הזמנת ביובית: כל מה שצריך לדעת

ביובית היא משאית המיועדת לפתיחת סתימות מורכבות במערכת הביוב. כאשר נזמין את שירותיה, חשוב שנבין את מורכבות הסתימה ואת פעולת הביובית. כל מה שחשוב לדעת על הביובית, במדריך הבא.

עוד במדריך
מהי ביובית? באילו מקרים נצטרך להזמין שירותי ביובית? מה אפשר לעשות לפני שמזמינים ביובית? איך נמנע את הזמנת הביובית?

סתימות שונות פוגשות אותנו במקומות שונים בבית. כאשר את חלקן, ניתן לשחרר באמצעות כלים פשוטים וללא מאמץ רב. 

אך, במקרים בהם ישנה סתימה מורכבת שמקורה בצנרת הביוב, נצטרך ככל הנראה להזמין שירותי ביובית שיוכל להתמודד עם הסתימה ולשחרר אותה מבלי לעשות נזקים בצנרת. 

מהי ביובית?

שירותי הביובית כוללים משאיות גדולות הנושאות עליהן מערכת שאיבה המסוגלת לשאוב כמות גדולה של מי שופכין ופסולת. באמצעות צינורות רחבים שמחוברים אליה ומפעילים ואקום בעת השאיבה של המים. כיוון ועוצמת השאיבה (המתבצעת בלחץ מים גבוה) גדולה היא מצליחה לשחרר סתימות מורכבות שיש בהן שומן קשה ופסולת. הביובית, מתאימה גם לביצוע ניקוי של קווי הניקוז במידת הצורך, ניקוי שלהם ושל מרזבים, הפרדת דלקים ועוד.

באילו מקרים נצטרך להזמין שירותי ביובית?

הזמנת שירותי ביובית תהיה רלוונטית במצב בו יש צורך בעבודה מורכבת יותר אותה יכול לפתור אינסטלטור ולכן, במידה ואתם גרים בבניין דירות, לא בהכרח אתם תהיו אלו האחראיים לסתימה בצנרת הביוב. לרוב, סתימות מורכבות שדורשת את פעולת הביובית יהיו בשל זריקה של מגבונים, חיתולים וכל פסולת שלא צריכה לעבור דרך הצנרת - אלא להיזרק לפח האשפה. במקרים כאלה, יהיה צורך בבדיקה של הצינור הראשי של הבניין ופתיחת הסתימה שנוצרה בו. 

במידה ומדובר על בית פרטי, הסיבות שעלולות להוביל להזמנת שירותי ביובית יכולים להיות בגלל הצפה שנובעת משימוש לא תקין בצנרת (זריקת פסולת וחומרים שומניים) או בשל שורשי עצים שצמחו בתוך צנרת הביוב שלכם. במצב בו אתם מזהים הצפה משמעותית אין טעם לקרוא לאינסטלטור אלא לשירותי ביובית בלבד. הסימנים לכך יהיו מים שלא יורדים באסלה ובכיורים ועלייה של ריחות לא נעימים מכלל חורי הביוב בבית. 

טיפ של מקצוענים: קיים הפרש גדול במחיר הזמנת אינסטלטור לבין הזמנת ביובית ולכן, חשוב לבחון היטב את הסתימה לפני הזמנת שירות כלשהו וזאת על מנת להימנע מתשלום כפול.

מה אפשר לעשות לפני שמזמינים ביובית?

לפני שאתם ממהרים להבין בעל מקצוע או את שירותי הביובית, יש כמה דברים שתוכלו לנסות ולעשות בעצמכם. לדוגמה, להשתמש בפומפה ולנסות לשחרר את הסתימה (כמובן במידה ומדובר על סתימה שמקורה בפתח הביוב או במקור חיצוני אחר בבית). גם שימוש בחומרים טבעיים שיש לכולנו בבית כמו סודה לשתייה או חומץ, יכולים להועיל במקרים של פתיחת סתימות. לכן, נסו לשפוך חומץ אל מאגר המים שיחלחל וינסה לשחרר את הסתימה. 

במידה ויש לכם קפיץ לפתיחת סתימות ואם לא מדובר על הצפה גדולה בה המים עולים על גדותיהם, נסו להחדיר אותו אל פתח הביוב ממנו עולים המים על מנת לנסות ולשחרר את הסתימה. חשוב לבצע את הפעולה תוך כדי הזרמת מים וכמה שיותר עמוק בתוך הביוב. במידה ואלה לא עזרו לפתיחת הסתימה, אל תתעקשו והזמינו בעל מקצוע כדי להימנע ממצב בו אתם עלולים ליצור פגיעה בצנרת. 

איך נמנע את הזמנת הביובית?

סתימות שונות בבית נובעות לרוב משימוש לא נכון שלנו בכלים הסניטרים השונים ומהרגלים שחשוב להיפטר מהם. לכן, בעזרת פעולות פשוטות, תוכלו לשמור על הצנרת, לחסוך כסף על ביקורים ועבודות של בעלי מקצוע ובעיקר, להימנע מריחות ומצבים לא נעימים בבית.

טיגנתם? הקפידו להשליך את השמן לתוך שקית ולזרוק אותו לפח האשפה. השלכת שמן לתוך פתח הביוב תיצור עם הזמן את הצטברותו בדפנות הצנרת עד שיהפוך לסתימה של ממש. 

הימנעו מהשלכה של פסולת (מכל סוג) אל האסלה. נייר טואלט או מגונים שנשטפים באסלה, מסוגלים להתפרק אך, במידה ואתם זורקים מגבונים, מוצרים היגיניים או כל פסולת שמיועדת לפח האשפה, הם יגרמו לסתימה מורכבת מאד בצנרת הביוב שהדרך היחידה לשחרר אותה תהיה באמצעות שירותי ביובית. 

יחד עם זאת, הקפידו אחרי כל מקלחת לאסוף את השערות מפתח הניקוז ואל תאפשרו להם לחדור פנימה ולרדת עם זרם המים אל הביוב. השערות הופכות לגושים שלבסוף, יסתמו את הביוב. חשוב להניח מסנן על פתח הניקוז גם במקלחת וגם במטבח על מנת למנוע משאריות מזון לחדור אל הביוב ולסתום אותו. 

מחירון ביובית

המחירים כוללים מע”מ

סתימה בביוב: כל השלבים בדרך לפתרון

יש לכם סתימה בביוב? אנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים שירותי ביובית, איך תתנהלו מולם וכמה עולה שירותי ביובית? התשובות לפניכם.

כל מה שחשוב לדעת על הזמנת ביובית

צריכים עזרה עם הזמנת ביובית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים ביובית, מה חשוב לבדוק וכמה עולה להזמין שירותי ביובית? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

פתיחת סתימה: כל מה שחשוב לדעת

סתימות באזורים שונים בבית מהוות מטרד שמחייב טיפול מיידי. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

פתיחת סתימה בכיור: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה בכיור היא תקלה מטרידה מאד, בטח אם מדובר בכיור של המטבח. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

באילו מקרים צריך להזמין שירותי ביובית? 
שירותי ביובית הם הזמנה של משאיות המיועדות לפתוח סתימות מורכות בצנרת הביוב. המשאית, משתמשת בצינורות מיוחדים ובשטיפת קווי הביוב באמצעות לחץ מים גבוה ולכן, מסוגלת להתמודד עם כמות פסולת גדולה שיוצרת סתימה וחסימה בביוב. לרוב, הזמנת הביובית תהיה בעקבות סתימה בצנרת הביוב של הבניין או של הבית הפרטי בעקבות השלכת פסולת מרובה (מגבונים, שאריות מזון וכד') שיגרמו להצפות גדולות. 
איך ניתן לשמור על צנרת הביוב מפני סתימות מורכבות? 
פעולות המניעה, הן פעולות פשוטות שיובילו לאריכות חיי הצנרת וימנעו מכם להזמין את שירותי הביובית (שעלותו יקרה). על מה חשוב להקפיד? תחילה, להשליך לפח ולא אל פתח הניקוז את כל הפסולת הקיימת כמו - שאריות מזון אחרי שטיפת כלים, שמן שנותר אחרי טיגון, שערות אחרי המקלחת ומגבונים ומוצרים היגייניים שצריכים להיות בפח האשפה. שנית, חשוב להקפיד על ניקיון פתח הניקוז אחרי כל מקלחת או שטיפת כלים ולהשתמש במסננים שיונחו על פתחי הניקוז.