה מוצא את עצמו נשאב באמצעות המים לתוך המשאבה. ברוב המקרים, מדובר בלכלוך כמו חול ואבנים שפשוט חודרים למשאבה הטבולה וסותמים אותה.

גורם נפוץ נוסף לתקלות במשאבה טבולה הוא שמן הבישול והשומנים המופרשים מתכשירי ההיגיינה שלנו. השמן הזה פשוט מצטבר סביב המשאבה, גורם לקורוזיה ואף לסתימות קשות.

לכן, השתדלו לא להשליך לכיור את שמן הבישול שבו אתם משתמשים. סיימתם את השימוש בשמן? חכו שהוא יתקרר, שפכו אותו לשקית וזרקו לפח הזבל.

חשוב לציין - יש תקלות שמתרחשות כתוצאה מבלאי טבעי של המשאבה הטבולה. לכן, במידה והמשאבה שלכם היא בת 10 וצפונה, ההמלצה החד משמעית שלנו עבורכם היא להחליף אותה ולא להשקיע אנרגיה וכסף בתיקון.

שימו לב - מומלץ מאד לבקש מבעל המקצוע שמבצע את התיקון להתקין לכם במשאבה חיישן שיתריע בפניכם ברגע שיש תקלה במשאבה, על מנת למנוע את ההצפה.

מחלפים משאבה טבולה? כך תבחרו

נפתח בשורה התחתונה - אתם לא יכולים לבחור את המשאבה הטבולה בעצמכם ועליכם להתייעץ עם קבלן ביוב או אינסטלטור שהם לא פחות ממומחים בתחום.

יש כל כך הרבה פרמטרים שאתם צריכים לתת עליהם את הדגש לפני שאתם בוחרים את המשאבה, כמו היצרן, גוף המשאבה (ברזל, נירוסטה, פלסטיק), גובה הרמה מירבי, הספק שאיבה, חשמל חד או תלת פאזי, קוטר יציאה ועוד.

לכן, אם תבצעו את הבחירה הלא נכונה אתם פשוט עלולים להתאכזב מהביצועים של המשאבה ולמצוא את עצמכם מחליפים אותה מוקדם מהצפוי.

בעל מקצוע מומחה בתחום יבחן את כל הפרמטרים החשובים, לרבות ייעוד המשאבה, עומס העבודה הצפוי עליה, תנאי התשתית הקיימת, התקציב שלכם ועוד.

כיום השוק מציע מגוון משאבות טבולות, במגוון מחירים ואיכויות. אל תתפשרו על איכות המשאבה, זכרו שהיא אמורה לשרת אתכם 10 שנים ואפילו יותר.

לכן, הקפידו לבחור משאבה של יצרנית מובילה ובעלת מוניטין בתחום, כמו פדרולו וספרוני האיטלקיות או קארצ'ר הגרמנית.

כמה עולה לתקן משאבה טבולה?

עלות התיקון היא נגזרת ישירה של סוג התקלה והמורכבות שלה. באופן כללי, ניתן לומר שהעלות הממוצעת עבור פתיחת סתימה או החלפה של מצוף במשאבה היא כ- 600 ש"ח.

ככל שהגישה של בעל המקצוע למשאבה הטבולה תהיה מורכבת והוא יצטרך לעבוד קשה יותר על מנת לשלוף אותה החוצה, כך עלות העבודה תתייקר בהתאם והמחיר יכול לקפוץ גם לאזורים של 1000 ש"ח וצפונה.

במידה ותצטרכו לנקז את המים לפני כן, תצטרכו להזמין ביובית. אם זה המצב, באמצעות מחירון פתיחת סתימה בביוב תוכלו לקבל איזה שהוא מושג על עלות העבודה.

צריכים להחליף משאבה? קחו בחשבון שאתם הולכים להיפרד מ- 2500 ש"ח בממוצע, כולל עלות המשאבה כמובן.

כפע שציינו, עליכם לאפשר לבעל המקצוע לבצע עבורכם את כל הבדיקות ולספק לכם את המשאבה. בכל אופן, אל תשכחו לבקש אחריות כתובה מבעל המקצוע הן בעבור המשאבה עצמה והם בעבור ההתקנה.

מחירון ביובית

המחירים כוללים מע”מ

סתימה בביוב: כל השלבים בדרך לפתרון

יש לכם סתימה בביוב? אנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים שירותי ביובית, איך תתנהלו מולם וכמה עולה שירותי ביובית? התשובות לפניכם.

כל מה שחשוב לדעת על הזמנת ביובית

צריכים עזרה עם הזמנת ביובית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים ביובית, מה חשוב לבדוק וכמה עולה להזמין שירותי ביובית? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

פתיחת סתימה: כל מה שחשוב לדעת

סתימות באזורים שונים בבית מהוות מטרד שמחייב טיפול מיידי. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

פתיחת סתימה בכיור: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה בכיור היא תקלה מטרידה מאד, בטח אם מדובר בכיור של המטבח. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

לכל התקלות ועבודות

arrow